Ultimate Addons for Gutenberg (UAG) — це безкоштовний плагін, який додає до стандартного редактора сторінок WordPress додаткові блоки, а також дає можливість імпортувати на сайт готові секції та навіть цілі сторінки, зроблені за допомогою цих блоків.

У цій статті розглянемо налаштування плагіна та покажемо, як користуватися бібліотекою готових сторінок та секцій.

Нещодавно розробники плагіна анонсували ребрендинг. Нова назва плагіна — Spectra. Але в консолі WordPress ще поки зустрічається стара назва.

Плагін Ultimate Addons for Gutenberg у розділі консолі WordPress «Плагіни – Додати новий»

Зміст

  1. Бібліотека шаблонів
  2. Блоки для Gutenberg
  3. Налаштування UAG

Бібліотека шаблонів

Використовувати бібліотеку із готовими матеріалами — найпростіше рішення, якщо ви не хочете збирати секції власноруч. У бібліотеці ви знайдете секції різного розміру та складності для різних частин сайту і навіть цілі сторінки, які можна імпортувати на свій сайт та переробити їх вміст під свій бізнес.

Щоб відкрити бібліотеку, перебуваючи у редакторі Gutenberg, натисніть у його верхній частині кнопку «UAG Templates».

Кнопка UAG Templates у шапці редактора Gutenberg

Відкриється бібліотека з готовими сторінками. За кожним з прев’ю розташована група сторінок у єдиному дизайні. Зазвичай це головна сторінка та кілька додаткових: «Контакти», «Про компанію», «Послуги».

Клацніть по прев’ю, яке вам сподобалося, щоб переглянути усі сторінки. Потім оберіть одну зі сторінок, яка вас цікавить, і натисніть внизу кнопку «Preview Site», щоб переглянути сторінку в повному масштабі, або «Import Template», щоб цю сторінку імпортувати.

Навігація по бібліотеці шаблонів Ultimate Addons for Gutenberg

У верхньому лівому куті бібліотеки є кнопка «Back», яка поверне вас до списку всіх сторінок, а у верхньому правому кутку буде хрестик, який закриє бібліотеку і поверне вас до редагування вмісту сторінки або запису.

Навігація по бібліотеці шаблонів Ultimate Addons for Gutenberg

Також у верхній частині бібліотеки можна перейти на вкладку «Patterns», щоб переглянути секції — патерни. Їх набагато більше, ніж сторінок. Ліворуч можна обрати лише темні або лише світлі патерни, а також обрати категорію з якимись конкретними патернами.

Вкладка «Patterns» у бібліотеці шаблонів Ultimate Addons for Gutenberg

Щоб імпортувати сподобавшийся патерн, наведіть на нього мишкою і натисніть «Import». Після цього бібліотека закриється, і ви зможете редагувати патерн.

Імпорт патерну з бібліотеки шаблонів Ultimate Addons for Gutenberg

Крім розділів «Pages» та «Patterns» на головній сторінці бібліотеки шаблонів буде ще один розділ — «Wireframes». У ньому теж будуть готові секції, як і в розділі «Patterns», але з трохи іншим дизайном та нейтральними зображеннями замість реальних.

Нейтральні патерни потрібні для тих, хто робить сайти на WordPress на замовлення. За їх допомоги можна спочатку зібрати сторінку на схематичному рівні, затвердити із замовником, за необхідності щось переробити, а вже потім додавати контент.

Якщо вам сподобалася якась секція з розділу Wireframes, сміливо імпортуйте її і змінюйте вміст під свій проект.

Розділ «Wireframes» у бібліотеці шаблонів Ultimate Addons for Gutenberg

Блоки для Gutenberg

Якщо раптом серед готових шаблонів не знайдеться такого, який вам підходить, можете спробувати зібрати сторінку або секцію вручну за допомогою блоків, які плагін Ultimate Addons for Gutenberg додає в стандартний редактор WordPress.

Знайти нові блоки можна там же, де й інші: у верхньому лівому кутку редактора натисніть на плюс і введіть у рядку пошуку абревіатуру плагіна — «UAG». Так стандартні блоки зникнуть і залишаться тільки нові.

