Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці розділ «Пошта» та відкрийте додаток «Відстеження доставки». Там ви побачите звіти про вхідні та вихідні листи з використанням пошти на вашому домені. Ця інформація допоможе зрозуміти, чому листи не доходять і де шукати вирішення проблеми.

Додаток «Відстеження доставки» на головній сторінці cPanel

На наступній сторінці ви побачите таблицю із записами про всі вхідні та вихідні листи за участю вашої доменної пошти. Перед таблицею буде рядок пошуку — введіть у ньому якусь конкретну поштову скриньку, яку хочете перевірити, і в таблиці відобразяться результати лише для неї.

Щоб додатково звузити результати в таблиці, натисніть під рядком пошуку кнопку «Show Blocked & Failed» — показати тільки заблоковані та неуспішні спроби доставити лист.

Рядок пошуку у програмі «Відстеження доставки» у cPanel

У таблиці зі звітами про доставку ви побачите статус вхідного листа, з якої адреси його відправили і на яку, а також що сталося в результаті.

Іконка у колонці «Подія» повідомляє про статус доставки листа. Ось які там можуть бути значення

  • — Система надіслала листа.
  • — Статус доставки невідомий або лист ще в процесі доставки.
  • — Система відклала листа.
  • — Доставка завершилася помилкою. Перевірте адресу одержувача, чи часто ця помилка означає, що адреси не існує. Можливо, в ньому друкарська помилка.
  • — Система помістила листа до архіву.
  • — Система прийняла листа, але відхилила його. Таке може бути, тому що сервер потрапив до чорного списку за відправку спаму, щось не так з MX-записами домену або налаштуваннями в додатку «Маршрутизація пошти».
  • — Поштовий сервер прийняв листа, але не доставив його до поштової скриньки. Таке буває, коли до листа застосувалися фільтри користувача або система помітила його як спам.
Таблиця зі звітами про доставку листів у додатку «Відстеження доставки» у cPanel

За замовчуванням у вас будуть відображатися лише доставки зі збоями. Щоб також відображалися успішно доставлені, відкладені або оброблені листи, поставте галочку у відповідному полі над таблицею.

Галочки з типами звітів, які мають відображатися у таблиці

Щоб відобразити додаткові колонки в таблиці та отримати більше інформації у звітах, натисніть у правій частині зверху іконку з трьома рисочками. Список доступних полів з’явиться у спливаючому вікні. Таким чином, ви також можете приховати поля, які вам не потрібні.

Розділ з додатковими полями для таблиці зі звітами про доставку

Також можна побачити додаткову інформацію про конкретну доставку можна на кліку на іконці ⓘ в колонці «Дії». У спливаючому вікні буде розмір листа, IP-адреса та поштовий сервер відправника, а також інша інформація.

Додаткова інформація про доставку листа

На цьому все. Якщо у вас залишилися питання або в інструкції є якась неточність, залиште коментар трохи нижче. Спробуємо розібратися разом.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!