Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Файли» та вiдкрийте додаток «Диспетчер файлів». У цій статті розказуємо, як цей додаток влаштований.

Розділ «Диспетчер файлів» на головній сторінці cPanel

Зміст

 1. Як влаштований диспетчер файлів cPanel
 2. Як створити файл
 3. Як видалити файл
 4. Як завантажити файл
 5. Як скачати файл
 6. Як перейменувати файл
 7. Як відредагувати файл
 8. Як показати приховані файли
 9. Як переміщати файли
 10. Як змінити права файлів та папок

Як влаштований диспетчер файлів cPanel

Візуально диспетчер файлів cPanel поділяється на три області:

 • Дерево директорій. Тут відображаються папки у вашому акаунті. Використовуйте цю область, щоб швидко перейти до потрібної папки або перетягувати файли з однієї папки до іншої.
 • Панель інструментів. Тут розташовані базові опції, які ви можете здійснювати з файлами та папками. Деякі опції будуть недоступні в залежності від того, що саме обрано — файл або папка.
 • Область для роботи з файлами. Тут відображається вміст папки. У таблиці ви знайдете не лише назву файлів та папок, але також їх розмір, дату останньої зміни і права доступу в номерному форматі.
Диспетчер файлів cPanel

Також, якщо ви клікнете в цій області файл або папку правою кнопкою миші, з’явиться контекстне меню з основними діями:

 • Download — Завантажити
 • View — Переглянути
 • Edit — Редагувати
 • Move — Перемістити
 • Copy — Копіювати
 • Rename — Перейменувати
 • Change Permissions — Змінити права
 • Delete — Видалити
 • Compress — Стиснути
Контекстне меню з опціями у диспетчері файлів cPanel

Як створити файл

Перебуваючи в потрібній папці, натисніть на панелі інструментів «Файл».

Як створити файл у cPanel

У спливаючому вікні введіть назву файла. А трохи нижче буде поле із папкою, в якій цей файл створиться. За потреби там можна вручну вказати іншу папку.

Створення нового файлу в cPanel

Як видалити файл

Клацніть по потрібному файлу правою кнопкою миші та виберіть Delete у контекстному меню. Або оберіть файл і натисніть «Видалити» на панелі інструментів.

Як видалити файл у cPanel

З’явиться спливаюче вікно для підтвердження видалення. Не ставте галочку в полі «Видалити файли назавжди, оминаючи кошик», якщо хочете, щоб файл ще якийсь час зберігався в папці /.trash . Але тоді він продовжить займати місце на сервері.

Видалення файлу в cPanel

Як завантажити файл

Перебуваючи в потрібній папці, натисніть кнопку «Вивантажити» на панелі інструментів зі стрілкою вгору.

Як завантажити файл у cPanel

У новій вкладці відкриється менеджер завантажень. Натисніть кнопку «Select File» і виберіть потрібний файл на комп’ютері. Процес завантаження відобразиться в реальному часі у тому ж вікні. Після закінчення завантаження натисніть посилання «Go Back» внизу, щоб повернутися в диспетчер файлів.

Завантаження файлу в cPanel

Якщо хочете завантажити цілу папку, спочатку помістіть її в архів. Основна причина, чому потрібно робити саме так — у диспетчері файлів cPanel не можна просто обрати на комп’ютері папку з файлами і завантажити її на сервер, лише окремі файли. А ще так швидше.

Створити архів на комп’ютері з Windows можна за допомогою WinRar або 7Zip. MacOS має вбудований функціонал: клікніть правою кнопкою миші по файлу і в контекстному меню буде варіант «Стиснути».

Щоб розпакувати архів після завантаження, виберіть його в менеджері файлів і натисніть кнопку «Видобути» на панелі інструментів.

Розпакування архіву в менеджері файлів cPanel

Як завантажити файл

Оберіть файл і натисніть кнопку «Завантажити» на панелі інструментів зі стрілкою вниз. Потім виберіть папку на своєму комп’ютері, куди зберегти файл, та натисніть Enter.

Як завантажити файл у cPanel

Якщо хочете завантажити багато файлів, наприклад, одразу всі файли сайту, спочатку помістіть їх до архіву. Для цього оберіть потрібні файли в робочій області та натисніть кнопку «Стиснути» на панелі інструментів.

Як створити архів у cPanel

У спливаючому вікні виберіть тип стиснення «ZIP-архів».

Створення архіву в cPanel - Крок 1

Потім прокрутіть спливаюче вікно вниз. Там буде поле, де можна змінити назву архіву та папку, в яку він збережеться. Наприкінці натисніть «Compress Files».

Створення архіву в cPanel - Крок 2

Процес архівування відобразиться у реальному часі. Наприкінці з’явиться таке спливаюче вікно з інформацією про те, наскільки вдалося стиснути кожен файл. Закрийте його та готовий архів вже буде у списку файлів.

Створення архіву в cPanel - Крок 3

Як перейменувати файл

Клацніть по потрібному файлу правою кнопкою миші та оберіть «Rename» в контекстному меню. Або виберіть файл і натисніть кнопку «Перейменувати» на панелі інструментів.

Як перейменувати файл на cPanel

З’явиться спливаюче вікно з полем, де можна змінити ім’я файлу. В кінці натисніть «Rename File».

Перейменування файлу в cPanel

Як відредагувати файл

Клацніть по потрібному файлу правою кнопкою миші та оберіть «Edit» у контекстному меню. Або оберіть файл і натисніть «Редагувати» на панелі інструментів.

Як відредагувати файл у cPanel

У спливаючому вікні натисніть «Edit». Вміст файлу відкриється у новій вкладці. Внесіть правки та натисніть «Зберегти зміни».

Редагування файлу у cPanel

Як показати приховані файли

Натисніть у правому верхньому куті менеджера файлів кнопку «Налаштування».

Налаштування менеджера файлів cPanel

У спливаючому вікні поставте галочку в пункті «Показати приховані файли (dotfiles)» і натисніть «Save».

Відображення прихованих файлів у cPanel

Як переміщати файли

Щоб перемістити файли в іншу папку, або перетягніть їх у потрібну папку в дереві директорій, або натисніть кнопку «Перемістити» на панелі інструментів.

Як перемістити файли до cPanel

З’явиться спливаюче вікно, де потрібно вказати шлях до папки, куди ви хочете перенести файли.

Переміщення файлів до cPanel

Якщо потрібно скопіювати файли в іншу папку, процес буде такий самий, але на верхній панелі потрібно натиснути «Копіювати».

Як змінити права на файл або папку

Оберіть файл або папку, для якого потрібно змінити права, і натисніть кнопку «Дозволи» на панелі інструментів.

Як змінити права файлів у cPanel

У спливаючому вікні можна за допомогою галочок окремо встановити права на читання/запис/виконання для користувача/групи/світу.

Оптимальні права для папок — 755, для файлів — 644. Докладніше про це питання читайте у нашій статті:

Права файлів та папок на хостингу

Зміна прав на файли у cPanel

Що далі

Сподіваємося, ця інструкція допомогла вам розібратися, як улаштований диспетчер файлів cPanel. Якщо ні, будь ласка, поставте питання у коментарях, постараємося допомогти.

Альтернативний спосіб працювати з файлами на хостингу — у програмі FileZilla. Її відмінність від cPanel у тому, що вам не доведеться постійно вводити пароль від облікового запису, щоб відкрити панель у браузері. Замість цього встановлюєте собі на комп’ютер програму, один раз зберігаєте пароль, і в майбутньому підключаєтеся до сервера за допомогою однієї кнопки.

Як працювати з файлами у програмі FileZilla

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!