Аліас (від англ. alias — псевдонім) — це додатковий домен для вже існуючого сайту. При введенні у рядку браузера аліаса користувач потрапляє на основний сайт.

Сайт може мати в своєму розпорядженні одне основне доменне ім’я і одне або декілька аліасів. Найбільш поширений аліас — це домен з префіксом www. Наприклад, для сайту domain.com аліасом може бути www.domain.com. Також аліасами основного домену призначають схожі доменні імена, що відрізняються написанням або в іншій доменній зоні. Звичайно, для цього вам доведеться зареєструвати домени додатково. Переважно у цьому зацікавлені великі та відомі компанії. Така стратегія дозволяє забезпечити перехід на потрібний сайт, навіть якщо доменне ім’я було введено неточно, а попередня реєстрація схожих доменів дозволить уникнути попадання користувачів на шахрайські сайти.

Важливо: якщо ви використовуєте SSL-сертифікат для головного домену і хочете захистити аліаси, то SSL-сертифікати будуть потрібні і для них. У такому разі ми рекомендуємо купівлю wildcard-сертифіката.

Якщо порівнювати переспрямування (також «редирект» — від англ. redirect) та аліас, в обох випадках ви побачите один і той самий контент сайту. Відмінність полягає в тому, що при перенаправленні з сайту domain1.com на domain.com у браузерному рядку буде відображатися домен, на який проводиться перенаправлення — domain.com, у той час як при використанні аліасу в рядку браузера ви побачите домен, що запитується, в даному випадку — domain1.com.

З точки зору просування сайту краще налаштувати редирект, оскільки при такому підході вага після переходів передасться основному сайту. Якщо створювати аліаси, пошукові системи при індексації можуть зіткнутися з таким явищем, як дублювання контенту. Це пов’язано з тим, що аліас повністю дублює основний сайт, але URL-адреса пошукової системи бачить інший. Оскільки важливу роль у просуванні сайту має його унікальний вміст, наявність сторінок-дублів може бути розцінено пошуковою системою негативним чином та вплинути на ранжування основного сайту.

Хочете на практиці зрозуміти, як це все працює? Замовте хостинг та доменне ім’я отримайте у подарунок. Ми надаємо тестовий період для віртуального хостингу на 30 днів.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!