Керування доменами та піддоменами в cPanel відбувається у додатку «Домени». Ви знайдете його на головній сторінці панелі в однойменному розділі:

На наступній сторінці ви побачите таблицю з усіма доменами та піддоменами у вашому обліковому записі. Натисніть кнопку «Create A New Domain».

Відкриється майстер з додавання нового домену. Введіть ім’я, яке хочете додати, у полі «Домен». Наприклад:
- vashdomen.ua, якщо хочете додати додатковий домен;
- blog.vashdomen.com, якщо хочете додати піддомен.

Наступний крок — обрати кореневу папку для нового домену. За замовчуванням cPanel призначити йому таку ж кореневу папку, як і в основного домену — public_html. За це відповідає галочка у рядку «Share document root». Якщо залишити галочку, новий домен відображатиме такий самий вміст, як і основний. Якщо видалити, з’явиться додаткове поле, де можна вписати назву окремої кореневої папки.
Якщо плануєте використовувати кілька додаткових доменів або піддоменів, можна згрупувати їх кореневі папки в іншій папці. Наприклад, можете вказати шлях до кореневої папки у форматі domains/vashdomen.ua. В результаті цього створиться як папка domains, яку згодом можна використовувати і для інших піддоменів та додаткових доменів, так і вкладена в неї коренева папка сайту.
При додаванні домену другого рівня, крім поля для кореневої папки, буде ще одне поле — «Дочірній домен». За замовчування у ньому буде вказано домен, який ви додаєте. Це поле відображає особливість роботи cPanel: панель логічно прив’язує додаткові домени до піддоменів на основному домені.
Наприклад, основний домен у вашому обліковому записі — vashdomen.com. Якщо ви спробуєте додати домен vashdomen.ua як додатковий, cPanel створить для нього субдомен vashdomen.ua.vashdomen.com. Якщо хочете, можете вказати якийсь коротший піддомен, але це не обов’язково, бо особливо ви з ним стикатися не будете.

Коли заповните усі поля, натисніть «Надіслати». Якщо все добре і система змогла додати нове ім’я, ви побачите таке зелене повідомлення.

Якщо щось пішло не так, відобразиться помилка. Взагалі, їх є кілька для різних ситуацій, але найчастіше зустрічається ось ця:
This domain points to an IP address that does not use the DNS servers associated with this server. Transfer the domain to this server’s nameservers at the domain’s registrar or update your system to recognize the current DNS servers. To do this, use WHM’s Configure Remote Service IPs interface.
Ця помилка означає, що домен не спрямований на хостинг, на який ви намагаєтесь додати. Це робиться на стороні компанії, де ви його реєстрували: потрібно або змінити поточні DNS-сервери домену на DNS-сервери хостингу, або створити на поточних DNS-серверах А-запис з IP-адресою сервера.

DNS-сервери нашого віртуального хостингу: dns1.hostiq.ua та dns2.hostiq.ua. IP-адресу сервера ви можете переглянути на головній сторінці cPanel праворуч — у блоку «General Information».

Якщо ви спрямували домен на хостинг, але помилка продовжує вискакувати, напишіть у службу підтримки вашого хостинг-провайдера. Іноді його потрібно додати вручну на їхньому боці.
Якщо у вас виникає якась інша помилка або є додаткові питання, залиште, будь ласка, коментар або напишіть у підтримку. Будемо вирішувати проблему разом.