Зміна домену в WordPress відбувається по-різному залежно від того, змінюєте ви тільки домен чи ще й хостинг. У цій інструкції розглянемо, як усе влаштовано в обох випадках.

Ми покажемо, як змінити домен сайту WordPress на прикладі панелі керування cPanel. Її використовуємо на віртуальному хостингу ми, а також деякі інші провайдери. Якщо у вас інша панель, якісь функції можуть відрізнятися, але загальний принцип буде таким самим.

Зміст

  1. Перенесення сайту на WordPress на інший домен у рамках одного хостингу
  2. Перенесення сайту на WordPress на новий домен та інший хостинг
  3. Що ще потрібно зробити після зміни домену в WordPress

Реєструємо домени у 1200 зонах

Всі популярні зони на кшталт .com, .net, .biz, .org та сотні тематичних зон на кшталт .agency, .school або .shop.

Більшість національних зон: від областей України на кшталт .kiev.ua чи .kh.ua, до інших держав — .by, .de чи .us.

Обрати домен

Перенесення сайту на WordPress на інший домен у рамках одного хостингу

Якщо коротко, щоб змінити домен WordPress в рамках одного хостингу, потрібно спрямувати новий домен на хостинг, додати його до панелі керування, дублювати файли сайту до кореневої папки нового домена та поміняти старий домен на новий в адмінці WordPress. А тепер розберемо по кроках.

Крок 1. Підключіть новий домен до хостингу

Для цього потрібно вказати в налаштуваннях нового домену DNS-сервери вашого хостингу. Робиться це на боці компанії, у якої ви реєстрували домен.

Якщо ви купували домен і хостинг у різних компаніях, дізнайтеся значення DNS-серверів у хостинг-провайдера або пошукайте їх у листі про активацію хостингу — зазвичай їх там також вказують. У нас на віртуальному хостингу ми використовуємо такі DNS-сервери:

  • dns1.hostiq.ua
  • dns2.hostiq.ua

Деякі реєстратори вимагають вказувати DNS-сервери разом із їхніми IP-адресами — це нормально. Ось IP-адреси DNS-серверів на нашому віртуальному хостингу:

  • dns1.hostiq.ua — 50.30.47.75
  • dns2.hostiq.ua — 80.86.88.132

Якщо ви купували домен там, де й хостинг, у вашому обліковому записі повинен бути більш простий спосіб підключити домен до хостингу. Ось як це робиться у нас.

Зайдіть до Панелі клієнта та перейдіть у розділі «Мої домени» у верхньому меню.

Перенесення сайту WordPress на інший домен — Розділ «Мої домени» у шапці Панелі клієнта

Натисніть «Деталі» у рядку з потрібним доменом.

Перенесення сайту WordPress на новий домен — Розділ «Мої домени» в Панелі клієнта

Знайдіть на сторінці блок «Неймсервери», поставте перемикач у рядок «Встановити NS віртуального хостингу від HOSTiQ.ua» і збережіть зміни.

Перенесення WP на інший домен — Блок «Неймсервери» в деталях домену

Крок 2. Додайте домен у панелі керування хостингом

Знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Домени» та перейдіть до додатку «Додаткові домени».

Зміна домену в WordPress — Додаток «Додаткові домени» на головній сторінці cPanel

Введіть новий домен у полі «Нове ім’я домену». Переконайтеся, що інші поля заповнюються автоматично, та натисніть «Додати домен».

Як змінити домен у WordPress — Поля для додавання нового домену

Коли cPanel додасть домен, ви побачите повідомлення про успішне завершення процесу.

Як змінити доменне ім'я сайту WordPress — Повідомлення про успішне додавання домену на хостинг

Клацніть на посилання на словах «File Manager» на синій смужці. Це відкриє кореневу папку домену в «Диспетчері файлів» — сюди потрібно скопіювати файли сайту з кореневої папки старого домену.

Як змінити домен сайту в WordPress — Коренева папка сайту в «Диспетчері файлів» cPanel

Крок 3. Скопіюйте файли сайту на новий домен

Знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Домени» та відкрийте додаток «Домени».

Як змінити URL сайту в WordPress — Додаток «Домени» на головній сторінці cPanel

На сторінці, що відкриється, ви побачите таблицю з усіма доменами у вашому обліковому записі. Клацніть на посилання в колонці «Кореневий каталог документів» у рядку з потрібним доменом.

Як змінити адресу сайту в WordPress — Колонка «Кореневий каталог документів» у додатку «Домени»

Відкриється «Диспетчер файлів» cPanel. Натисніть на верхній панелі кнопку «Вибрати все», а потім трохи вище кнопку «Копіювати».

У спливаючому вікні вам залишиться лише вказати шлях до кореневої папки нового домену і натиснути «Copy Files», після чого копіювання почнеться у фоновому режимі. Залежно від обсягу файлів процес може зайняти від однієї до декількох хвилин.

