Як створити користувача MySQL

За умовчанням у MySQL буде лише один користувач — root. Це адміністратор з доступом до всіх баз даних та таблиць усередині цих баз. У цій статті покажемо, як створити нового користувача MySQL та надати йому права доступу за допомогою командного рядка. Це зручно, якщо потрібно надати доступ до конкретної таблиці іншій людині, але з обмеженими […]

Читати далi

Як створити базу даних MySQL

У цій статті ми покажемо, як створити базу даних MySQL, додати таблицю і заповнити даними за допомогою командного рядка. Для прикладу робитимемо список товарів для книгарні.

Читати далi

Як перейти на LSPHP

Якщо ваш сайт зараз працює за допомогою suPHP, ви маєте можливість перейти на LSPHP. Переваги LSPHP полягають у тому, що сайт почне працювати швидше, оскільки швидкість обробки PHP-скриптів збільшиться; зникне помилка 500 через php_flag та інші директиви у файлі .htaccess; загалом зменшиться споживання ресурсів у вашому віртуальному контейнері. Як працює LSPHP, ви можете докладніше дізнатися […]

Читати далi

Як зробити дамп бази даних MySQL

Дамп бази даних — це її резервна копія. Як правило, його роблять, коли хочуть перенести сайт з одного хостингу на інший або щоб можна було при необхідності відкотити сайт до попереднього стану. У цій інструкції покажемо, як завантажити базу даних MySQL з сайту та перенести її на інший сервер за допомогою phpMyAdmin.

Читати далi

Як налаштувати 301 редирект

Розбираємося, як налаштувати редирект 301: в .htaccess, у панелі керування хостингом та в консолі WordPress. Також ви дізнаєтеся, в яких ситуаціях не варто використовувати 301 редирект і як виправити типові помилки під час його налаштування.

Читати далi

Як завантажити сайт на хостинг

Щоб опублікувати свій сайт в інтернеті, потрібно завантажити на хостинг його файли та базу даних. У цій статті покажемо, як залити сайт на хостинг з панеллю керування cPanel, але загальний принцип буде таким самим для будь-якої іншої панелі.

Читати далi

Режими роботи PHP

Інтерпретатор PHP може працювати у декількох режимах. У цій статті розглядаються такі режими роботи: 1) PHP як модуль Apache; 2) CGI; 3) SuPHP; 4) FastCGI; 5) LSPHP.

Читати далi

Як дізнатися версію PHP сайту

Є три способи дізнатися, яка на сервері версія PHP: створити у кореневому каталозі сайту файл info.php з невеликим фрагментом коду; ввести у консолі команду php -v; подивитися версію у панелі керування хостингом. У цій статті ми детально розглянемо кожен з трьох способів.

Читати далi