Щоб опублікувати свій сайт в інтернеті, потрібно завантажити на хостинг його файли та базу даних. У цій статті покажемо, як залити сайт на хостинг з панеллю керування cPanel, але загальний принцип буде таким самим для будь-якої іншої панелі.

Зміст

  1. Купуйте домен та хостинг
  2. Завантажте файли сайту
  3. Завантажте базу даних
  4. Перевірте, чи все працює

Крок 1. Купити домен та хостинг

Щоб завантажити готовий сайт в інтернет, потрібен домен та хостинг. Якщо ви раптом не в курсі, домен — це текстова адреса сайту, а хостинг — це місце, де ваш сайт зберігається в цілодобовому доступі.

При виборі домену головне знайти коротке ім’я, що запам’ятовується. Бажано без складних букв, щоб його можна було без помилок набрати на слух. Якщо ім’я, що сподобалося, зайняте в зоні .com, воно може бути вільним в інших зонах. Докладніше про це читайте у нас у блогу: Як вибрати домен.

При виборі хостинг-провайдера важливо, щоб сервери працювали без перебоїв, на них були свіжі версії програмного забезпечення, а підтримка відповідала швидко, якщо раптом щось трапиться. Тестовий період або гарантія повернення коштів у перші дні після замовлення допоможуть не втратити гроші. Детальніше на цю тему: Як вибрати хостинг.

Спробуйте наш хостинг

На всіх наших серверах встановлені SSD-диски, є дата-центри в Україні, США та Нідерландах. Купуючи одразу на півроку або довше — безкоштовний домен в одній з популярних зон і SSL-сертифікат на 1 рік.

Будь-який тариф віртуального хостингу можна взяти на безкоштовний період тестування. Якщо не знаєте, який з них буде оптимальним для вашого сайту, заповніть форму , щоб наші технічні фахівці проаналізували ваш сайт та порадили відповідний тариф.

Якщо потрібна допомога з налаштуванням хостингу або виникнуть питання, служба підтримки цілодобово на зв’язку. Відповідаємо швидко, працюємо без свят та вихідних.

Переглянути тарифи

Крок 2. Завантажити файли сайту

Коли у вас буде хостинг та домен, можна розбиратися, як розмістити сайт в інтернеті. Це можна зробити або в панелі керування хостингом, або у спеціальній програмі для роботи з файлами на хостингу.

У панелі керування хостингом

За допомогою панелі керування викласти сайт в інтернет можна прямо у браузері, не потрібно встановлювати жодних програм. У різних провайдерів панелі відрізняються. У нас на віртуальному хостингу це cPanel — одна з найпопулярніших панелей у світі. Ось як розмістити свій сайт на хостингу в ній.

Потрапити в cPanel на нашому хостингу ви можете з Панелі клієнта або за посиланням у листі про активацію хостингу. Тема цього листа: «Ваш віртуальний хостинг готовий до використання».

На головній сторінці cPanel знайдіть розділ «Домени» та запустіть у ньому програму «Домени»:

Завантаження сайту на хостинг — Розділ «Домени» в cPanel

На наступній сторінці ви побачите список усіх доменів на хостингу. Перейдіть до кореневої папки домену, для якого збираєтеся завантажити сайт на хостинг, клацнувши посилання у колонці «Кореневий каталог документів».

Розміщення сайту на хостингу — Колонка «Кореневий каталог документів» у додатку «Домени»

У кореневому каталозі натисніть на верхній панелі з опціями кнопку «Вивантажити», щоб залити сайт на хостинг.

Завантажити сайт на хостинг — кореневий каталог домену в розділі cPanel «Домени»

На наступній сторінці натисніть кнопку «Select File» та оберіть архів з файлами сайту, який потрібно завантажити на хостинг. Після цього процес розпочнеться автоматично.

Завантажувати краще саме у вигляді архіву, тому що в cPanel не можна обрати папку для завантаження — тільки окремі файли. Так що перед тим як завантажити сайт на хостинг, запакуйте його в архів, щоб не створювати папки вручну.

Коли завантаження сайту на хостинг закінчиться, клацніть на посилання трохи нижче, щоб повернутися до «Диспетчеру файлів».

Як перенести сайт з комп'ютера на хостинг — Вікно завантаження файлів у cPanel

Повернувшись до кореневої папки, оберіть архів із сайтом та натисніть на верхній панелі «Видобути», щоб розпакувати архів.

Як залити готовий сайт в інтернет — Кнопка «Видобути» на верхній панелі в «Диспетчері файлів» cPanel

У програмі для роботи з файлами

За допомогою програми завантажити сайт на хостинг трохи складніше, тому що її спочатку потрібно налаштувати, але цей спосіб підходить для будь-якого хостингу. І якщо вам потрібно заливати сайт регулярно, у програмі це буде зручніше.

