З метою безпеки спочатку підключитися до VPS в нашій хмарі за протоколом SSH можна тільки за допомогою SSH-ключів. Якщо ви хочете підключатися по паролю, доведеться змінювати налаштування сервера.

Підключатися по паролю менш безпечно, ніж по SSH-ключу — вище ймовірність того, що пароль від сервера можуть зламати. Але якщо ви це розумієте та готові взяти на себе ризики, розповідаємо.

Спочатку вам потрібно в принципі дізнатися пароль користувача clouduser. Для цього його потрібно розшифрувати за допомогою закритого SSH-ключа з ключової пари, яку ви обирали під час створення сервера. Як це зробити, описано у статті:

Як розшифрувати пароль від хмарного VPS

Далі потрібно змінити налаштування служби SSH. Для цього підключіться до сервера: або за допомогою SSH-ключа у Terminal або PuTTY, або за допомогою пароля у вбудованій консолі панелі керування хмарою. Докладніше про всі ці способи читайте у статті:

Як підключитися до хмарного VPS

Після того, як ви підключилися до сервера, виконайте команду:

sudo su

Потім відкрийте конфігураційний файл служби SSH за допомогою текстового редактора nano:

nano /etc/ssh/sshd_config

У конфігураційному файлі знайдіть рядок «PasswordAuthentication». Перед ним не має бути знака #, а навпроти має стояти «yes».

PasswordAuthentication yes

Після внесення змін збережіть їх — натисніть комбінацію клавіш Ctrl+X, а потім Y.

Щоб застосувати зміни, потрібно перезапустити службу SSH:

/etc/init.d/ssh restart

або

/etc/init.d/sshd restart

або

systemctl restart sshd.service

або

service sshd restart

Після перезавантаження служби можна підключатися до сервера SSH з паролем.

Якщо раптом щось не виходить чи є додаткові запитання, напишіть нам у службу підтримки. Ми завжди на зв’язку будемо раді допомогти.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!