Зробити ваше доменне ім’я таким, що запам’ятовується, та провести в ньому аналогію з діяльністю вашої компанії, хобі або чимось, заради чого/кого створюється веб-сайт, найкраще з використанням ключових слів (слова або словосполучення, що допомагають одразу визначити тематику сайту). Це не тільки важливо для відвідувачів сайту, але й збільшить шанс виявитися вищим у пошукових системах. Домен — це потужна зброя, чи не так?

Важливо обрати як правильне доменне ім’я, так і доменну зону, які найбільш доречні у вашому випадку та відповідають сутності сайту. Можна обрати доменну зону загального призначення (наприклад, .com, .net christmas і т.п.) або більш специфічну — яка вкаже на певний вид діяльності (.travel, .academy) або буде обозначить тематику вмісту сайту (.luxury, .christmas). Однак деякі поєднання доменного імені та доменної зони мають більш високу вартість на ринку через цінність слів, які використовуються. Такі домени називають преміум.

Преміум домени — це 1, 2-х, 3-х символьні доменні імена, назви відомих торгових марок або звучні домени, такі як digital.club або dark.space. При віднесенні домену до списку преміум розглядається як ім’я домену, яке ви вибрали, так і доменна зона.

Зазвичай преміум домени зарезервовані в нових доменних зонах gTLD через використання специфічних слів у змісті доменної зони (наприклад, .life, .rich та ін.), але також можуть бути і в інших доменних зонах, таких як .com, .net та інших.

Вартість реєстрації, продовження та перенесення таких доменів зазвичай на порядок вища, ніж звичайних. Обмеження на вартість домену немає. Вартість преміум домену за своїми алгоритмами, що не розголошуються, можуть визначати реєстр і реєстратор зони, а не компанія, у якої ви купуєте домен. Ціна може бути змінена будь-якої миті реєстром або реєстратором.

Для зарахування домену до списку преміум реєстри доменних зон можуть проводити аналіз трендів у соціальних медіа, використовувати історію запитів у пошукових системах або навіть історію покупок доменів у найбільш використовуваних доменних зонах, наприклад, у зоні .com.

Але одне залишається незмінним: принципи, які використовуються реєстрами, і самі списки преміум доменів рідко оприлюднюються.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!