Називаються такі програми — FTP-клієнти. У них ви один раз налаштовуєте підключення і далі керуєте файлами на сервері, наче це папка на вашому комп’ютері. А ще під час роботи з FTP-клієнтом не потрібно створювати архіви. Ви можете завантажувати на сервер кілька файлів або навіть папок з усім їх вмістом.

Одна з популярних програм для роботи з файлами FTP — це FileZilla. Докладніше про її налаштування читайте в окремій статті: Як підключитися до серверу в FileZilla.

Крок 3. Завантажити базу даних

Спочатку базу даних необхідно створити. Для цього знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Бази даних» та перейдіть у ньому до програми «Помічник баз даних MySQL».

Як поставити сайт на хостинг — Додаток «Помічник баз даних MySQL» у cPanel

У cPanel база даних створюється у три етапи. На першому етапі придумайте назву бази.

Як розмістити сайт в інтернеті — Створення бази даних у cPanel, Крок 1

На другому етапі придумайте ім’я та пароль для користувача, який буде адміністратором бази даних. Для зручності можете назвати користувача так само, як і базу.

Як розмістити сайт на хостингу — Створення бази даних у cPanel, Крок 2

На третьому етапі призначте користувачеві права для керування базою даних. Для цього позначте галочкою верхній пункт «Усі права» і натисніть внизу «Наступний крок». Після цього вас перенаправить на фінальний екран, де буде повідомлення про те, що базу даних створено успішно.

Як розмістити сайт в інтернеті — Створення бази даних у cPanel, Крок 3

Після створення бази даних залишиться лише завантажити у неї дані. Це можна зробити у додатку «phpMyAdmin». Воно є у більшості панелей керування хостингом. У cPanel його можна знайти на головній сторінці розділу «Бази даних»:

Як завантажити сайт у cPanel — Програма «phpMyAdmin» у розділі «Бази даних»

Виберіть базу, яку щойно створили, у лівій частині екрана та перейдіть на вкладку «Import» на верхній панелі:

Як залити сайт у cPanel — Вкладка «Імпорт» у phpMyAdmin

На наступній сторінці оберіть файл .sql з базою даних у себе на комп’ютері та натисніть «Go». Час, який знадобиться для завантаження бази, залежатиме від її розміру.

Вивантаження сайту на хостинг — Вибір файлу .sql на комп'ютері

Після завантаження ви побачите всі свої таблиці. Тепер потрібно лише оновити відомості про базу даних у конфігураційному файлі сайту, щоб усе працювало. Зазвичай цей файл називається config.php, configuration.php або settings.php, але не обов’язково. Залежить від того, на чому зроблений сайт. У файлі будуть поля приблизно з такими параметрами:

host = 'сервер';
user = 'ім'я_користувача_баз_даних';
db = 'ім'я_баз_даних';
password = 'пароль_користувача_баз_даних';

Якщо ви не можете знайти конфігураційний файл, зверніться до свого розробника або служби підтримки.

Крок 4. Перевірити сайт

Після того як ви розмістите сайт на хостингу, залишиться лише перевірити, чи нормально він відкривається. Якщо купували у нас і хостинг та домен, сайт повинен відкриватися одразу після завантаження на хостинг. В інших провайдерів може також знадобитися направити домен на хостинг.

Окремий випадок — якщо ви купили домен у одного провайдера, а хостинг у іншого. Тоді точно доведеться підключати до нього домен. Для цього необхідно спрямувати домен на DNS-сервери хостингу. Робиться це на боці компанії, у якої ви реєстрували домен. А значення DNS-серверів потрібно взяти у хостинг-провайдера. Наприклад, у нас на віртуальному хостингу DNS-сервери такі:

  • dns1.hostiq.ua
  • dns2.hostiq.ua

Після того як ви зміните DNS-сервери, доведеться почекати щонайменше 24 години, щоб нові DNS-налаштування набули чинності по всьому світу. Однак є кілька способів перевірити сайт одразу:

  1. Додайте домен та IP-адресу вашого сервера у файл hosts. Тоді саме на вашому комп’ютері сайт відкриється в обхід глобальних DNS-налаштувань. IP-адресу сервера можна переглянути на головній сторінці cPanel у блоці «Загальні відомості» у правій частині екрана.
  2. Використовуйте онлайн-інструмент hosts.cx. По суті, це той же файл hosts, тільки в онлайні. Там теж знадобиться просто вказати домен та IP-адресу сервера.
  3. Зайдіть на сайт із VPN або через проксі.

Якщо у вас залишилися питання або потрібна допомога із завантаженням сайту на хостинг, напишіть нашій службі підтримки. Працюємо цілодобово та без вихідних.