Зміст

  1. Як перевірити споживання ресурсів у cPanel?
  2. Кількість процесів / Number Of Processes
  3. Максимальна кількість індексних дескрипторів/inodes
  4. Використання процесора / CPU Usage
  5. Кількість процесів/Entry Processes
  6. Споживання фізичної пам’яті / Physical Memory Usage

Як перевірити споживання ресурсів у cPanel

Завдяки дуету операційної системи CloudLinux та хостингової панелі cPanel користувачі віртуального хостингу на сервері максимально ізольовані, і для кожного виділено свій ліміт ресурсів, що підвищує стабільність та безпеку сервера загалом.

Якщо один обліковий запис зловживає ресурсами, робота тільки цього облікового запису і буде порушена, без впливу на інші облікові записи. Обсяг відведених ресурсів вашому тарифному плану можна знайти в описі тарифу на нашому сайті та в Публічній оферті. Слідкувати за споживанням ресурсів можна завдяки розділу статистики в cPanel. Більшість із показників зрозумілі, тоді як деякі потребують пояснення.

Панель статистики в cPanel

Кількість процесів / Number Of Processes

Показник, що відображає інші процеси в обліковому записі, а не PHP — наприклад, процеси, які пов’язані з поштовою активністю. Найчастіше цей показник залишається досить низькому рівні, оскільки відмінні від PHP завдання виконуються дуже швидко.

Максимальна кількість індексних дескрипторів / Inodes

Кожен файл, папка або лист вважається окремим індексним дескриптором, який містить інформацію про дану одиницю файлової системи. У разі тривалого (більше 7 днів) перевищення лімітів можна зіткнутися з проблемами в роботі сайту, пошти та інших сервісів, а у разі багаторазового перевищення — взагалі припинення їхньої роботи, оскільки не буде можливості створювати нові файли.

Використання ЦП / CPU Usage

Значення наведено у відсотках. Кожному обліковому запису в залежності від тарифу належить використовувати не більше n-ої частини від процесорного часу всього сервера. Припустимо, використано весь виділений yf обліковий запис обсяг процесора — тоді показник буде 100 зі 100%. Як результат — сайт працюватиме вкрай повільно, і в гіршому випадку припинить роботу, тому що не буде можливості обробляти нові процеси. У таких випадках слід шукати шляхи оптимізації важких скриптів, плагінів та запитів до баз даних; можливо, відмовитись від деяких запланованих завдань; збільшити інтервал перевірки сайту пошуковими роботами.

Кількість процесів / Entry Processes

Тут ведеться облік процесів, які генерує обліковий запис. Цей показник не дорівнює кількості відвідувачів сайту. Процес як одиниця виникає при запиті CGI/PHP, під час виконання завдання-крона або під час SSH-сесії і займає частки секунди.

Якщо, наприклад, через повільне спрацювання скрипта в черзі утворюється багато одночасних процесів з подальшим перевищенням ліміту — нові процеси не зможуть бути оброблені і сайт буде недоступним, доки не очиститься черга. Зазвичай помилки, що виникають через перевищення ліміту за кількістю процесів, вкрай короткі бо самі процеси швидко виникають і так само швидко виконуються.

Споживання фізичної пам’яті / Physical Memory Usage

У цьому показнику можна побачити, скільки фізичної пам’яті зайнято запущеними процесами. Кожна сторінка, що завантажується, скрипт або увімкнений PHP-модуль у вашому обліковому записі вимагають певний обсяг пам’яті. При перевищенні лімітів, якщо в обліковому записі активовано логування помилок, у журналі помилок можна побачити запис Cannot allocate memory: couldn’t create child process. Подібні записи допомагають знайти можливе джерело надмірного споживання ОЗП.

Докладніше про статистику використання облікового запису ресурсів за певний проміжок часу можна переглянути в розділі «Показники – Resource Usage» .

За замовчуванням на нашому віртуальному хостингу ми надаємо більше ресурсів, ніж за офертою. Це дозволяє користувачеві вчасно відреагувати на скачки в навантаженні та вжити потрібних заходів (оптимізувати сайт або перейти на інший тариф).

Якщо не вжити заходів, обліковий запис може в певний момент стати недоступним для користувачів. Але ж цього не станеться, якщо ви стежите за споживанням ресурсів і тримаєте з нами зв’язок 😉

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!