Керівництво для новачків

Ми написали це керівництво для новачків. У ньому розповідаємо, як створити сайт і працювати з хостингом та доменом. Якщо цікавить певна тема, натисніть на потрібний пункт у змісті, щоб перейти до неї.

Читати далi

Посібник з налаштування Cloudflare

У цій статті розберемося навіщо потрібен Cloudflare, як підключити його до сайту та як використовувати основні функції сервісу: керувати DNS-записами, встановити SSL-сертифікат, захиститися від DDoS-атак, показувати всім відвідувачам CAPTCHA або заблокувати доступ до сайту на основі параметрів на кшталт IP -адреси або геолокації.

Читати далi

Файл hosts

В процесі перетворення доменного імені на IP-адресу ваш комп’ютер насамперед перевіряє власний файл hosts. Якщо в ньому є запис з таким доменом, запит до DNS-серверів цього домену комп’ютер відправляти не буде.

Читати далi

Як взяти участь у програмі «G Suite для закладів освіти»

G Suite — це набір сервісів від Google, за допомогою яких будь-який заклад освіти може зручно організувати процес дистанційного навчання. Викладачі можуть проводити трансляції та відеозустрічі з учнями, зберігати необмежену кількість будь-яких файлів і документів, публікувати та перевіряти домашні завдання, створювати тести, презентації, чи навіть писати і малювати на віртуальній дошці.

Читати далi

Конфігураційний файл .htaccess

Почнемо здалеку, щоби принцип роботи цього файлу був зрозумілий навіть новачкам. Для функціонування сайту в Інтернеті потрібен не тільки комп’ютер і вихід до мережі, але й встановлене на нього спеціальне програмне забезпечення, що забезпечує доступ до даних за протоколами http і https. Таким програмним забезпеченням і є веб-сервер. Існують різні типи веб-серверів, але найбільш поширений — […]

Читати далi

Як перевірити ping і трасування через командний рядок

У мережі інтернет, зокрема, на форумах, у разі виникнення проблеми з підключенням до якого-небудь вузла (сервера), рекомендують перевірити пінг або виконати трасування маршруту і таким чином перевірити доступність сервера.

Читати далi