DNS-менеджмент — це функціонал з керування у Панелі клієнта DNS-записами доменів, які зареєстровано з HOSTiQ. У цій статті розказуємо, як знайти цей розділ та які DNS-записи у ньому можно створити.

Як знайти розділ «Керування DNS»

Зайдіть до Панелі клієнта та у верхньому меню перейдіть до розділу «Мої домени».

Розділ «Мої домени» у верхньому меню в Панелі клієнта

Натисніть «Деталі» у рядку з потрібним доменом.

Розділ «Мої домени» у Панелі клієнта

Знайдіть на сторінці, що відкрилася, блок «Неймсервери» та натисніть у ньому кнопку «Керування DNS».

Блок «Неймсервери» у деталях домену

Якщо у блоку «Неймсервери» немає кнопки «Керування DNS», значить наразі для вашого домену цю функцію не можна використовувати. Вона доступна тільки для тих доменів, які використовують наші DNS-сервери або DNS-сервери наших партнерів.

У цьому випадку редагувати DNS-записи потрібно у панелі керування хостингом. У нас на віртуальному хостингу ця панель називається cPanel. Ось інструкція для тих, у кого хостинг з нами чи така сама панель: Як працювати з DNS-записами у cPanel.

Основні положення по додаванню записів

Послуга DNS-менеджмент надає можливість додавання таких ресурсних записів:

  • A (Address)
  • AAAA (Address)
  • MX (Mail)
  • CNAME (Alias)
  • TXT

Щоби створити запис для основного домену, впишіть у поле «Ім’я хосту» @ або сам домен, якщо домен спрямований на DNS-сервери, які закінчуються на cloudflare.com. Якщо домен спрямований на DNS-сервери ns1.openprovider.nl, ns2.openprovider.be та ns3.openprovider.eu, залиште поле «Ім’я хосту» порожнім.

Щоб створити запис для піддомену, в обох випадках потрібно вписати лише сам піддомен. Наприклад, у випадку з www.vashdomen.com в полі «Ім’я хосту» потрібно вказати тільки www.

А Запис (IPv4 адреса)

Цей запис використовується для того, щоб прив’язати домен або піддомен до IP-адреси якогось сервера. Для створення такого типу запису «Ім’я хосту» залиште порожнім для основного домену або вкажіть будь-який субдомен, наприклад, www, й оберіть тип запису «A (Address)» з випадного списку.

Приклад запису A (Address)

АААА Запис (IPv6 адреса)

Цей тип запису слід використовувати, якщо ви хочете прив’язати домен або піддомен до IP-адреси v6. Створення запису АААА відбувається таким самим чином, як і запис А, тільки з випадного списку у стовпчику «Тип запису» слід обрати «АААА (Address)».

Приклад запису AAAA (Address)

Запис CNAME

Цей запис копіює налаштування на іншому домені — вашому чи чужому. Наприклад, CNAME часто налаштовують для домену www на домен без піддоменів. Тоді для цього піддомену будуть такі ж параметри, що і для домену без піддоменів. Це зручно, тому що при зміні IP-адреси достатньо буде змінити тільки один запис, а не два.

Проте не рекомендується встановлювати CNAME для домену без піддоменів, тому що тоді не буде працювати пошта. На основному домені повинен бути запис A (Address) чи URL Redirect.

Приклад запису CNAME

Запис MX

Запис MX використовується для електронної пошти на своєму домені. Наприклад, ви вказали для домену vashdomen.com запис MX з адресою mail.vashdomen.com. В результаті, всю пошту, адресовану на @vashdomen.com буде доставлено на сервер за адресою mail.vashdomen.com.

Також для MX-запису треба вказати пріоритет. Якщо записів декілька, варто вказувати для них різний пріорітет. Найвищим числовим пріоритетом є 0, а для інших записів як правило вказують пріоритет 10, 20, 30.

Приклад MX-запису

Запис TXT

TXT використовується для передання текстової інформації як технічного характеру (наприклад, для підтвердження права власності на домен для Google), так і довільного (вказівка будь-якої додаткової текстової інформації, яку хоче повідомити власник домену). В значення цього запису ви можете вставити будь-який текст для опису.

Будь-які питання по роботі з послугою DNS менеджмент ви можете задати співробітникам служби підтримки через чат, тікет-систему, або за іншими контактами, вказаними у нас на сайті у розділі «Контакти».