У статті показуємо, як змінити адресу сайту WordPress на прикладі панелі керування хостингом cPanel. Її використовуємо у себе на віртуальному хостингу ми, а також деякі інші провайдери. Якщо у вас інша панель, якісь функції можуть відрізнятися, але загальний принцип буде таким самим.

Крок 1. Підключіть новий домен до хостингу

Для цього потрібно вказати в налаштуваннях нового домену DNS-сервери вашого хостингу. Робиться це на боці компанії, у якої ви реєстрували домен.

Якщо ви купували домен і хостинг у різних компаніях, дізнайтеся значення DNS-серверів у хостинг-провайдера або пошукайте їх у листі про активацію хостингу — зазвичай їх там також вказують. У нас на віртуальному хостингу ми використовуємо такі DNS-сервери:

  • dns1.hostiq.ua
  • dns2.hostiq.ua

Деякі реєстратори вимагають вказувати DNS-сервери разом із їхніми IP-адресами — це нормально. Ось IP-адреси DNS-серверів на нашому віртуальному хостингу:

  • dns1.hostiq.ua — 50.30.47.75
  • dns2.hostiq.ua — 80.86.88.132

Якщо ви купували домен там, де й хостинг, у вашому обліковому записі повинен бути більш простий спосіб підключити домен до хостингу. Ось як це робиться у нас.

Зайдіть до Панелі клієнта та перейдіть у розділі «Мої домени» у верхньому меню.

Перенесення сайту WordPress на інший домен — Розділ «Мої домени» у шапці Панелі клієнта

Натисніть «Деталі» у рядку з потрібним доменом.

Перенесення сайту WordPress на новий домен — Розділ «Мої домени» в Панелі клієнта

Знайдіть на сторінці блок «Неймсервери», поставте перемикач у рядок «Встановити NS віртуального хостингу від HOSTiQ.ua» і збережіть зміни.

Перенесення WP на інший домен — Блок «Неймсервери» в деталях домену

Крок 2. Змініть домен в адмінці WordPress

Зайдіть у консоль WordPress і на бічній панелі ліворуч перейдіть до розділу «Налаштування – Загальне». На наступній сторінці змініть доменне ім’я в рядках «Адреса WordPress (URL)» та «Адреса сайту (URL)».

Як перенести сайт на WordPress з одного домену на інший.

Збережіть зміни внизу сторінки. Після цього, якщо ви введете в браузері старий домен, він автоматично зміниться на новий. Замість сайту буде відображатися помилка, але ми зараз це виправимо, коли додамо новий домен у панель керування хостингом.

Крок 3. Додайте домен у панель керування хостингом

Інструкції з додавання нового домену відрізнятимуться залежно від того, чи збираєтеся ви використовувати старий домен у майбутньому.

Якщо старий домен більше не потрібен

У такому випадку додайте новий домен як основний для хостингу замість старого. У нас на хостингу це робиться у Панелі клієнта.

Зайдить в Панель клієнта та прокрутіть головну сторінку вниз до розділу «Продукти та послуги». У рядку з потрібним хостингом натисніть «Деталі».

Кнопка «Деталі» у рядку з хостингом у Панелі клієнта

У самому низу сторінки буде секція з кнопками, за допомогою яких ви можете змінювати параметри тарифу. Натисніть кнопку «Змінити основний домен послуги».

Кнопки для зміни параметрів тарифу у деталях хостингу

На наступній сторінці введіть новий домен і натисніть «Змінити основний домен». Після цього старий основний домен зникне з cPanel, а натомість з’явиться той, який ви щойно вказали.

Важливий момент — зміна основного домену на хостингу вплине на роботу доменних сервісів: SSL-сертифікат, FTP-акаунти, електронну пошту. Як саме зміниться їхня робота, читайте в окремій статті:

Як змінити основний домен на хостингу

Зміна основного домену на віртуальному хостингу Панелі клієнта

Якщо старий домен ще потрібен

У цьому випадку додайте новий домен як додатковий. Це робиться в панелі керування хостингом. У нас на віртуальному хостингу це cPanel.

Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Домени» та перейдіть до додатку «Домени».

Зміна домену в WordPress — Додаток «Додаткові домени» на головній сторінці cPanel

У вікні, що відкриється, введіть новий домен у полі «Домен». Потім зніміть галочку з «Share document root». Значення у додаткових полях залиште за замовчуванням.

