На віртуальному хостингу змінити основний домен cPanel можна лише за допомогою служби підтримки. Якщо купували хостинг у нас, зверніться до чату у правому нижньому кутку екрана або надішліть запит на зміну основного домену на пошту support@hostiq.ua.

Коли співробітники підтримки змінять основний домен на своєму боці, старий домен зникне з cPanel. Це вплине на роботу сайту, електронної пошти, FTP-акаунтів та редиректів. У цій статті розбираємося, як саме зміна домену торкнеться кожного з цих аспектів і що ви зможете з цим зробити.

1. Cайт. Після зміни основного домену файли в кореневій папці сайту та його база даних залишаться без змін. Через це сайт не відкриватиметься ні за новим ні за старим доменом. Тому що старий домен вже не пов’язаний з кореневою папкою, а новий ще не вказаний у базі даних.

Якщо потрібно, щоб за новим основним доменом відкривався той же сайт, який був на старому домені, замініть у базі даних сайту всі згадки старого домену на новий. Це можна зробити в додатку для роботи з базами даних phpMyAdmin. Розповідаємо, як це зробити, якщо у вас сайт на WordPress:

Як змінити домен у WordPress

Якщо потрібно, щоб за новим основним доменом відкривався його власний сайт, замініть у кореневій папці файли старого сайту на файли нового сайту. Як правило коренева папка основного домену називається public_html, а коренева папка додаткового — так само як і сам домен.

Як користуватись «Менеджером файлів» cPanel

2. Пошта. Якщо ви тільки зареєстрували новий основний домен, після того, як його призначать основним, всі поштові скриньки старого домену переcтворяться з новим ім’ям. Листи у цих ящиках залишаться на місці.

Якщо новий основний домен до цього було додано до cPanel як додатковий і у нього були свої поштові скриньки, вони залишаться, а ящики старого основного домену видаляться. Самі листи залишаться в «Менеджері файлів» у папці /mail/. Просто додайте старий основний домен як додатковий і ящики повернуться.

3. FTP-акаунти. Якщо ви тільки зареєстрували новий основний домен, після того, як його призначать основним, FTP-акаунти перетворяться з новим ім’ям.

Якщо новий домен до цього був доданий до cPanel як додатковий і у нього були свої FTP-акаунти, вони залишаться, а облікові записи старого основного домену переcтворяться з новим ім’ям.

4. SSL-сертифікат. Якщо ви тільки зареєстрували новий основний домен, сертифіката на ньому не буде. Ви можете купити його у нас або перевипустити для нового домену той, що купили до цього.

Як встановити SSL-сертифікат у cPanel

Якщо новий домен до цього був доданий до cPanel як додатковий і на ньому вже стояв сертифікат, після того як його зроблять основним, коренева папка домену зміниться, а значить і сертифікат перестане працювати. Його доведеться перевипустити.

Як перевипустити SSL-сертифікат

5. Колишній основний домен. Після зміни основного домену він видалиться з cPanel, але продовжить належати вам, доки не закінчиться термін його реєстрації. Рекомендуємо додати домен до cPanel як додатковий, а потім налаштувати редирект на новий домен. Нехай не пропадає даремно.

Це особливо важливо, якщо домен вже якийсь час використовувався і встиг набрати позиції Google за якимись запитами. За допомогою редиректа ви зможете передати ці позиції на новий домен. Щоб розібратися у цій темі, читайте цю статтю:

Як перенести домен і не втратити позиції в Google

На цьому все. Тепер ви знаєте, як змінити основний домен на хостингу з cPanel. Якщо не вдається розібратися з якимось етапом або після зміни домену щось не хоче працювати, опишіть свою ситуацію в коментарях або зверніться до служби підтримки. Розбиратимемося разом.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!