Показуємо, як розгорнути WordPress локально на Windows і Mac — з нуля і до входу в панель керування сайтом.

Зміст

  1. Як встановити WordPress локально на Windows
  2. Як встановити WordPress локально на Mac

Хостинг для WordPress з підтримкою 24/7

Коли ви доробите сайт на локальному сервері, щоб опублікувати його в інтернеті, знадобиться хостинг. Будемо раді стати вашим провайдером.

На всіх наших серверах встановлені SSD-диски, є дата-центри в Україні, США та Нідерландах. При купівлі хостингу одразу на півроку або довше ви отримаєте безкоштовний домен в одній з популярних зон та SSL-сертифікат на 1 рік.

А якщо знадобиться допомога з налаштуванням хостингу або виникнуть якісь питання, служба підтримки цілодобово на зв’язку. Відповідаємо швидко, працюємо без свят та вихідних.

Подивитися тарифи

Встановлення WordPress локально на Windows

Три базові компоненти, які потрібні для роботи WordPress — це веб-сервер (Apache/Nginx), система керування базами даних (MySQL/MariaDB) та мова програмування PHP.

У цій інструкції встановлюватимемо ці компоненти за допомогою програми Wampserver. Вона сама налаштує роботу всіх служб, вам залишиться лише встановити WordPress. WAMP у назві програми — це абревіатура для Windows, Apache, MySQL та PHP.

Wampserver це лише одна з численних програм для встановлення WordPress на локальний комп’ютер. Якщо у вас раптом не виходить з нею розібратися, спробуйте якийсь із альтернативних варіантів: AMPPS, OpenServer, XAMPP.

Крок 1. Встановіть Wampserver на комп’ютер

Завантажте Wampserver та запустіть встановлювач. На першому екрані потрібно обрати мову програми. Доступні лише англійська та іспанська. Української поки що нема, але після встановлення можна буде обрати російську, щоб було зрозуміліше.

Встановлення Вордпрес на локальний сервер — Вибір мови установки Wampserver

Поставте перемикач у рядку «I accept the agreement», щоб прийняти правила користування програмою, та натисніть «Next».

Установка Вордпрес на локальний сервер — Ліцензійна угода Wampserver

На наступному екрані буде інформація щодо використання програми. Натисніть «Next».

Установка Вордпрес на локальний сервер — Правила користування Wampserver

Оберіть шлях на комп’ютері, куди встановиться програма. За замовчуванням це буде диск С. Якщо потрібно, оберіть інший шлях та натисніть «Next».

Установка Вордпрес на локальний сервер — Шлях до встановлення Wampserver

Оберіть послуги, які встановлюються разом із програмою. За замовчуванням критично важливі послуги будуть відзначені галочкою та заблоковані. Якщо потрібно, оберіть щось додатково та натисніть «Next».

Встановлення Вордпрес на локальний комп'ютер — Компоненти для встановлення Wampserver

Вкажіть назву папки з програмою в меню «Пуск» та натисніть «Next».

Встановлення Вордпрес на локальний комп'ютер — Назва папки з Wampserver у меню «Пуск»

Перевірте деталі інсталяції. Якщо щось не так, поверніться та змініть параметри, а якщо все гаразд, натисніть «Install».

Встановлення Вордпрес на локальний комп'ютер — Екран підтвердження перед встановленням Wampserver

Почнеться встановлення Wampserver. Зазвичай воно триває кілька хвилин. Ви можете спостерігати за ним у режимі реального часу.

Як встановити Вордпрес на локальний сервер — Встановлення Wampserver

Під кінець встановлення знадобиться обрати браузер, який буде використовувати Wampserver, щоб відкривати ваші проекти.

З’явиться спливаюче вікно з повідомленням, що програма намагається обрати для цієї мети «Internet Explorer». Якщо вас це влаштовує, натисніть у спливаючому вікні «Нет». Якщо хочете вибрати інший браузер, натисніть у спливаючому вікні «Да» й оберіть файл .exe потрібного браузера на диску C.

