Переадресація пошти потрібна, щоб надсилати листи з однієї поштової скриньки на іншу. Це допоможе впорядкувати роботу корпоративної пошти, якщо в ній багато поштових скриньок.

Наприклад, ви можете збирати в одній поштовій скриньці листи, які надіслали на кілька різних адрес. Припустимо, клієнти будуть писати на загальні адреси на кшталт contact@vashdomen.com, pr@vashdomen.com і support@vashdomen.com, але читати та відповідати на них ви будете з іменної скриньки alexandr.shevchenko@vashdomen.com.

Інший приклад — коли навпаки, листи надсилають на загальну адресу, але приходять вони в особисті поштові скриньки кількох людей. Припустимо, листа пишуть на відділ маркетингу marketing@vashdomen.com, але він потрапляє в іменні поштові скриньки кожного співробітника цього відділу.

Все це налаштовується у додатку «Правила пересилання» у cPanel. Як саме це робиться — читайте у статті.

Переадресація для однієї поштової скриньки

Переадресація буде працювати навіть для тих адрес на ваших доменах, для яких не створювалася поштова скринька. Наприклад, якщо ви хочете, щоб листи, надіслані на marketing@vashdomen.com, передавалися на alexandr.shevchenko@vashdomen.com, для першої адреси поштову скриньку можна не створювати — лише правило пересилання. Але якщо хочете отримувати листи на обидві адреси, не забудьте створити поштову скриньку.

Як створити поштову скриньку в cPanel

Щоб створити переадресацію, на головній сторінці cPanel знайдіть розділ «Пошта» та відкрийте програму «Сервери пересилання».

Додаток «Сервери пересилання» на головній сторінці cPanel

На наступній сторінці натисніть кнопку «Додати сервер пересилання».

Кнопка «Додати правило пересилання» у додатку «Сервери пересилання» у cPanel

Відкриється майстер зі створення правила. У блоці «Адреса» вкажіть поштову скриньку, для якої хочете створити переадресацію: впишіть частину адреси, яка йде перед @, та оберіть домен.

У блоку «Місце призначення» виберіть, що має відбуватися з надісланими на цю адресу листами: вкажіть адресу, на яку потрібно передати листи, або вкажіть помилку, з якою потрібно відхилити листа.

Якщо переадресацію потрібно зробити на кілька адрес, вкажіть їх через кому: odin@vashdomen.com, dva@vashdomen.com, tri@vashdomen.com.

Майстер створення правила пересилання до cPanel

Натисніть «Розширені опції», щоб побачити ще три варіанти обробки листів:

  • Переслати до системного облікового запису — Ця поштова скринька створюється за замовчуванням у форматі username@vashdomen.com, де username це юзернейм cPanel, а vashdomen.com — основний домен в обліковому записі. Пароль від ящика такий самий як і cPanel.

    У цю скриньку приходять листи, які з різних причин не вдалося доставити до більш конкретної скриньки. Наприклад, якщо в адресі пошти випадково припустилися помилки. Скажімо, натомість support@vashdomen.com вказали suport@vashdomen.com.
  • Передати дані в програму — Система пропарсить повідомлення та передасть його в іншу програму за допомогою скрипта, шлях до якого потрібно вказати нижче. Наприклад, таким чином можна передавати листи від клієнтів до тикет-системи.

    Шлях до скрипту потрібно вказувати відносно до домашнього каталогу. Наприклад, щоб використовувати скрипт /home/username/script.pl, потрібно вказати script.pl у полі, яке з’явиться під час вибору цієї дії.
  • Скасувати (не рекомендується) — У цьому випадку система відхиляє листа без повідомлення про помилку, тобто відправник не дізнається, що листа не було доставлено.
Розширені опції в майстрі створення правила пересилання cPanel

Після створення переадресація з’явиться у списку на головній сторінці додатку «Сервери пересилання». Якщо потрібно змінити правило, потрібно його видалити та створити нове, з правильними параметрами.

Створені правила на головній сторінці програми «Сервери пересилання» у cPanel

Переадресація для домену

Переспрямування пошти для домену потрібно, щоб переадресовувати листи, які надіслали на неіснуючі адреси на одному домені, на такі ж адреси на іншому.

Наприклад, якщо ви створите перенаправлення з домену vashdomen.com на домен vashdomen.ua, а потім хтось надішле листа на admin@vashdomen.com, відбудеться одне з двох:

  • Якщо поштова скринька з ім’ям admin@vashdomen.com існує, cPanel НЕ перенаправить листа.
  • Якщо поштової скриньки з ім’ям admin@vashdomen.com немає, cPanel перенаправить лист на admin@vashdomen.ua.

Щоб додати перенаправлення пошти для домену, на головній сторінці додатка «Сервери пересилання» натисніть кнопку «Додати сервер пересилання для домену».

Кнопка «Додати сервер пересилання для домену» у додатку «Сервери пересилання» у cPanel

На наступній сторінці виберіть зі списку ліворуч домен, з якого повинні будуть переспрямовуватися листи, а в поле праворуч впишіть домен, на який вони будуть переспрямовуватися.

Майстер створення переспрямування пошти для домену в cPanel

Після цього на головній сторінці «Сервери пересилання» у розділі «Переслати всі листи для домену» з’явиться нове правило.

Якщо вам раптом знадобиться змінити правило, видаліть його і створіть нове вже з правильними параметрами.

Що далі

Сподіваємося, інструкція виявилася для вас корисною і вам вдалося зробити переадресацію для пошти. Якщо щось не вийшло або у вас залишилися питання, залиште коментар. Намагатимемося допомогти розібратися.

Наступний крок у налаштуванні пошти на своєму домені — створити фільтри для вхідних листів, щоб листи з конкретних адрес або листи із зазначеними словами в темі потрапляли в заздалегідь створені папки.

Як створити фільтри для вхідних листів у cPanel

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!