Піддомен (субдомен) — це домен, який йде після домену більш високого рівня. Доменом першого рівня вважається доменна зона.

Технічно www.google.com це піддомен для домену google.com, який в свою чергу — піддомен для домену першого рівня .com.

Але в житті, коли говорять піддомен, найчастіше мають на увазі домен саме третього рівня, а перші два називають «основним доменом». Тобто в доменному імені www.google.com, www це субдомен, а google.com — основний домен.

Максимальна кількість рівнів піддоменів у складі одного домену — 127. Максимальна кількість символів в кожному з піддоменів — 63, при цьому довжина повного доменного імені не може бути більше ніж 255 символів.

Використання піддоменів

Власники зареєстрованого доменного імені мають можливість створювати для нього піддомени без обмежень і додаткової плати. Зазвичай їх створюють у панелі управління хостингом, тому інструкції можуть відрізнятися для різних панелей. Залежно від цілей використання і особливостей хостингу може знадобитися створення або зміна А-запису, який поєднає піддомен з IP-адресою сервера, де розміщений контент відповідного сайту.

Піддомени використовуються для розмежування контенту окремих розділів основного сайту або навіть розміщення абсолютно інших сайтів. Найчастіше піддомени задіяні у структурі складних багатофункціональних онлайн-ресурсів і сайтів великих компаній, оскільки їх наявність спрощує адміністрування сайтів.

Особливості індексації

Варто зазначити, що кожен піддомен індексується пошуковими системами окремо, незалежно від основного домену. Пошук інформації, що відноситься до основного домену, не сприятиме показу інформації на піддоменах у результатах пошуку, і навпаки (звичайно, якщо там контент не однієї і тієї ж тематики). З іншого боку, розташований на окремому піддомені сайт є повністю незалежним, що може бути плюсом з точки зору SEO — будь-які санкції, накладені на основний домен не будуть перенесені на піддомен. Також кожен піддомен може мати прив’язку до окремого регіону, в той час як основний сайт буде мати прив’язку тільки до одного регіону (у пошуковій системі Яндекс за певних умов — до семи).

Бажаєте купити доменне ім’я і заощадити? Ви маєте можливість замовити хостинг для сайту з нами і отримати домен у подарунок. Управління сайтом на хостингу з cPanel не складе для вас ніяких труднощів. Маєте сумніви? Замовте хостинг на тестові 30 днів і переконайтеся самі.

Читайте також:

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!