Перенесення сайту на WordPress з одного домену на інший у «Диспетчері файлів» cPanel

Крок 4. Змініть домен в адмінці WordPress

Зайдіть у консоль WordPress і на бічній панелі ліворуч перейдіть до розділу «Налаштування – Загальне». На наступній сторінці змініть доменне ім’я в рядках «Адреса WordPress (URL)» та «Адреса сайту (URL)».

Як перенести сайт на WordPress з одного домену на інший.

Збережіть зміни внизу сторінки. Після цього сайт повинен почати відкриватися за новим доменом. Якщо ввести в браузері старий домен, сайт продовжуватиме відкриватися, але домен автоматично змінюватиметься на новий.

Крок 5. Замініть старий домен на новий у базі даних

Хоча сайт і відкривається за новим доменом, у базі даних ще залишилися старі посилання. Через це деякі картинки можуть мати старі посилання. І якщо ви у майбутньому видалите старий домен, ці картинки перестануть відкриватися на сайті.

Зміна домену на WordPress — Картинка не відображається після перенесення WordPress на інший домен
Після перенесення WordPress на новий домен, у футері перестав відображатись логотип сайту

Щоб це виправити, перейдіть у консолі WordPress до розділу «Плагіни – Додати новий» та встановіть плагін «Better Search Replace». Це спеціальний плагін, за допомогою якого можна замінити один текст у базі даних на інший.

Як змінити адресу сайту в WordPress — Плагін «Better Search Replace»

Після активації плагіна перейдіть на бічній панелі в розділ «Інструменти – Better Search Replace» та впишіть у перше поле старий домена, а в друге новий.

Ще нижче оберіть таблиці, в яких потрібно виконати заміну. Щоб обрати всі таблиці, затисніть Shift на клавіатурі.

Як перенести свій сайт на WordPress на інший домен — Розділ «Інструменти – Better Search Replace» у консолі

Прокрутіть сторінку трохи нижче і поставте галочку в пункті «Replace GUIDs», а в пункті «Run as dry run» — заберіть. Потім натисніть кнопку «Run Search/Replace».

Зміна домену WordPress на SQL — Блок «Additional Settings» у плагіні «Better Search Replace»

Коли плагін обробить всі таблиці, зверху сторінки з’явиться повідомлення про виконану роботу. Наприклад, у нашому випадку старий домен зустрічався у різних таблицях 749 раз.

Повідомлення про успішну заміну старого домену WordPress на новий у базі даних сайту

Після цього в базі даних у всіх посиланнях старий домен повинен помінятися на новий. Якщо займаєтеся SEO, для сайту запущено контекстну рекламу або ви додавали старий домен у сторонніх сервісах, ось що ще потрібно зробити після перенесення.

Переїжджайте до нас на HOSTiQ

Співробітники нашої техпідтримки візьмуть всю роботу на себе: проаналізують сайт у поточного провайдера, підберуть потрібний тариф та обговорять з вами умови перенесення. А коли домовитеся про деталі, безкоштовно перенесуть ваш сайт на HOSTiQ та перевірять, щоб він справно працював.

Докладніше про перенесення

Перенесення сайту на WordPress на новий домен та інший хостинг

Якщо коротко, щоб змінити домен WordPress разом з хостингом, вам потрібно завантажити файли сайту та його базу даних зі старого хостингу, завантажити все це на новий хостинг та замінити у базі старий домен на новий. А тепер розберемо по кроках.

Передбачається, що новий домен вже підключено до нового хостингу та додано до панелі керування. Зазвичай, якщо ви купуєте хостинг та домен одночасно, це відбувається автоматично.

Крок 1. Скопіюйте файли сайту на новий домен

Вам потрібно зайти до кореневої папки старого домену, завантажити з неї всі файли собі на комп’ютер, потім зайти до кореневої папки нового домену і завантажити все туди.

Щоб потрапити до кореневої папки сайту в cPanel, знайдіть на головній сторінці панелі розділ «Домени» та відкрийте додаток «Домени».

Зміна домену в WordPress — Додаток «Домени» на головній сторінці cPanel

Ви побачите таблицю з усіма доменами у вашому обліковому записі. Знайдіть рядок з потрібним доменом і клацніть на посилання в колонці «Кореневий каталог документів».

Як змінити доменне ім'я сайту WordPress — Колонка «Кореневий каталог документів» у додатку «Домени»

Відкриється «Диспетчер файлів» cPanel. Натисніть на верхній панелі з опціями кнопку «Вибрати все», а потім на панелі трохи вище «Стиснути».

У спливаючому вікні виберіть тип стиснення «Zip-архів», прокрутіть вікно трохи нижче і перейменуйте файл, якщо хочете. Потім натисніть «Compress files».

