JetBackup — це додаток для роботи з бекапами, які автоматично створюються на нашому віртуальному хостингу. За його допомогою ви завжди зможете повернути сайт до попереднього стану, якщо це знадобиться. У статті розповідаємо, як користуватися цією програмою.

Як знайти JetBackup 5

Зайдіть до cPanel і знайдіть на головній сторінці розділ «Файли». Додаток «JetBackup 5» буде внизу цього розділу.

Якщо ви бачите два додатка JetBackup у cPanel, це нормально. Зараз ми оновлюємо цей додаток до нової версії. У новій версії старі бекапи не підтримуються, тому ми тимчасово залишили два додатка. Новіша версія — JetBackup 5. У ній будуть свіжіші бекапи.

Як користуватися програмою JetBackup 4

Додаток JetBackup 5 у cPanel

На головній сторінці додатка зверху ви побачите, скільки копій зараз зберігається у вас на обліковому записі і скільки місця вони займають. У нашому прикладі в обліковому записі є 8 копій і займають вони 91 Мб.

Резервні копії зберігаються на сторонньому сервері і не витрачають місце на вашому хостингу.

Блок із загальною інформацією у програмі JetBackup 5

Трохи нижче будуть розділи з копіями різних даних у вашому обліковому записі: окремо копії всього облікового запису, окремо файли, завдання планувальника Cron, бази даних та їх користувачі, DNS-записи та SSL-сертифікати, а також поштові облікові записи.

Розділи у програмі JetBackup 5

Як часто створюються автоматичні копії

Раз на три дні: на звичайному та хмарному віртуальному хостингу, хостингу для конструктора сайтів та CMS-хостингу (WordPress, Joomla!, PrestaShop, Drupal, Magento, OpenCart).

Щодня: на VIP-хостингу.

Як відновити чи завантажити файли сайту

На головній сторінці JetBackup виберіть розділ «Home Directory».

Перехід до розділу «Home Directory» в JetBackup 5

Оберіть у списку копію з відповідною датою та натисніть «Change Files Selection» у колонці «Selected Files».

Розділ «Restore & Download» у програмі JetBackup 5

У спливаючому вікні можна вибрати конкретні папки, які потрібно відновити. Можете навіть перейти в якусь із папок і обрати лише окремі файли. Коли ви зробите вибір, натисніть «Select Files» у правому нижньому кутку.

Вікно для вибору файлів для відновлення в JetBackup 5

Далі під таблицею копій натисніть «Restore», щоб запустити відновлення резервної копії. Або «Download», щоб згенерувати файл для завантаження на свій комп’ютер. У будь-якому випадку знадобиться додатково підтвердити дію у спливаючому вікні.

Вікно для підтвердження відновлення у JetBackup 5

Після запуску відновлення або завантаження вас перенаправить у розділ «Queue» (черга). Там ви можете простежити за виконанням процесу.

Розділ «Черга» у програмі JetBackup 5

У випадку відновлення бекапа, коли статус завдання в розділі «Queue» зміниться на «Completed», більше нічого робити не потрібно — дані з копії відновлені.

У випадку зі скачуванням бекапу, коли статус завдання в розділі «Queue» зміниться на «Completed», знадобиться перейти в розділ «Downloads» в бічному меню зліва і вже звідти завантажити файл.

Розділ «Завантаження» у програмі JetBackup 5

Як відновити або завантажити базу даних

Сам процес влаштований так само, як і у випадку з файлами, але є невелика відмінність в інтерфейсі, де розташовані бекапи.

Перехід до розділу «Databases» у програмі JetBackup 5

У розділі Home Directory копії в таблиці згруповані за датами. Щоб вибрати відповідну дату, потрібно просто знайти її в першому стовпці.

У розділі Databases копії в таблиці згруповані за назвами баз даних. Щоб вибрати копію з потрібною датою, потрібно натиснути кнопку Choose Other Backup у рядку з потрібною базою даних.

Інші дії такі самі, як і в попередньому розділі.

Вибір версії бекапу у програмі JetBackup 5

Як самому створити резервну копію сайту

У JetBackup цього не можна зробити. У цьому додатку ви бачите лише резервні копії, які створюються автоматично. Щоб створити бекап вручну, потрібно скопіювати окремо файли сайту та окремо базу даних. Як це зробити – розповідаємо в інструкції:

Як створити бекап сайту в cPanel

Якщо у вас сайт на WordPress, є більш простий спосіб зробити резервну копію за допомогою плагіна. Декілька таких плагінів ми розглядаємо в окремій статті:

Як зробити бекап сайту на WordPress

Переїжджайте до нас на хостинг

Окрім автоматичних бекапів, у нас цілодобова підтримка, яка завжди швидко відповідає на запитання. Якщо хочете, вона може навіть безкоштовно перенести сайт за вас.

Щоб перевірити якість наших послуг, ви можете взяти хостинг на тестовий період у 30 днів, завантажити копію сайту до нас та переключити сайт. Якщо щось не влаштує, просто підключіть домен назад до старого провайдера і не продовжуватимете тариф у нас.

Умови переїзду      Тестувати хостинг

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!