Як встановити Вордпрес на локальний сервер — Вибір стандартного браузера при встановленні Wampserver

Те саме потрібно зробити і з програмою для редагування файлів. За замовчуванням це буде «Блокнот». Якщо вас це влаштовує, натисніть у спливаючому вікні «Нет». Якщо хочете обрати інший текстовий редактор, натисніть «Да» й оберіть файл .exe потрібної програми на диску C.

Як встановити Вордпрес на локальний сервер — Вибір текстового редактора за замовчуваням під час встановлення Wampserver

Після цього встановлення Wampserver завершиться автоматично. Наприкінці ви побачите таке вікно. Натисніть «Next», а потім «Finish».

Як налаштувати локальний сервер для WordPress — Коротка інструкція щодо використання Wampserver після встановлення

Запустіть Wampserver. Іконка програми з’явиться в області сповіщень на панелі завдань. Якщо вона червоного кольору, то якісь сервіси не працюють. Якщо помаранчева, значить послуги працюють із помилками. Якщо зелена, значить все працює.

Як налаштувати локальний сервер для WordPress — Область повідомлень на панелі завдань з іконкою Wampserver

Клацніть по іконці Wampserver лівою кнопкою миші та виберіть варіант «Localhost», щоб відкрити домашню сторінку програми в браузері.

Як встановити WordPress локально — Меню Wampserver за кліком на іконці програми в панелі завдань

На домашній сторінці Wampserver ви побачите поточну конфігурацію сервера та різні корисні посилання для роботи з програмою.

Як встановити WordPress локально — Головна сторінка Wampserver у браузері

Крок 2. Створіть порожню базу даних MySQL

Для роботи з WordPress знадобиться база даних MySQL. Створити її можна у додатку до роботи з базами даних — phpMyAdmin. Посилання на цю програму знаходиться на головній сторінці Wampserver у блоку «Your Aliases».

Як встановити WordPress на localhost — Блок «Your Aliases» на головній сторінці Wampserver

На сторінці входу до phpMyAdmin введіть ім’я користувача «root», а пароль залиште порожнім.

Як встановити Вордпрес локально — Сторінка входу до phpMyAdmin

Після входу до phpMyAdmin натисніть «Нова» ліворуч на бічній панелі.

Як встановити Вордпрес локально — Бічна панель на головній сторінці phpMyAdmin

Придумайте назву бази даних, оберіть кодування ut8_general_ci та натисніть «Створити».

Як встановити Вордпрес локально — Створення нової бази даних у phpMyAdmin

Крок 3. Встановіть WordPress

Завантажте WordPress та розпакуйте цей архів у папку www всередині основної папки Wampserver.

Як запустити WordPress локально — Папка www в основній папці Wampserver

Введіть адресу локального сервера WordPress — localhost/wordpress у браузері. Повинна відкритися така сторінка майстра з налаштування WordPress. Натисніть «Вперед!».

Як запустити WordPress на локальній машині — Налаштування файлу wp-config.php у браузері

На наступній сторінці вкажіть назву щойно створеної бази даних, в полі з ім’ям користувача впишіть root, а поле з паролем від користувача залиште порожнім, як і при вході до phpMyAdmin.

Префікс таблиць за промовчанням буде wp_. Зазвичай його доповнюють двома випадковими символами, щоб не залишати стандартне значення, яке знають усі шахраї. Додаткові символи слід додавати між літерами та нижнім підкресленням.

Як запустити WordPress на локальній машині — Налаштування файлу wp-config.php в браузері

Ви під’єднали базу даних до сайту. Тепер натисніть «Почати встановлення», щоб заповнити базові деталі про ваш сайт і створити обліковий запис у панелі керування WordPress.

Як запустити WordPress на локальній машині — Налаштування файлу wp-config.php у браузері

На наступному екрані придумайте назву сайту, а також деталі входу до панелі керування сайтом та вкажіть адресу пошти для всіх важливих повідомлень від WordPress.

