Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці розділ «Безпека» та відкрийте додаток «Доступ до SSH».

Додаток «Доступ до SSH» у cPanel

На наступній сторінці натисніть кнопку «Керування ключами SSH». Після цього відкриється головна сторінка додатка, де ви знайдете вже створені ключі SSH та зможете створити нові.

Кнопка «Керування ключами SSH» у програмі cPanel «Доступ по SSH»

Як створити SSH-ключ

Щоб створити новий SSH-ключ, натисніть у верхній частині сторінки кнопку «Створити ключ».

Головна сторінка програми «Доступ по SSH» у cPanel

На наступній сторінці заповніть поля:

  1. Key Name — змінити стандартну назву ключа може бути корисним, якщо ви хочете зберігати кілька ключів з різними іменами або хочете, щоб ім’я було більш інформативним. У цьому полі можна використовувати лише латиницю.

    Якщо ви використовуєте нестандартне ім’я ключа, доведеться вручну вказувати його при кожному вході на сервер.
  1. Пароль ключа — додатковий рівень аутентифікації (passphrase). Цей passphrase доведеться вводити щоразу при підключенні до сервера SSH. Так безпечніше: навіть якщо хтось раптом отримає доступ до ваших ключів, не зможе їх використовувати, тому що не знатиме passphrase.

    Щоб не вводити щоразу passphrase, використовуйте ssh-agent у терміналі MacOS або Linux, або використовуйте утиліту Pageant у PuTTY.

    У цьому додатку cPanel не можна створити SSH-ключ без passphrase. Якщо вам важливо, щоб passphrase не було, створіть ключ за допомогою терміналу. Але пам’ятайте, що робити так небезпечно.
  1. Тип ключа — DSA або RSA. Ключі DSA трохи швидше розшифровують та підписують повідомлення, а ключі RSA трохи швидше зашифровують та верифікують підписи. З погляду безпеки різниці немає.
  2. Розмір ключа — 1024, 2048 або 4096 біт. Чим довше ключ, тим він безпечніший, але й час аутентифікації буде довшим. Найкраще використовувати ключі довжиною 2048 біт.

Наприкінці натисніть «Створити ключ».

Розділ «Створення відкритого ключа» у cPanel

Як імпортувати SSH-ключ

Щоб створити новий ключ SSH, натисніть кнопку «Імпортувати ключ» у верхній частині сторінки. На наступній сторінці введіть у відповідні поля назву ключа, вміст закритого та відкритого ключів, а також парольну фразу (passphrase). Наприкінці натисніть унизу кнопку «Імпортувати».

Імпорт SSH-ключів у cPanel

Як авторизувати SSH-ключ

Перед використанням SSH-ключі обов’язково потрібно авторизувати. Ви побачите статус авторизації ключа у колонці «Статус авторизації» у блоці «Відкриті ключі». Після створення статус буде «not authorized». Потрібно, щоб був «authorized».

Колонка «Статус авторизації» в блоці з доступними SSH-ключами в cPanel

Щоб авторизувати SSH-ключ, натисніть «Керувати» у рядку з потрібним ключем, а потім натисніть «Authorize» на наступній сторінці. Після цього ключі можна використовувати для підключення до сервера.

Авторизація SSH-ключа cPanel

Що далі

Якщо раптом вам не вдається підключитися до сервера з ключами або є додаткові питання, зверніться до нашої служби підтримки. Ми працюємо цілодобово та без вихідних. Будемо раді допомогти!

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!