В нашій хмарі за замовчуванням на Linux VPS не буде доступний користувач root. Замість нього буде доступний користувач clouduser, який матиме всі права суперкористувача за допомогою sudo.

Спочатку пароль від користувача clouduser зберігається у зашифрованому вигляді. Його потрібно розшифрувати за допомогою ключової пари, яку ви обирали на етапі створення сервера. В цій інструкції покажемо, як це робиться.

Ми вирішили влаштувати все так заради безпеки. Суть у тому, що якщо ви працюватимете від імені root і хтось його зламає, контроль над сервером буде втрачено. А якщо зламають clouduser, ви завжди зможете підключитися від імені root та відновити роботу сервера.

Якщо вам все одно хочеться працювати від імені root, хоча ви й усвідомлюєте всі ризики, гортайте в кінець інструкції — там на жовтій плашці буде посилання на інструкцію, як увімкнути root.


Зайдіть в панель керування хмарою та перейдіть на бічній панелі у розділ «Проект – Вычислительные ресурсы – Серверы».

Розділ «Проект – Обчислювальні ресурси – Сервери» на панелі керування хмарою

Знайдіть рядок з потрібним сервером, розкрийте список, що випадає, в колонці «Actions» і виберіть в ній варіант «Получить пароль».

Опція «Отримати пароль» у колонці «Actions»

У спливаючому вікні в полі «Скопируйте/Вставьте ваш личный ключ» вставте приватний ключ (RSA) разом із тегами –––––BEGIN/END KEY–––––. Потім натисніть «Расшифровать пароль», щоб побачити пароль від сервера в полі трохи нижче.

Якщо під час створення VPS ви створювали свою ключову пару, приватний ключ потрібно було зберегти вручну. Якщо використовували нашу стандартну ключову пару, приватний ключ буде у листі про активацію хмари.

Без приватного ключа розшифрувати пароль від користувача clouduser не вдасться. Доведеться створювати сервер заново.

Як створити хмарний VPS-сервер

Розшифровка пароля від сервера в OpenStack

Як виконувати команди від імені clouduser

  1. Введіть перед кожною командою sudo, потім всю команду. Наприклад, sudo yum install. Після цієї команди буде потрібно ввести пароль від clouduser.
  2. Введіть один раз sudo su та натисніть Enter. Після цього можна виконувати команди без пароля та без sudo. Усі команди виконуватимуться від імені суперкористувача root.

Що робити далі

Підключитись до сервера. Тепер, коли пароль від користувача clouduser розшифрований, можна підключитись до сервера і починати з ним працювати. Ось як це зробити:

Як підключитися до хмарного VPS

Змінити пароль. Якщо ви хочете замість згенерованого автоматичного пароля використовувати свій, ось інструкція, як це зробити:

Для Linux , Для Windows

Увімкнути користувача root. Якщо вам не подобається система з користувачем clouduser і ви хочете використовувати старий-добрий root, це також можна зробити. Ось інструкція на цю тему:

Як увімкнути root на Cloud VPS

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!