Щоб зареєструвати домен в зоні .ua, потрібно обрати доменне ім’я, яке в точності збігається з торговою маркою, якою ви володієте. Незважаючи на цю складність, .ua домени виграють за рахунок того, що вони коротше, ніж .com.ua, а значить легше запам’ятовуються. Плюс до цього, зона .ua вважається престижною, так як таке ім’я не може отримати будь-хто, а тільки власники торгової марки.

Складний процес реєстрації домену .ua — його великий мінус, бо ніхто не любить бюрократію. Але всю нудну роботу з документами ми беремо на себе: якщо ви хочете ім’я в зоні .ua, але торгової марки у вас ще немає — ми допоможемо її зареєструвати.

Читайте в статті: що таке торгова марка, як її зареєструвати, скільки це коштує і як послуга реєстрації торгової марки працює у нас.

Що таке торговельна марка

Торговельна марка (або торгова марка, товарний знак, знак для товарів і послуг) — це захищене законом унікальне позначення для товарів чи послуг. Вона може складатися з слів, цифр, символів, малюнків, кольорів або комбінацій кольорів в різних поєднаннях. Власник торгової марки отримує виключні права на її використання:

 • може забороняти іншим особам використовувати саму марку або аналогічні позначення;
 • може дозволяти використовувати її за плату або безкоштовно.

Володіти торговою маркою можуть фізичні та юридичні особи.

Чим засвідчується право на торгову марку

Щоб володіти правами на торгову марку, її потрібно зареєструвати. В результаті реєстрації видається свідоцтво, де буде вказано:

 • назва зареєстрованої марки та її унікальний номер. Він знадобиться для реєстрації домену в зоні .ua;
 • перелік товарів та/або послуг, на які поширюється захист зареєстрованої торгової марки;
 • територія, на яку поширюється захист зареєстрованої торгової марки. Це одна або декілька держав. Щоб торгова марка діяла на території декількох держав, подається міжнародна заявка і вартість такої реєстрації обговорюється окремо.

Термін дії свідоцтва в країнах СНД — 10 років. Продовжувати його можна скільки завгодно.

Як відбувається реєстрація торгової марки

Для подачі заявки на реєстрацію потрібно підготувати електронні документи торгової марки:

 1. Повне найменування для юридичних осіб та ім’я для фізичних осіб-заявників.
 2. Повна адреса заявника або заявників на українській мові. Для юр. осіб – юридична адреса і адреса для поштової кореспонденції.
 3. Зображення торговельної марки в форматі .doc, .jpg .pdf. Якщо марка словесна, потрібно описати сенс, закладений у слові, чи як воно утворено.
 4. Обраний клас товарів і послуг на підставі основної області діяльності.
 5. Довіреність для юридичних осіб.

Реєстрація торгової марки може зайняти від декількох місяців до декількох років. Термін залежить від виду експертизи. Є звичайна торгова марка, вона дешевше і довше. Є прискорена — дорожче і швидше. Основні етапи реєстрації торгової марки з термінами:

 • 2 дні на підготовку, подачу документів і оформлення заявки;
 • 9-15 місяців на прискорену експертизу або 18-26 місяців на експертизу в звичайному режимі;
 • 0,5-1 місяці на публікацію «Укрпатентом» інформації про видачу свідоцтва про реєстрацію торгової марки.

На продовження терміну дії свідоцтва піде 1-2 місяці.

Скільки коштує реєстрація торгової марки

Ціна залежить від кількості символів, зображень, виду експертизи. Ми наводимо стандартні ціни, кінцева ціна коригується під конкретний випадок. Що входить в ціну при звичайній експертизі:

 1. Подання заявки та експертиза. Потрібно оплатити офіційний збір в «Укрпатент» за подання заявки у розмірі 4500 грн. за один клас. За кожний наступний клас додається вартість 4500 грн., За кольорове зображення ще 1500 грн. Цей збір можна сплатити протягом двох місяців після відправки матеріалів заявки у відомство; наші послуги за подачу заявки коштують 4000 грн. Разом 8500 грн, якщо знак торгвої марки чорно-білий і в одному класі. Або 10000 грн, якщо знак торгової марки кольоровий в одному класі.
 2. Отримання свідоцтва. Починається після вдалої експертизи, через 12-15 місяців. Потрібно оплатити офіційний збір за видання охоронного документа 200 грн. до відомства «Укрпатент»; офіційний збір 150 грн. до державного бюджету; послуги з отримання свідоцтва коштують 1500 грн. Разом 1850 грн.

Якщо потрібна прискорена реєстрація, яка займає 9-15 місяців, до цін звичайної реєстрації потрібно додати 12000 грн за словесний знак, або від 15000 і вище (сума відрізняється від знаків) за комбінований знак (слово + зображення) та окремо ще 2000 грн. за послуги подання заявки. За наявність у товарному знаку слів «УКРАЇНА» або «UA» — 30000 грн. Зверніть увагу, що наявність даних слів значно ускладнює процес реєстрації торгової марки.

Всі необхідні платежі ми робимо від імені заявника — вам не доведеться самостійно займатися відправленням платежів до різних державних органів. Але в залежності від обставин підсумкова ціна може відрізнятися від вище заявленої.

Як ми проводимо реєстрацію торгових марок

 1. Обговорюємо з вами, як правильно подавати заявку, як буде проходити реєстрація і скільки вона буде коштувати. Реєстрацією займається наша підтримка і сертифікований фахівець з питань реєстрації торгових марок, патентний повірений України №285.
 2. Готуємо документи і подаємо заявку після затвердження вартості та оплати послуг. Отримуємо офіційне підтвердження про те, що заявка прийнята на експертизу (день і номер патентної заявки) через 5-10 днів з дня подачі заявки.
 3. Стежимо за реєстрацією торгової марки до отримання свідоцтва про успішну реєстрацію.

У разі відмови в реєстрації торгової марки ми не припиняємо роботу, а робимо висновки, щоб домогтися успішної реєстрації. Напишіть нам на sales@hostiq.ua, щоб замовити реєстрацію торгової марки.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!