Щоб розмістити сайт в інтернеті , вам обов’язково знадобиться хостинг — місце, де сайт зберігатиметься в цілодобовому доступі, і домен — текстова адреса, за якою люди заходитимуть на сайт у браузері. У цій статті розглянемо чотири способи заощадити на адресі та отримати безкоштовний домен для сайту.

Спосіб №1 — Отримати безкоштовний домен при купівлі хостингу на тривалий термін

При купівлі віртуального хостингу, VPS або виділеного сервера одразу на рік ви матимете змогу безкоштовно зареєструвати з нами домен на 1 рік в таких популярних зонах: .com, .org, .net, .com.ua, .in.ua. Цей список може змінюватися, актуальні зони у рамках цієї пропозиції ви побачите під час замовлення.

Реєстрація безкоштовного домену буде на ваше ім’я. Після закінчення безкоштовного терміну домен залишиться у вашому розпорядженні. Можете продовжити його за свої гроші або не продовжувати, якщо ім’я більше не потрібне.

Також ви можете скористатися нашими акціями або взяти участь у партнерській програмі, щоб заробити додаткові гроші та продовжити на них безкоштовний домен.

Спосіб №2 — Отримати безкоштовний домен третього рівня з конструктором SitePro

Для тих, хто хоче спробувати створити простий сайт власноруч на додачу до сторінки у Facebook або Instagram, ми маємо спеціальний хостинг з конструктором сайтів. За допомогою цього хостингу та наших інструкцій у базі знань будь-хто зможе зробити свій перший сайт самостійно.

Щоб ви не витрачали гроші ще й на домен, крім хостингу з конструктором йде безкоштовний домен третього рівня на домені hqsite.online. Наприклад, magazyn.hqsite.online.

Спосіб №3 — Зареєструвати безкоштовний домен у зоні .pp.ua

Це єдиний безкоштовний домен в Україні та один із небагатьох безкоштовних доменів у світі. Його реєструють за номером телефону. Підійде номер будь-якого великого мобільного оператора України.

Не у кожної компанії можна зареєструвати домен у зоні .pp.ua безкоштовно. У правилах доменної зони на офіційному сайті .pp.ua сказано, що реєстратори мають право реєструвати домени як за гроші, так і безкоштовно.

Спосіб №4 — Отримати безкоштовний домен від компанії Freenom

Ця компанія адмініструє відразу кілька зон, у яких будь-хто може отримати домен безкоштовно: .tk, .ml, .ga, .cf, .gq. Для реєстрації домену не знадобиться номер телефону, достатньо буде просто створити обліковий запис на сайті Freenom.

Безкоштовні доменні зони — не завжди гарна ідея

Для тестового або аматорського проекту домен від Freenom підійде, але є як мінімум дві причини не реєструвати безкоштовний домен для бізнесу:

  1. Погані позиції у пошукових системах. Всі безкоштовні зони відносяться до певних країн: .tk — острови Токелау, .ml — Малі, .ga — Габон. Як відомо, пошукові системи ранжують сайти не тільки за ключовими словами, а й за геоданими. Вам буде простіше просуватися в Google, якщо для торгівлі в Україні ви оберете ім’я у місцевій зоні.
  2. Погана репутація. Зареєструвати безкоштовний домен може будь-хто і цим часто користуються шахраї або спамери. Плюс люди в Україні не звикли до таких доменів у видачі, тому менше їм довірятимуть.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!