Блоки з плагіна Ultimate Addons for Gutenberg на бічній панелі редактора

Як завжди, при виборі блоку UAG у бічному меню праворуч відкриються його властивості. Якщо ця панель не відображається, натисніть у верхньому правому куті значок шестерні.

Кнопка, яка включає/вимикає бічну панель із параметрами блоку

Розробники плагіна заявляють, що він працюватиме добре з будь-якою темою. Але на 100% гарантують сумісність саме з їхньою темою — Astra. Це одна з найпопулярніших та багатофункціональних тем для WordPress. Докладніше про неї читайте у нашій статті:

Огляд теми Astra

Описи кожного блоку та приклади їх використання ви знайдете на офіційному сайті плагіна.

Налаштування UAG

Це місце з корисними посиланнями та налаштуваннями плагіна. Знаходиться воно у розділі «Установки – UAG». У ньому ви побачите кілька блоків. Всі вони англійською, тому розповідаємо, що до чого, для тих, хто її не знає.

Welcome to the Ultimate Addons for Gutenberg!

Тут буде посилання на статтю з коротким оглядом функціоналу плагіна UAG і посилання на огляд іншого плагіна від цих розробників — Starter Sites. Цей плагін надає можливість імпортувати цілі готові сайти. Одразу з додатковими плагінами, які потрібні для їхньої роботи.

У нас на сайті є огляд і на цей плагін теж. У ньому ми розповідаємо, як користуватись плагіном. Сайти в ньому будуть такими ж, що і в UAG, але за його допомогою можна імпортувати всі сторінки сайту за раз, а також імпортувати варіант не тільки для редактора Gutenberg, але й для двох інших конструкторів сторінок: Elementor чи Beaver Builder.

Огляд плагіна Starter Sites

Секція «Welcome to the Ultimate Addons for Gutenberg!» в налаштуваннях плагіна UAG

Ever-growing Library of Gutenberg Blocks

Тут буде посилання на офіційний сайт плагіна UAG, де можна переглянути приклади використання кожного блоку. Також тут ви знайдете посилання на базу знань від розробників плагіна, в якій майже 50 статей про кожен блок та популярні питання щодо його настроювання.

Секція «Ever-growing Library of Gutenberg Blocks» у налаштуваннях плагіна UAG

Blocks

Тут буде перелік всіх блоків із можливістю їх деактивувати, якщо вони не потрібні. За замовчуванням, всі блоки активні.

Список блоків Ultimate Addons for Gutenberg з кнопкою деактивації

CSS & JS File Generation

Тут можна змінити логіку створення файлів зі стилями блоків. За промовчанням плагін створюватиме окремі файли CSS та JS для блоків, але при необхідності це можна вимкнути, натиснувши кнопку «Disable File Generation». Тоді стилі будуть записуватись у код кожної сторінки.

Вимикати це налаштування не рекомендується, тому що стилі в коді сторінки збільшують її загальний розмір, що може уповільнити сайт. Краще виносити їх в окремі файли, як це встановлено за замовчуванням. Вимикайте цю функцію, лише якщо точно знаєте, що робите.

Секція «CSS & JS File Generation» у налаштуваннях плагіна UAG

Regenerate Assets

Тут буде кнопка, натиснувши яку, ви примусово згенеруєте нові файли CSS і JavaScript. Це поверне стилі всіх блоків до стану за замовчуванням.

Секція «Regenerate Assets» у налаштуваннях плагіна UAG

Knowledge Base

Тут буде посилання на базу знань від розробників плагіна, в якій майже 50 статей про кожен блок та популярні питання щодо його настроювання.

Секція «Knowledge Base» у налаштуваннях плагіна UAG

Five Star Support

Тут буде посилання на центр підтримки плагіна, де ви можете поставити запитання розробникам, якщо щось не працює або працює не так, як очікувалося.

Секція «Five Star Support» у налаштуваннях плагіна UAG

Що далі

Якщо ви створюєте сайт за допомогою нашого посібника, трохи нижче буде посилання на нього, щоб ви могли до нього повернутися і продовжити. А якщо ви не знали, що у нас є таке керівництво, гляньте на нього, там багато корисних порад, а також посилань на інші статті та відео.

Як створити сайт на WordPress

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!