Назва сайту — це текст, який відвідувачі бачитимуть у вкладці браузера, коли будуть на головній сторінці сайту.

У опції «Видимість для пошукових систем» галочку ставити не потрібно. Взагалі, це корисна опція — вона забороняє пошуковикам додавати сайт у результати пошуку на час, поки ви займаєтеся створенням сайту, але на локальному сервері ця опція не має сенсу.

Запуск WordPress на локальному комп'ютері — Установка WordPress – Крок 2

Наприкінці натисніть унизу кнопку «Встановити WordPress». Процес зазвичай займає до хвилини, після чого ви побачите повідомлення про успішне завершення встановлення та кнопку входу до панелі керування сайтом.

Запуск WordPress на локальному комп'ютері — Установка WordPress – Крок 2

Введіть ім’я користувача та пароль, після чого відкриється панель керування сайтом. У майбутньому для повторного входу до панелі достатньо ввести у браузері localhost/wordpress/wp-login.php.

Як створити сайт на WordPress на локальному комп'ютері — Домашня сторінка консолі

На цьому все! Сподіваємося, вам вдалося встановити WordPress на локальному комп’ютері. Якщо на якомусь кроці виникла помилка або ви маєте додаткові питання, задайте їх у коментарях. Спробуємо розібратися разом.

Встановлення WordPress локально на Mac

Три базові компоненти, які потрібні для роботи WordPress — це веб-сервер (Apache/Nginx), система керування базами даних (MySQL/MariaDB) та мова програмування PHP.

У цій інструкції встановлюватимемо ці компоненти за допомогою програми MAMP (абревіатура для Mac, Apache, MySQL та PHP). Вона сама налаштує всі необхідні послуги, вам залишиться тільки встановити WordPress на свій комп’ютер.

MAMP це лише одна з численних програм для встановлення WordPress на локальний комп’ютер. Якщо у вас раптом не виходить з нею розібратися, спробуйте якийсь із альтернативних варіантів: AMPPS, XAMPP, Clamp.

Крок 1. Встановіть MAMP на комп’ютер

Завантажте MAMP та запустіть встановлювач. Під час інсталяції потрібно прийняти умови ліцензійної угоди та обрати диск, на який потрібно інсталювати програму. Натискайте «Продовжити», доки не запуститься встановлення та не з’явиться повідомлення про її успішне завершення.

Як розгорнути Вордпрес локально — Встановлення MAMP на комп'ютер

Запустіть програму після інсталяції. У верхньому правому куті буде кнопка «Start», яка запускає локальний сервер. Натисніть її і дочекайтеся, поки вона загориться зеленим кольором. Це означатиме, що все запустилося і працює.

Установка WordPress на localhost — Панель керування програмою MAMP
Кнопка у правому верхньому кутку горить зеленим, а отже локальний сервер працює

Після натискання кнопки «Start» у браузері за замовчуванням також відкриється домашня сторінка локального сервера. Зверніть увагу, що в адресному рядку браузера вказана адреса localhost:8888, а не просто localhost. Давайте це виправимо.

Установка WordPress на localhost — Домашня сторінка локального сервера MAMP

Крок 2. Змініть стандартний порт у налаштуваннях MAMP

Перейдіть до вікна з MAMP і натисніть у лівому верхньому кутку кнопку «Preferences», щоб відкрити налаштування програми.

Установка WordPress на localhost — Кнопка «Preferences» у вікні програми MAMP

У з’явившомуся спливаючому вікні перейдіть до розділу «Ports» і впишіть нові порти вручну як на скріншоті або натисніть у рядку «Set Web & MySQL ports to» кнопку «80 & 3306».

Установка WordPress на localhost — Розділ «Ports» у налаштуваннях MAMP із новими портами

Після цього натисніть «OK». Програма сама перезавантажить локальний сервер і тепер він буде доступний у браузері за адресою localhost замість localhost:8888.