Коли cPanel створить архів, виберіть його у списку файлів та натисніть на верхній панелі кнопку «Завантажити» зі стрілкою вниз, щоб запустити скачування.

Як змінити адресу сайту в WordPress — Архівування файлів сайту в «Менеджері файлів» cPanel

Тепер відкрийте кореневу папку нового домену, натисніть на верхній панелі кнопку «Вивантажити» зі стрілкою вгору та виберіть на комп’ютері щойно завантажений архів із сайтом.

Зачекайте, поки архів повністю завантажиться, і натисніть на посилання внизу сторінки, щоб повернутися назад до кореневої папки сайту.

Зміна домену WordPress — Завантаження архіву з файлами сайту до кореневої папки нового домену

Залишається лише розпакувати архів. Для цього виберіть його у списку файлів та натисніть на верхній панелі кнопку «Видобути». Потім у спливаючому вікні натисніть «Extract files» і дочекайтеся закінчення процесу.

WordPress: перенесення сайту на інший домен — Вилучення файлів сайту з архіву

Крок 2. Створіть базу даних для нового домену

Файли завантажили тепер база даних. Спершу її потрібно створити. Для цього знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Бази даних» та перейдіть у ньому до додатку «Майстер баиз даних MySQL».

Зміна домену WordPress SQL — Додаток «Майстер бази даних MySQL» на головній сторінці cPanel

У цьому додатку вам потрібно пройти три простих кроки: придумати назву майбутньої бази даних, потім придумати ім’я та пароль для її адміністратора, а в кінці призначити адміністратору права для керування базою.

Найпростіше — використовувати ті самі дані, що й на старому хостингу. Для цього відкрийте в новій вкладці кореневу папку нового домену, виберіть файл wp-config.php і на верхній панелі натисніть кнопку «Редагувати». Потім у спливаючому вікні натисніть кнопку «Edit».

Як змінити домен сайту WordPress — Кнопка «Редагувати» на верхній панелі «Менеджера файлів»

У текстовому редакторі, що відкрився, вас цікавлять рядки, які починаються з таких слів:

  • define( ‘DB_NAME’ — назва бази даних;
  • define( ‘DB_USER’ — ім’я адміністратора бази;
  • define( ‘DB_PASSWORD’ — пароль адміністратора бази.

Не закривайте цю вкладку, щоб було зручно копіювати дані, та повертайтеся до «Майстра бази даних MySQL».

Як змінити домен сайту на WordPress — Назва бази даних сайту у файлі wp-config.php
Виділеним текстом зазначено, що саме вам потрібно скопіювати

На першому кроці вкажіть назву бази даних рядка define( ‘DB_NAME’.

Вказувати потрібно лише ту частину, яка йде після нижнього підкреслення. У нашому прикладі це wp123.

WordPress: змінити домен сайту — Створення бази даних cPanel – Крок 1

На другому етапі вкажіть ім’я та пароль адміністратора бази даних. Ці значення розташовані в рядках define( ‘DB_USER’ та define( ‘DB_PASSWORD’.

WordPress: змінити домен сайту — Створення бази даних cPanel – Крок 2

На третьому кроці позначте галочкою верхній пункт «Всі привілеї» і натисніть внизу «Наступний крок». Після цього вас перенаправить на фінальний екран із повідомленням, що базу даних створено успішно.

WordPress: змінити домен сайту — Створення бази даних cPanel – Крок 3

Крок 3. Перенесіть вміст старої бази до нової

Тепер потрібно завантажити вміст старої бази та завантажити його до нової. Для цього спочатку відкрийте cPanel на старому хостингу і в розділі «Бази даних» запустіть додаток «phpMyAdmin».

Додаток «phpMyAdmin» у розділі «Бази даних»

На панелі ліворуч виберіть базу даних старого домену. Якщо там є кілька баз даних і ви не впевнені, яку вибрати, ще раз подивіться назву потрібної бази у файлі wp-config.php.

Зміна домену WordPress — Головна сторінка phpMyAdmin

Після вибору бази перейдіть у верхньому меню на вкладку «Export» і натисніть кнопку «Go». Потім оберіть папку, в яку потрібно зберегти резервну копію бази, та натисніть «Save».

Як змінити домен сайту на WordPress — Експорт резервної копії бази даних у phpMyAdmin

Тепер необхідно завантажити резервну копію бази на новому хостингу. Для цього відкрийте phpMyAdmin на новому хостингу, оберіть нову базу на бічній панелі та перейдіть у верхньому меню на вкладку «Import». Потім натисніть кнопку «Огляд», щоб вибрати файл на комп’ютері, і натисніть внизу «Go».

