Розглянемо способи пошуку власника домену на прикладі domain.com (замість domain.com може бути будь-який домен, який вас цікавить).

Необхідність дізнатися власника домену (його контактну інформацію) може виникнути в таких випадках:

 1. Ви знайшли цікавий сайт, власнику якого хотіли б запропонувати співпрацю, але на сайті відсутня контактна інформація.
 2. Ви побачили крутий домен для сайту і захотіли його перекупити.
 3. Ви хочете повідомити власнику домену про правопорушення у разі, якщо він копіює контент вашого сайту, або повідомити правовласнику про порушення.

Останній варіант — найчастіший випадок, в якому шукають власника домену. Саме для таких випадків існує ряд інструментів, які ми і розглянемо.

Як дізнатися контактний email власника домену

Whois бази

Згідно з правилами інтернет-корпорації ICANN сервіс WHOIS — безкоштовний загальнодоступний каталог, що містить контактну і технічну інформацію про власників доменних імен. Всі, хто бажає дізнатися володара сайту або доменного ім’я, можуть провести відповідний пошук по службі каталогів WHOIS.

Таким чином, обов’язковим правилом реєстрації домена є надання своєї контактної інформації, яка зберігається у реєстраторів доменних імен, а також міститься у відкритих для всіх бажаючих whois-базах (багато сервісів надають можливість перегляду цієї інформації).

Цих баз з інформацією про домени безліч і вони оновлюються у міру того як змінюється ця інформація. Найбільш популярними є сервіси:

 1. https://www.whois.net/
 2. https://www.whois.com/whois/
 3. https://whois.icann.org/ru
 4. https://who.is/

Це загальні бази для всіх доменних зон, але бувають і whois-бази для певних доменних зон. Наприклад:

 1. http://nic.xyz/whois — для доменів у зоні .xyz.
 2. http://whois.mynic.my — для доменів у зоні .my.
 3. https://hostmaster.ua/?domadv — для доменів в українських зонах, наприклад, .com.ua, .ua.

Якою базою користуватися — обирати вам, але рекомендуємо перевіряти домен в декількох базах відразу для отримання достовірної інформації, тому що дані цих ресурсів оновлюються з різною частотою.

Принцип використання простий:

 1. Заходите на будь-який із зазначених вище сайтів.
 2. У полі пошуку вказуєте домен, власника якого необхідно знайти.
 3. Натискаєте кнопку «Показати»/«Знайти» або подібну.

У результаті ви отримаєте такий результат (на прикладі домену domain.com):

Як дізнатися власника домену

Нас цікавить розділ «Registrant» — у ньому знаходиться вся інформація про власника домену.

Найчастіше інформація надається блоками і в блоці «REGISTRANT CONTACT» відображається вся необхідна інформація, включаючи ім’я, прізвище, email, телефон.

Якщо у вас Linux ОС або Mac ОС, щоби дізнатися інформацію про домен, достатньо відкрити консоль (Terminal) і написати команду:

whois domain.com

Для Windows ОС за замовчуванням такої можливості немає (необхідно встановлювати спеціальну утиліту), тому необхідно використовувати whois-бази на зазначених вище ресурсах.

Бувають ситуації, коли контактна інформація домена прихована (включений так званий «захист даних whois»). Приклад відображення прихованої інформації домену:

Як дізнатися контактний email власника домену

Але і в цьому випадку можна зв’язатися з власником домену. Якщо для домену включений захист даних, то в контактній інформації необхідно знайти поле Registrant email (рядок «Email» в розділі «Registrant» на скріншоті вище): найчастіше він буде виглядати як абракадабра@protected.domains.

Пишемо на нього лист і чекаємо відповіді: власник отримає цей лист на email, вказаний при реєстрації домену

Пошук по email

Цей спосіб не дозволяє дізнатися ім’я і прізвище власника домену, але дозволяє зв’язатися по email з ним.

Більшість хостинг-провайдерів, у тому числі HOSTiQ.ua, надає можливість створювати поштові скриньки для свого доменного імені.

У зв’язку з цим можна знайти створені поштові скриньки і спробувати зв’язатися з власником через них (однією з найпопулярніших адрес є пошта admin@domain.com).

У цьому випадку алгоритм дій наступний:

 1. Є перелік найпопулярніших імен для поштових скриньок (іноді їх називають адміністративними ящиками для домену):
  • admin@domain.com
  • administrator@domain.com
  • info@domain.com
  • billing@domain.com
  • management@domain.com
 2. Після того, як вибрали поштову скриньку, перевіряємо її існування за допомогою сервісу http://ua.smart-ip.net/check-email.
 3. Якщо сервіс показав, що поштова скринька існує, пишіть на неї листа і чекайте на відповідь.

Через сервіс archive.org

Цей спосіб є найменш результативним, але іноді може допомогти у пошуку. Його суть проста — сервіс зберігає безліч кешованих сторінок сайтів.

Принцип використання:

 1. Зайдіть на сайт https://archive.org/.
 2. У полі пошуку введіть шуканий домен і натисните кнопку «GO». Якщо в сервісі буде сайт, який ви шукали, то вибираємо дату, за яку необхідно відобразити сторінку.
 3. Перегляньте кешовані версії сторінок сайту в пошуках контактного email.

Нагадуємо, що у нас ви можете замовити віртуальний надійний хостинг і потужний хостинг для дуже вимогливих проектів. Не знаєте, що вибрати? Пишіть в техпідтримку — ми допоможемо.