cPanel — це багатофункціональна панель керування хостингом від розробників компанії cPanel Inc. Надається на платній основі.

Підтримувані ОС: СentOS, RHEL (Red Hat Enterprise Linux), CloudLinux.

cPanel є однією з найбільш популярних панелей у світі (зокрема, в Америці та Європі) завдяки продуманому інтерфейсу, широкому набору функцій та розширеним можливостям для реселлінгу хостингу. І це не дарма, адже керування хостингом з cPanel — це неймовірно легко і не потребує особливих знань чи попередньої підготовки.

У нас ви отримуєте встановлену cPanel із будь-яким пакетом віртуального хостингу. Також зверніть увагу, що якщо ви хочете купити домен та хостинг для сайту одночасно, а також купити сертифікат SSL, наші хостингові пропозиції вже включають доменне ім’я та сертифікат у подарунок.

Зміст

 1. Встановлення
 2. Загальні характеристики
 3. Керування доменами
 4. Керування файлами
 5. Керування базами даних
 6. Робота з поштою
 7. Налаштування безпеки
 8. Резервне копіювання
 9. FTP
 10. Журнали та статистика
 11. Недоліки

Встановлення

Процедура встановлення cPanel відрізняється підвищеною складністю та тривалістю порівняно з більшістю інших панелей, оскільки вимагає попереднього налаштування сервера.

Загальні характеристики

cPanel мультимовна та підтримує 25 мов, у тому числі російську. Має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

З панеллю встановлено основне необхідне роботи сайту ПЗ: Apache, MySQL, PHP, exim.

Кожне меню cPanel включає відеоінструкції та посилання на документацію від розробників.

Керування доменами

Підтримує додавання та видалення додаткових, паркованих доменів та підменів, редагування DNS-записів, налаштування перенаправлень.

Керування файлами

Диспетчер файлів, який підтримує пошук на ім’я файлу та три способи редагування файлів (у вигляді тексту, коду, HTML), web-диск.

Керування базами даних

Зручний функціонал управління базами даних MySQL і PostgreSQL: базові опції створення, видалення бази даних, користувачів, налаштування прав користувача, доступ до phpMyAdmin, phpPgAdmin, дозвіл віддаленого доступу до бази даних.

Робота з поштою

Широкі можливості налаштувань обробки пошти та адміністрування користувачів: сценарії автоматичної конфігурації популярних поштових клієнтів, доступ до 3 клієнтів веб-пошти (Horde Webmail, SquirrelMail та RoundCube), налаштування фільтрів пошти, спам-фільтр, налаштування списків розсилки, імпорт поштових адрес.

Налаштування безпеки

Включають функціонал керування SSL-сертифікатами, захист папок сайту паролем, захист Hotlink (від несанкціонованого використання прямих посилань на ваш сайт), обмеження доступу до сайту за IP-адресою.

Резервне копіювання

Створення резервної копії можливе лише у ручному режимі. Є опція створення повного або часткового бекапу файлової системи, бази даних та налаштувань облікового запису cPanel. Підтримується стиснення резервної копії.

FTP

Функціонал створення, видалення та управління користувачами FTP, визначення квоти FTP-акаунта, управління активними сеансами FTP. Існують готові конфігурації основних FTP-клієнтів (FileZilla, CoreFTP, Cyberduck). FileZilla: як підключитися до сервера

Журнали та статистика

Журнал доступу, журнал помилок. Меню статистики поточного споживання ресурсів. Засоби аналізу статистики відвідувань: AWstats, Webalizer, і навіть аналізу трафіку.

Недоліки

Навігація можлива лише на головній сторінці, якщо здійснено вхід до одного розділу, для переходу в інший необхідно спочатку повернутися до головного меню.

Відсутня можливість автоматичного резервного копіювання лише на рівні користувача.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!