Час, який знадобиться для імпорту бази, залежить від її розміру. Коли імпорт закінчиться, ви побачите зелену плашку з повідомленням про успішне завершення процесу.

Як змінити URL сайту в WordPress — Імпорт бази даних у phpMyAdmin

Крок 4. Замініть старий домен на новий у базі даних

Ви дублювали файли сайту та вміст його бази даних. Наступний крок — змінити домен WordPress у базі даних. Інакше, коли ви введете у браузері новий домен, він зміниться на старий.

Перебуваючи в новій базі даних у phpMyAdmin, перейдіть на вкладку SQL. Тут вам потрібно виконати чотири запити. Їх можна виконувати одночасно, тільки вставте кожен запит з нового рядка.

Щоб запити спрацювали, замініть шаблонні дані: замість vashdomen-1.com вкажіть ваш старий домен, а замість vashdomen-2.com — новий; також підставте реальний префікс таблиць замість wp_ після UPDATE.

Перший запит потрібен, щоб змінити доменне ім’я сайту в налаштуваннях WordPress:

UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'https://vashdomen-1.com', 'https://vashdomen-2.com') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';

Другий запит потрібен, щоб змінити домен WordPress у вмісті статей та сторінок:

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, 'https://vashdomen-1.com', 'https://vashdomen-2.com');

Третій запит потрібен, щоб змінити URL-адресу WordPress у коментарях:

UPDATE wp_comments SET comment_content = REPLACE (comment_content, 'https://vashdomen-1.com', 'https://vashdomen-2.com');

Четвертий запит потрібен, щоб змінити доменне ім’я WordPress у посиланнях на профілі користувачів, які залишили коментарі:

UPDATE wp_comments SET comment_author_url = REPLACE (comment_author_url, 'https://vashdomen-1.com', 'https://vashdomen-2.com');
Як змінити адресу сайту WordPress у базі даних SQL

Після цього нове доменне ім’я має перестати змінюватися на старе, коли ви вводите його у браузері. Якщо воно все одно змінюється, причина може бути в кеші. Зайдіть на сайт за новим доменом в режимі інкогніто. Якщо в адресному рядку залишився новий домен, просто очистіть кеш.

Крок 5. Замініть домен в інших таблицях

Після всіх дій, сайт повинен відкриватися за новим доменом. Але якщо ви оглянете сайт, якісь картинки, можливо, не відображатимуться. Так буває, коли в базі даних залишаються посилання на старий домен.

Як змінити домен сайту WordPress — Картинка не відображається після перенесення WordPress на інший домен
Після перенесення WordPress на новий домен у футері перестав відображатись логотип сайту

Давайте це виправимо. Увійдіть до консолі WordPress, перейдіть на бічній панелі до розділу «Плагіни – Додати новий» та встановіть плагін «Better Search Replace».

WordPress: зміна домену — Плагін «Better Search Replace»

Після активації плагіна перейдіть на бічній панелі розділ «Інструменти – Better Search Replace». На сторінці, що відкрилася, впишіть у перше поле ваш старий домен, у друге — новий. Потім трохи нижче виберіть таблиці, в яких потрібно виконати заміну. Щоб обрати всі таблиці, затисніть Shift на клавіатурі.

Як перенести свій сайт на WordPress на інший домен — Розділ «Інструменти – Better Search Replace» у консолі

Далі прокрутіть сторінку трохи нижче і поставте галочку в пункті «Заміна GUID», а в пункті «Холостий запуск» — зніміть. Потім натисніть кнопку «Запустити Пошук/Зміну».

Перенесення WordPress на інший домен — Блок «Additional Settings» у плагіні «Better Search Replace»

Коли плагін обробить всі таблиці, зверху сторінки з’явиться повідомлення про виконану роботу. Наприклад, у нашому випадку старий домен зустрічався у різних таблицях 749 раз.

Повідомлення про успішну заміну старого домену WordPress на новий у базі даних сайту

Після цього все, що пропало після перенесення WordPress на новий домен, має повернутися. Якщо не повернулося, переконайтеся, що всі плагіни, які були на сайті раніше, на місці та увімкнені.

Як змінити домен сайту в WordPress — Логотип знову відображається у футері після перенесення
Логотип сайту знову відображається у футері

Що ще потрібно зробити після змінення домену в WordPress

Ви виконали файлову частину перенесення WordPress в інший домен. Крім цього, є й інші речі, які потрібно зробити. Наприклад, встановити для нового домену SSL-сертифікат, налаштувати редиректи зі старого домену на новий, додати новий домен у Google Search Console та Google Analytics.

Частина цих речей потрібна, щоб сайт просто коректно працював, частина — щоб позиції сайту в пошукових системах перейшли зі старого домену на новий. Повний список того, що потрібно зробити, ви знайдете в окремій статті:

Як змінити домен і не втратити весь трафік