Реселлер-хостинг (reseller hosting) — це ваша можливість організувати власну хостингову компанію та продавати хостинг під вашим брендом. Реселлер-хостинг працює під управлінням найбільш популярної та надійної контрольної панелі cPanel/WHM. В рамках цієї панелі у реселерів є можливість створювати пакети з різними конфігураціями (розміром дискового простору, обсягом трафіку, кількістю e-mail акаунтів, FTP акаунтів, максимальною кількістю баз даних, доменів та піддоменів, які може створити собі ваш клієнт).

Реселлер отримує доступ до WHM-панелі, яка є адміністративною частиною керування обліковим записом. Клієнтська частина панелі керування для ваших клієнтів називається cPanel. Якщо ви використовуєте послугу хостинг для сайту або вже закінчили з налаштуванням WHM, рекомендуємо до ознайомлення інструкцію з використання cPanel.

На головній сторінці WHM розташовані іконки розділів, за допомогою яких відбувається керування обліковим записом. Також ви можете побачити поле швидкого пошуку по функціоналу WHM (на скріншоті виділено зеленим кольором).

Головна WHM

Зміст

  1. Створення пакетів у WHM
  2. Створення облікового запису в WHM
  3. Як перейти з WHM до cPanel
  4. Управління акаунтами в WHM
  5. Як зв’язатися з HOSTiQ.ua

Створення пакетів у WHM

Перед створенням нового пакета, необхідно вибрати, який набір функцій cPanel буде доступний клієнту. До кожного пакету надалі можна буде прикріпити цей набір. Для його створення перейдіть до Packages » Feature Manager.

Створення пакетів у WHM

Далі оберіть необхідний функціонал, який ви надаватимете клієнтам, та створіть список. Після створення набору функцій є можливість його редагування, якщо ви, наприклад, припустилися помилки.

Як тільки список функціоналу cPanel, доступний вашому клієнту, буде створено, ви зможете перейти безпосередньо до створення пакета. Для цього перейдіть до Packages » Add a Package Далі, необхідно вибрати параметри, які хочете встановити для цього пакета, а також прикріпити список функціонала, який створили за допомогою Feature Manager.

Add a Package

Обов’язково необхідно вказувати ліміти для пакета менші або рівні лімітам, які встановлені для вашого облікового запису. Якщо ви бажаєте створити безлімітний хостинговий пакет (і ваш реселлерський пакет це дозволяє), вкажіть велику кількість, наприклад, 99999.

Надалі, цей пакет можна буде прикріплювати до облікових записів ваших користувачів. Кількість пакетів не обмежена.

Створення облікового запису в WHM

Після того як пакет створено, можна розпочати створення першого облікового запису. Для цього перейдіть в Account Functions.

Створення облікового запису в WHM

Одразу після створення користувача, автоматично створюється DNS запис для головного домену (вказаний у полі Domain), а також FTP акаунт з деталями доступу аналогічними логіну та паролю до cPanel. Переглянути список поточних користувачів можна в розділі Account Information » List Accounts

Зауважте, що за умовчанням для доменів ваших клієнтів будуть використовуватися NS dns1.twinservers.net та dns2.twinservers.net . Якщо ви хочете використовувати особисті NS, вам необхідно зареєструвати їх у реєстратора доменного імені, після чого звернутися до нашої служби технічної підтримки (support@hostiq.ua). Наші технічні фахівці з радістю змінять стандартні NS для вашого облікового запису.

Як перейти з WHM до cPanel

При натисканні на кнопку в стовпчику cPanel ви увійдете до облікового запису і зможете керувати ним від імені користувача. Для зміни пароля або пакета для облікового запису натисніть на «+» у крайньому лівому стовпчику.

Як перейти з WHM до cPanel

Керування акаунтами в WHM

Ви можете призупиняти та відновлювати роботу акаунтів за несплату, або, якщо на аккаунт надійшла скарга, у розділі Account Functions » Manage Account Suspension.

Управління акаунтами в WHM

Видалити обліковий запис ви можете у розділі Account Functions » Terminate Accounts.

Зверніть увагу, що WHM не надає засобів автоматизації створення / редагування / видалення акаунтів, а також не включає систему прийому / обробки платежів від клієнта (розрахункову систему). Для цих цілей ми рекомендуємо використовувати розрахункову систему WHMCS, яку ви можете придбати (для пакету реселлерського хостингу R3 вона надається безкоштовно). Дана система дозволяє автоматизувати створення/видалення акаунтів, прийом оплати від ваших клієнтів, керування рахунками та повідомленнями, а також надає зручну панель для ваших клієнтів, де вони зможуть керувати придбаною послугою та своїми рахунками.

Як зв’язатися з HOSTiQ.ua

Найшвидший спосіб зв’язку зі службою підтримки — чат-система на сайті https://hostiq.ua/.

Якщо ви хочете зв’язатися з технічними спеціалістами або розрахунковим відділом, ви можете скористатися тикет-системою https://support.hostiq.ua/.

І насамкінець хочемо запросити вас до нас у гості до соціальних мереж. Ми обіцяємо публікувати найцікавіші новини; пропонувати для тестування наші нові послуги; робити «смачні» речення; влаштовувати креативні акції.

Ми у Facebook

Бажаєте зареєструвати домен для вашої реселлер-компанії? Шукаєте, де купити доменне ім’я дешево? Наші пакети включають хостинг та домен у подарунок, а також безкоштовний SSL з пакетом R3. Якщо ресурсів реселлер-пакетів вам недостатньо, ви завжди можете замовити VDS або виділений сервер для вашого хостинг-бізнесу.

Читайте також:

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!