Частіше за усе інформацію про домен шукають, коли бажають: 1) перекупити гарне ім’я; 2) домовитися про співпрацю; 3) повідомити про порушення авторських прав або розсилку спаму. У цій статті розглянемо три способи, як це зробити.

Спосіб №1: Зробити WHOIS-запит

WHOIS — це відкрита база даних, де зберігається докладна інформація про кожен домен: де і коли його зареєстрували, хто власник і як знайти цю людину, який статус реєстрації і коли закінчується її термін.

Той факт, що така інформація знаходиться у публічному доступі, — вимога корпорації ICANN, яка встановлює правила користування доменами у всьому світі. Загальний опис WHOIS на сайті ICANN.

Перевірити реєстрацію домену в WHOIS можна безкоштовно за допомогою спеціальних онлайн-сервісів. Ось кілька популярних прикладів:

  1. https://www.whois.com/whois/
  2. https://lookup.icann.org/ru
  3. https://who.is/
  4. https://dig.ua/

Якщо якийсь з сервісів видає помилку, коли ви намагаєтеся пробити домен, спробуйте використати інший. Таке часто буває з національними доменними зонами, чомусь їх розпізнають не всі сервіси.

Ось приклад, як виглядає інформація по домену domen.com у WHOIS-сервісі від ICANN. Зверніть увагу, що дані зручно діляться на смислові блоки: «хто є власником домену», «де зареєстрований домен», «які використовує DNS».

Інформація про домен у WHOIS — Перевірка реєстрації домену

На інших сайтах, відомості про домен можуть бути представлені у сирому вигляді, без поділу на блоки. Наприклад, ось результати того ж домену в сервісі dig.ua:

Як перевірити інформацію про домен у WHOIS

Якщо у вас є Mac OS або Linux, ви можете дізнатися, чий домен, прямо в консолі. В цьому випадку інформація про домен теж буде у сирому вигляді. Просто відкрийте термінал та введіть команду:

whois domen.com

Для Windows за замовчуванням такої можливості немає (необхідно встановлювати спеціальну утиліту), тому зручніше буде використовувати вказані вище сервіси перевірки доменних імен.

Як дізнатися де зареєстрований домен у терміналі

Важливий нюанс — дані про домен можуть бути приховані. Буде написано щось на кшталт «redacted for privacy», «not published» чи «n/a». Або замість реальних контактних даних власника будуть шаблонні. Деякі доменні реєстратори надають можливість приховати дані за додаткову оплату.

Коли інформація про домен захищена, електронна пошта в полі «Registrant Email» може виглядати так: b98cc28ea74db85519a6b2ed9@withheldforprivacy.com.

Як правило, навіть у цьому випадку можна зв’язатися з власником домену. Просто надішліть свій лист на цю адресу. Такі адреси все одно приймають листи, але пропускають через суворі спам-фільтри.

Як дізнатися, чий сайт — Інформація про сайт за доменом у WHOIS

Спосіб №2: Написати на пошту на домені

Якщо не вдається знайти контактні дані власника домену в WHOIS, спробуйте написати листа на доменну пошту. Ось перелік поштових скриньок, які часто створюють на базі доменного імені:

  • admin@domen.com
  • administrator@domen.com
  • contact@domen.com
  • info@domen.com
  • support@domen.com

Є навіть спеціальні сервіси, за допомогою яких можна перевірити, чи існує та чи інша скринька. Наприклад, hidemy.name. Але іноді сервіс може показувати, що скриньки не існує, хоча насправді вона існує.

Як дізнатися власника сайту по домену

Спосіб №3: Зв’язатися з реєстратором

Якщо WHOIS не відображає, кому належить домен, а листи на доменну пошту залишаються без відповіді, залишається останній спосіб — написати в компанію, де був зареєстрований домен.

Найімовірніше, ніхто там не надасть вам контакти власника, але можуть допомогти, якщо справа стосується порушення закону. Часто у таких ситуаціях реєстратор може зв’язатися з адміністратором домену особисто та навіть може заблокувати ім’я, якщо ви докажете правопорушення.

Перевірити реєстратора домену можна за допомогою WHOIS. Наприклад, у WHOIS-сервісі від ICANN інформація про реєстратора буде у блоку «Информация о регистраторе».

Як дізнатися, кому належить сайт

У сирих результатах WHOIS-запиту назва реєстратора буде у рядку «Registrar». Ось скріншот, де ми виділили цей рядок у результатах:

Як дізнатися реєстратора домену в WHOIS

Якщо ви знайшли ідеальний домен, але він вже зайнятий

Перевірте, чи можливо, він вільний в іншій доменній зоні. У HOSTiQ.ua ви можете вибрати з більш ніж 1200 зон. Пошук доменів автоматично запропонує вам різні варіанти.

Допустимо, якщо домен зайнятий у зоні .com.ua, є ще кілька десятків інших українських зон на кшталт .in.ua, .kh.ua чи .kyiv.ua.

Для інтернет-магазинів підійдуть зони .shop або .store. Є навіть спеціальні зони для конкретних ніш у бізнесі на кшталт .pizza, .bar чи .games.

Обрати домен

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!