В процесі перетворення доменного імені на IP-адресу ваш комп’ютер насамперед перевіряє власний файл hosts. Якщо в ньому є запис з таким доменом, запит до DNS-серверів цього домену комп’ютер відправляти не буде.

Де знаходиться файл hosts

Залежно від операційної системи файл hosts лежить у таких папках:

Linux, MacOS:

/etc/hosts

Windows:

C:/Windows/System32/Drivers/etc/

Розташування файлу hosts у Windows можна подивитися і у разі потреби змінити в редакторі реєстру. Щоб його запустити, натисніть комбінацію клавіш Win + R, або відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Виконати». Далі введіть команду regedit і натисніть «ОК».

запуск regedit

Потрібна нам запис розташована таким шляхом:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Tcpip\Parameters\DataBasePath

Щоб змінити шлях до файлу, відкрийте параметр DataBasePath та змініть його значення на таке, яке подобається вам більше.

редактор реєстру

Як змінити файл hosts

  • Відкрийте файл hosts за допомогою будь-якого текстового редактора.
  • В кінці файлу з нового рядка введіть IP-адресу, потім поставте пробіл і введіть доменне ім’я.
  • Збережіть файл хостс.

Наприклад, якщо ви хочете побачити, як сайт відкривається на хостингу, але не хочете змінювати його DNS-сервери, вкажіть у файлі hosts домен з IP-адресою вашого нового хостингу. Якщо купували хостинг у нас, ви знайдете IP-адресу на головній сторінці cPanel у блоку з загальною інформацією праворуч.

Блок з загальною інформацією в cPanel

Ще одне застосування файлу host — зробити так, щоб сайт перестав відкриватися на комп’ютері. Це може стати у нагоді, якщо ви вирішите заблокувати доступ до певного сайту для своєї дитини.

Для цього додайте в файл hosts домен з IP-адресою 127.0.0.1. Якщо після цього ввести в браузері зазначений домен, http-запит буде відправлено на IP 127.0.0.1 і сайт не відкриється.

файл hosts

Щоб тимчасово прибрати обрані рядки у файлі hosts або додати до них коментар, поставте на початку рядка символ «#». Текст, який йде після цього символу, не буде виконуватися.

Виправлення файлу hosts

Ми показали, як редагувати файл hosts і де він лежить. Якщо у вас залишилися питання — поставте їх нашій службі підтримки.

Якщо у вас ще немає хостингу і ви шукаєте, де можна зареєструвати домен, у нас ви отримаєте при купівлі хостингу домен у подарунок , а також SSL HTTPS сертифікат для пакетів віртуального хостингу.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!