Перенесення домена триває від декількох годин до 5 днів. Залежить від того, наскільки швидко попередній реєстратор відпустить домен.
Зміст
- Коли не можна переносити домен
- Підготуйтеся до перенесення
- Замовте перенесення у нового реєстратора
- Чи буде недоступний сайт
У статті розкажемо про стандартні вимоги до трансферів, які актуальні для:
- всіх загальних доменів (gTLDs) — .com, .net, .org, .info , .biz;
- всіх нових загальних доменів (new gTLDs) — .club, .school, .shop;
- деяких національних доменів (ccTLDs) — .co, .io, .me, .ua, .com.ua.
У доменів в деяких національних зонах бувають особливі умови. Наприклад, трансфер доменів .co.uk може проходити без продовження реєстрації. Якщо потрібно, ми завжди готові відповісти на ваші запитання стосовно трансферу домену в чаті або листі.
Коли не можна переносити домен
1. За правилами ICANN домен не можна перенести, поки з моменту його реєстрації або попереднього трансферу не пройшло 60 днів. Навіть якщо новий реєстратор дає можливість замовити перенесення, в процесі з’явиться помилка і домен залишиться у попереднього реєстратора.
2. Деякі реєстратори блокують домен для трансферу на 60 днів після зміни контактної інформації в полях Registrant і Admin. Уточніть момент з блокуванням у поточного реєстратора, якщо збираєтеся поміняти ці дані перед трансфером.
3. Якщо ви продовжили домен, після того як у нього закінчився термін дії, краще почекайте 45 днів перед трансфером. Інакше попередній реєстратор може скасувати замовлення на продовження і замість двох років до строку життя домену додасться лише один.
Тепер про те, як змінити реєстратора в інших ситуаціях.
Підготуйтеся до перенесення
Розблокуйте домен. Зазвичай домени блокують для трансферу, щоб їх не можна було перенести без відома власника. Зняти блокування допоможе поточний реєстратор.
Перевірити статус блокування можна в базі Whois. Якщо в рядку зі статусом стоїть фраза «clientTransferProhibited» або «REGISTRAR-LOCK», значить блокування увімкнуто. Якщо стоїть фраза «ok» або «Active» – вимкнуто.
Візьміть у поточного реєстратора код для трансферу. Його ще називають «EPP код» або «Auth Code». Це щось на зразок пароля, який запускає трансфер. Код потрібно буде вказати під час оформлення замовлення на перенесення у нового реєстратора. Він складається з випадкових символів і виглядає приблизно так: O@S0-(7q420Zj32pM.
Замовте перенесення у нового реєстратора
Покажемо, як зробити це у нас на сайті. Перейдіть в розділ «Домени» – «Перенести домен», введіть ваше доменне ім’я в пошуковому рядку і натисніть «Перевірити». Коли під пошуковим рядком з’явиться ваш домен, наведіть курсор на значок візки, натисніть «Перенести до HOSTiQ»:
На наступній сторінці введіть EPP код, натисніть «Продовжити» і оплатіть замовлення:
Після оплати замовлення потрапить у нашу систему, ми перевіримо, чи все в порядку, і запустимо трансфер вручну. Зазвичай це займає до трьох годин.
Коли трансфер почнеться, у домену з’явиться статус «pendingTransfer» в Whois. З цього моменту і до закінчення трансферу ви не зможете змінювати на домені контактну інформацію і DNS-сервери.
Трансфер закінчиться, коли попередній реєстратор відпустить домен. На це у нього буде 5 днів. Ми повідомимо про закінчення перенесення поштою.
Перевірте контактну інформацію у вашому акаунті
Ми використовуємо її як контактну інформацію для домену. Якщо якісь поля там є порожніми, ми не зможемо запустити трансфер. Перевірити контактну інформацію можна у розділі «Мої Деталі».
Чи буде недоступний сайт
Під час трансферу сайт буде відкриватися як завжди. Він може перестати відкриватися вже після трансферу. Це трапляється тільки з тими доменами, які використовують публічні DNS-сервери попереднього реєстратора. Якщо домен використовує приватні неймсервери або неймсервери хостинг-провайдера, після трансферу сайт продовжить відкриватися.
Після трансферу неймсервери на домені не змінюються. А публічні DNS-сервери інших реєстраторів зазвичай працюють тільки для зареєстрованих з ними доменів. Після перенесення домен продовжить використовувати старі сервери, але вони перестануть працювати. Через це сайт не буде відкриватися в браузері. Щоб це виправити, доведеться міняти DNS-сервери і чекати 72 години, поки налаштування набудуть сили у всьому світі.
Буває таке, коли реєстратор і хостинг-провайдер — це одна і та ж компанія. У цьому випадку робота сайту буде залежати від того, що саме ви переносите. Якщо переносите тільки домен, DNS-сервери зазвичай не потрібно змінювати. Про всяк випадок зв’яжіться зі старим реєстратором і уточніть цей момент. Якщо разом з доменом переносите і сайт, DNS-сервери точно доведеться змінити.
Якщо окрім домену переносите також хостинг, нові DNS-сервери повинен надати новий хостинг-провайдер. Якщо переносите хостинг до нас, підключіть домен до наших DNS-серверів:
- для віртуального хостингу — dns1.hostiq.ua і dns2.hostiq.ua;
- для VPS — pdns1.hostiq.ua і pdns2.hostiq.ua.
У випадку з VPS, потрібно не тільки змінити неймсервери, а ще й додати домен в панелі керування віртуальним сервером. Інакше сайт не буде відкриватися.
По можливості вкажіть наші DNS-сервери як додаткові заздалегідь. Так щоб домен одночасно використовував і наші сервери, і старі. Після цього почекайте 72 години, щоб зміни вступили в силу по всьому світу, і видаліть старі неймсервери — це скоротить простій при перенесенні.
Якщо сумніваєтеся, змінювати налаштування чи ні, напишіть нам у чат: подивимося домен і підкажемо, що робити. Читайте також:
Як перенести сайт на інший хостинг.