Припустимо, ви придбали у нас хостинг і не хочете направляти свій робочий домен на нього, поки не переконаєтесь у якості послуг. Або у вас взагалі ще немає домену, і ви не знаєте, де зареєструвати домен дешево.

Є три варіанти, як можна переглянути вміст сайту без домену:

І якщо з якихось причин вам не підходять перші два варіанти, то розглянемо третій — реєстрацію і керування безкоштовним доменом в зоні .tk.

Як зареєструвати безкоштовний домен .tk

Безкоштовне доменне ім’я в зоні .tk не дає вам юридичних прав володіння. Власником є компанія BV Dot TK. Проте при замовленні можна не вказувати свої дані. Термін реєстрації — від одного місяця до року.

Реєстрація домену .tk

Перейдіть на сайт реєстратора. Введіть домен, який хотіли б зареєструвати, і натисніть кнопку «Check Availability». Далі, якщо ім’я вільне, натисніть кнопку «Checkout».

Домашня сторінка Freenom

На наступній сторінці оберіть в останній колонці термін реєстрації, після чого натисніть «Use DNS», та перейдіть на вкладку «Use your own DNS», щоб вказати наші публічні DNS і їх IP:

  • dns1.hostiq.ua — 50.30.47.75;
  • dns2.hostiq.ua — 62.75.203.236.

Далі натисніть кнопку «Continue».

Процес реєстрації домену на сайті Freenom

На наступній сторінці вкажіть email для реєстрації акаунту, де ви будете керувати доменом. На вказану пошту також надійде лист для підтвердження реєстрації.

Завершення реєстрації на сайті Freenom

Як керувати доменом в зоні .tk

Зайдіть до свого акаунту на сайті Freenom. Потім перейдіть до розділу «Services» – «My Domains».

Розділ «Services» – «My Domains» на головній сторінці Freenom

У списку з доменами натисніть «Manage Domain», щоб перейти до панелі керування ім’ям.

Кнопка «Manage Domain» у списку з доменами

Як використовувати для .tk домену DNS сервери від HOSTiQ

Якщо при реєстрації домену ви не вказали наші публічні DNS сервери, перейдіть у своєму Freenom акаунті в розділ Management Tools — Nameservers. Далі оберіть пункт «Use custom nameservers» і введіть сервери імен dns1.hostiq.ua та dns2.hostiq.ua. Після цього збережіть зміни за допомогою кнопки Change Nameservers.

Окремо прописувати DNS записи не потрібно -— вони створюються автоматично, якщо домен додано до нашої cPanel.

Розділ «Management Tools» — «Nameservers» в акаунті на сайті Freenom

Як управляти DNS записами у Freenom

Ви також можете використовувати безкоштовне DNS-керування від Freenom і додавати, редагувати, видаляти доменні записи прямо у своєму акаунті з ними.

Для цього перейдіть до розділу «Services» – «My Domains» – «Manage Domain» – «Management Tools» – «Nameservers» і переконайтеся, що галочка стоїть навпроти пункту «Use default nameservers».

Далі перейдіть до розділу «Manage Freenom DNS». Тут ви можете створювати DNS-записи. Поле імені «Name» залиште порожнім, щоб додати запис для домену без піддомена.

Для MX записи вам знадобиться виставити пріоритет. Поставте число 10 в потрібне поле, якщо у Вас один поштовий сервер.

Вітаємо, тепер у вас є свій домен. А коли будете готові зареєструвати домен в інших зонах, пам’ятайте, що ви можете одночасно купити домен та хостинг на нашому сайті.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!