На головній сторінці cPanel є цілий розділ із додатками для роботи з поштою. У цій статті розповідаємо, як створити з його допомогою електронну пошту зі своїі доменом, а також як потім керувати поштовою скринькою та змінювати її налаштування.

Зміст

  1. Як створити поштову скриньку
  2. Як змінити налаштування пошти
  3. Як керувати поштою

Як створити поштову скриньку

Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці розділ «Електронна пошта» та відкрийте програму «Облікові записи електронної пошти».

Програма «Поштові облікові записи» у розділі «Пошта» у cPanel

На наступній сторінці натисніть кнопку «Створити» праворуч під рядком пошуку.

Кнопка «Створити» у розділі «Облікові записи електронної пошти» у cPanel

Відкриється майстер створення поштової скриньки. Якщо у вас у cPanel кілька доменів, оберіть потрібне ім’я зі списку, трохи нижче придумайте ім’я поштової скриньки (те, що йтиме перед @), а також його пароль.

Майстер створення поштової скриньки у cPanel

Під полем «Пароль» є також розділ із додатковими налаштуваннями — «Optional Settings». У ньому можна змінити обсяг пам’яті, який виділяється на поштову скриньку, змінити настройки плюс-адресації, а також увімкнути/вимкнути вітальний лист з інструкціями із налаштування пошти.

Якщо не знаєте, що таке плюс-адресація і не плануєте використовувати її, залиште перемикач у цій опції в значенні за замовчуванням. Швидше за все, це налаштування взагалі вам не знадобиться.

Додаткові параметри «Optional Settings» у майстрі створення пошти в cPanel

Коли натиснете кнопку «Створити», вас перенаправить назад на головну сторінку додатка «Облікові записи електронної пошти». Щойно створена поштова скринька з’явиться в таблиці у нижній частині екрана.

Головна сторінка програми «Облікові записи електронної пошти» у cPanel

Як змінити налаштування пошти

На головній сторінці програми «Облікові записи електронної пошти» знайдіть у таблиці поштову скриньку, що цікавить вас, і натисніть у рядку з ним кнопку «Керувати».

Кнопка «Керувати» у програмі «Облікові записи електронної пошти» у cPanel

Відкриється розділ керування поштовою скринькою. У лівій частині екрана можна змінити пароль та виділену для скриньки пам’ять. Також там буде показано скільки пам’яті зараз зайнято, а скільки ще вільно.

Розділ «Manage an email account» у cPanel

Праворуч на бічній панелі будуть посилання на інші розділи cPanel, де ви зможете більш тонко налаштувати поштову скриньку:

  • Free up Email Storage — Звільнення поштового сховища. Тут можна видалити листи в окремих папках на основі попередньо заготовлених умов.
  • Manage Email Filters — Керування поштовими фільтрами. Тут можна створити правила, за якими вхідні листи відхилятимуться або потраплятимуть до спеціально створених папок.
  • Send Automated Responses — Надсилання автоматичних відповідей. Тут можна створити готові відповіді на вхідні листи. Наприклад, що замовлення прийняте в обробку або що ви у відпустці і відповісте пізніше.
  • Connect Devices — Підключити пристрої. Розділ з деталями підключення поштової скриньки до інших програм для роботи з поштою (Outlook, Apple Mail).
  • Configure Calendars and Contacts — Налаштувати календарі та контакти. Розділ з деталями під’єднання календаря та контактів до сторонніх програм (Outlook, Apple Mail).
  • Manage External Authentication — Керування зовнішньою автентифікацією. Розділ з параметрами авторизації в пошті за допомогою облікових записів на сторонніх сервісах.
Бічна панель у розділі «Manage an email account» у cPanel

Прокрутіть сторінку вниз і побачите налаштування. З їх допомогою можна призупинити роботу всього облікового запису, а також вхідної або вихідної пошти окремо.

Також тут можна буде змінити параметри плюс-адресації, якщо у майбутньому ви вирішите використати цю технологію.

У самому низу буде можливість видалити поштову скриньку, якщо вона більше не потрібна.

Додаткові налаштування у розділі «Manage an email account» у cPanel

Як працювати з поштою

Ви можете або керувати поштовою скринькою у вбудованому безкоштовному поштовому клієнті, або можете підключити пошту до вашого улюбленого поштового клієнта на комп’ютері та працювати з нею там. Наприклад, у Microsoft Outlook або Apple Mail.

Як працювати з поштою у браузері

У додатку «Облікові записи електронної пошти» знайдіть у таблиці поштову скриньку, що вас цікавить, і натисніть у рядку з ним кнопку «Check Email».

Кнопка «Check Email» у програмі «Облікові записи електронної пошти» у cPanel

На наступній сторінці ви побачите логотипи двох вбудованих cPanel поштових клієнтів, в яких можна працювати з поштою — Roundcube і Horde. За замовчуванням обрано клієнта Roundcube. Якщо хочете змінити клієнт, натисніть на логотип Horde. Щоб запустити пошту, натисніть «Open».

Сторінка вибору вбудованого поштового клієнта у cPanel

Roundcube має універсальний інтерфейс поштового клієнта. За замовчуванням він буде англійською мовою. Щоб встановити українську мову, перейдіть на бічній панелі до розділу «Settings» – «User Interface». Потім в опції «Language» знайдіть «Ukrainian» у випадному списку і збережіть зміни.

Зміна мови у поштовому клієнті Roundcube

Щоб вийти з налаштувань, перейдіть на бічній панелі до розділу «Mail». Про всяк випадок протестуйте роботу пошти, надіславши листа на особисту електронну адресу або навпаки — надіславши тестового листа на доменну пошту.

Як підключити пошту до улюбленого поштового клієнта

Для цього вам знадобиться адреса поштового сервера, номери портів IMAP/POP3 та SMTP. Цю інформацію потрібно буде вписати при додаванні поштового облікового запису до поштового клієнта. Вона знаходиться в розділі «Connect Devices» у додатку «Облікові записи електронної пошти».

Кнопка «Connect Devices» у програмі «Облікові записи електронної пошти» у cPanel

У цьому розділі знайдіть синю плашку – на ній вказані всі необхідні для підключення деталі.

Деталі підключення поштової скриньки у сторонньому клієнті

У нас у базі знань є покрокові інструкції для деяких популярних клієнтів:

Що далі

Тепер ви знаєте, як створити пошту в cPanel. Якщо щось не вийшло чи залишилися питання, залиште коментар до статті, намагатимемося всім допомогти.

Ось також статті, за допомогою яких ви зможете далі налаштувати власну пошту:

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!