Крок 3. Створіть порожню базу даних MySQL

Перед тим, як встановити WordPress на локальний комп’ютер, потрібно створити порожню базу даних. Робиться це у додатку phpMyAdmin. Щоб його відкрити, у верхньому лівому куті на домашній сторінці локального сервера натисніть кнопку «Tools», а потім «phpMyAdmin».

Встановлення WordPress на локальний сервер — Перехід до програми phpMyAdmin з домашньої сторінки локального сервера

За замовчуванням phpMyAdmin буде англійською. Ви можете змінити мову на російську в блоку «Appearance settings» на головній сторінці.

Встановлення WordPress на локалхост — Зміна мови у phpMyAdmin

Щоб створити нову базу даних, натисніть на бічній панелі зліва кнопку «Нова».

Установка WordPress на локальний сервер — Кнопка «Створити БД» на бічній панелі phpMyAdmin

Після натискання кнопки «Нова» залишиться тільки вписати назву бази даних і натиснути «Створити».

Установка WordPress на локальний сервер — Створення бази даних MySQL у phpMyAdmin

Крок 4. Встановіть WordPress

Завантажте WordPress, розпакуйте архів та перенесіть його вміст у папку Програми – MAMP – htdocs.

Встановлення WordPress на локальний комп'ютер — Перенесення WordPress до папки Програми - MAMP - htdocs

Введіть у браузері адресу установки WordPress на локальному сервері — localhost/wordpress. Повинна відкритися така сторінка майстра з налаштування WordPress. Натисніть «Вперед!».

Як розгорнути WordPress на локальному комп'ютері — Налаштування файлу wp-config.php у браузері

На наступній сторінці вкажіть назву створеної бази даних, використовуючи root як ім’я користувача та пароль. Ім’я сервера баз даних нехай залишається localhost.

Префікс таблиць за замовчуванням буде wp_. Зазвичай його доповнюють двома випадковими символами, щоб не залишати стандартне значення, яке знають усі шахраї. Додаткові символи слід додавати між літерами та нижнім підкресленням.

Як розгорнути WordPress на локальному комп'ютері — Налаштування файлу wp-config.php у браузері

Ви підключили базу даних на сайт. Тепер натисніть «Почати встановлення», щоб заповнити базові деталі про ваш сайт і створити обліковий запис у панелі керування WordPress.

Як розгорнути WordPress на локальному комп'ютері — Налаштування файлу wp-config.php у браузері

На наступному екрані придумайте назву сайту, а також деталі входу до панелі керування сайтом та вкажіть адресу пошти для всіх важливих повідомлень від WordPress.

Назва сайту — це текст, який відвідувачі бачитимуть у вкладці браузера, коли будуть на головній сторінці сайту.

У опції «Видимість для пошукових систем» галочку ставити не потрібно. Взагалі, це корисна опція — вона забороняє пошуковикам додавати сайт у результати пошуку на час, поки ви займаєтеся створенням сайту, але на локальному сервері ця опція не має сенсу.

Налаштування облікового запису під час встановлення WordPress на локальний сервер – Крок 1

Наприкінці натисніть унизу кнопку «Встановити WordPress». Процес зазвичай займає до хвилини, після чого ви побачите повідомлення про успішне завершення встановлення та кнопку входу до панелі керування сайтом.

Налаштування облікового запису під час встановлення WordPress на локальний сервер – Крок 2

Введіть ім’я користувача та пароль, після чого відкриється панель керування сайтом. У майбутньому для повторного входу до панелі достатньо ввести у браузері localhost/wordpress/wp-login.php.

Створення сайту WordPress на локальному комп'ютері — Домашня сторінка консолі

На цьому все! Сподіваємося, вам вдалося налаштувати локальний сервер для WordPress. Якщо на якомусь кроці виникла помилка або ви маєте додаткові питання, поставте їх у коментарях. Спробуймо розібратися разом.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!