Що таке база даних

База даних (БД) — це організована структура, призначена для зберігання, зміни й обробки взаємопов’язаної інформації, переважно великих обсягів. Бази даних активно використовують для динамічних сайтів зі значними обсягами даних — часто це інтернет-магазини, портали, корпоративні сайти. Такі сайти зазвичай розроблені за допомогою серверної мови програмування (наприклад, PHP) або на базі CMS (наприклад, WordPress), і не […]

Читать дальше

Що таке CMS сайту

CMS — це система керування контентом, набір скриптів для створення, редагування і управління контентом сайту. На професійному жаргоні CMS також називають «двигун». Прикладами CMS є WordPress, Joomla, OpenCart.

Читать дальше

Різниця між HTTP та HTTPS

HTTP (з англ. HyperText Transfer Protocol — протокол передачі гіпертексту) — це прикладний протокол передачі даних у мережі. Наразі його використовують для отримання інформації з веб-сайтів. Протокол HTTP заснований на використанні технології «клієнт-сервер»: клієнт, що відправляє запит, є ініціатором з’єднання; сервер, який отримує запит, виконує його і відправляє клієнту результат.

Читать дальше

Що таке логи

Логи (лог-файли) — це файли, які містять системну інформацію про роботу сервера або комп’ютера та певні дії користувача або програми. Іноді також вживається україномовний аналог поняття — журнал.

Читать дальше

Піддомен

Піддомен (субдомен) — це домен, який йде після домену більш високого рівня. Доменом першого рівня вважається доменна зона. Технічно www.google.com це піддомен для домену google.com, який в свою чергу — піддомен для домену першого рівня .com. Але в житті, коли говорять піддомен, найчастіше мають на увазі домен саме третього рівня, а перші два називають «основним […]

Читать дальше

Домен

Домен (доменне ім’я) — це адреса (ім’я) сайту в мережі інтернеті, яка складається з літер і цифр. Кожне доменне ім’я в інтернеті унікальне. Максимальна довжина доменного імені (між крапками) — 63 символи. Загальна довжина імені разом із субдоменами, розділовими крапками та доменною зоною, може становити до 255 знаків.

Читать дальше