Більше інформації про значення полів та помилки при додаванні домену читайте у нашій окремій статті:

Як додати додатковий домен на хостингу

Як змінити домен у WordPress — Поля для додавання нового домену

Крок 4. Скопіюйте файли сайту на новий домен

Цей крок є актуальним, тільки якщо ви додали новий домен як додатковий. Якщо додали новий домен замість старого як основний, переходьте до наступного кроку.

Після додавання додаткового домену в його кореневій папці не буде жодних файлів. Потрібно взяти файли сайту з кореневої папки основного домену та перенести до кореневої папки додаткового домену. У нас на хостингу коренева папка основного домену називається public_html, а додаткового — так само як і сам домен.

Зайдіть у cPanel, знайдіть на головній сторінці cPanel розділ «Домени» та перейдіть до програми «Домени».

Як змінити URL сайту в WordPress — Додаток «Домени» на головній сторінці cPanel

На сторінці, що відкриється, ви побачите таблицю з усіма доменами у вашому обліковому записі. Клацніть на посилання в колонці «Кореневий каталог документів» у рядку з потрібним доменом.

Як змінити адресу сайту в WordPress — Колонка «Кореневий каталог документів» у додатку «Домени»

Відкриється «Диспетчер файлів» cPanel. Натисніть на верхній панелі кнопку «Вибрати все», а потім трохи вище кнопку «Копіювати».

У спливаючому вікні вам залишиться лише вказати шлях до кореневої папки нового домену і натиснути «Copy Files», після чого копіювання почнеться у фоновому режимі. Залежно від обсягу файлів процес може зайняти від однієї до декількох хвилин.

Перенесення сайту на WordPress з одного домену на інший у «Диспетчері файлів» cPanel

Крок 5. Замініть старий домен на новий у базі даних

Зайдіть в адмінку WordPress за новим доменом. Хоча сайт і відкривається за новим доменом, у базі даних ще залишилися старі посилання. Через це деякі картинки можуть мати старі посилання. І якщо ви у майбутньому видалите старий домен, ці картинки перестануть відкриватися на сайті.

Зміна домену на WordPress — Картинка не відображається після перенесення WordPress на інший домен
Після перенесення WordPress на новий домен, у футері перестав відображатись логотип сайту

Щоб це виправити, перейдіть у консолі WordPress до розділу «Плагіни – Додати новий» та встановіть плагін «Better Search Replace». Це спеціальний плагін, за допомогою якого можна замінити один текст у базі даних на інший.

Як змінити адресу сайту в WordPress — Плагін «Better Search Replace»

Після активації плагіна перейдіть на бічній панелі в розділ «Інструменти – Better Search Replace» та впишіть у перше поле старий домена, а в друге новий.

Ще нижче оберіть таблиці, в яких потрібно виконати заміну. Щоб обрати всі таблиці, затисніть Shift на клавіатурі.

Як перенести свій сайт на WordPress на інший домен — Розділ «Інструменти – Better Search Replace» у консолі

Прокрутіть сторінку трохи нижче і поставте галочку в пункті «Replace GUIDs», а в пункті «Run as dry run» — заберіть. Потім натисніть кнопку «Run Search/Replace».

Зміна домену WordPress на SQL — Блок «Additional Settings» у плагіні «Better Search Replace»

Коли плагін обробить всі таблиці, зверху сторінки з’явиться повідомлення про виконану роботу. Наприклад, у нашому випадку старий домен зустрічався у різних таблицях 749 раз.

Повідомлення про успішну заміну старого домену WordPress на новий у базі даних сайту

Що ще потрібно зробити після змінення домену в WordPress

Ви виконали файлову частину перенесення WordPress в інший домен. Крім цього, є й інші речі, які потрібно зробити. Наприклад, встановити для нового домену SSL-сертифікат, налаштувати редиректи зі старого домену на новий, додати новий домен у Google Search Console та Google Analytics.

Частина цих речей потрібна, щоб сайт просто коректно працював, частина — щоб позиції сайту в пошукових системах перейшли зі старого домену на новий. Повний список того, що потрібно зробити, ви знайдете в окремій статті:

Як змінити домен і не втратити весь трафік

Реєструємо домени у 1200 зонах

Всі популярні зони на кшталт .com, .net, .biz, .org та сотні тематичних зон на кшталт .agency, .school або .shop.

Більшість національних зон: від областей України на кшталт .kiev.ua чи .kh.ua, до інших держав — .pl, .de чи .us.

Обрати домен

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!