Дамп бази даних — це копія всіх даних і структури бази. Він потрібен, щоби перенести базу на інший сервер або відкотити її до попереднього стану, якщо щось зламається.

В статті покажемо, як експортувати базу даних MySQL (створити дамп) і як потім її імпортувати (відновити базу з дампа) двома способами: 1) за допомогою командного рядка; 2) за допомогою стандартного додатка для керування базами phpMyAdmin.

Спосіб №1 — В командному рядку

Підключіться до серверу баз даних MySQL в командному рядку. На віртуальному хостингу для цього зазвичай потрібно використовувати SSH-клієнт. Ось інструкція, яка допоможе це зробити:

Як підключитися до MySQL на віртуальному хостингу

Після підключення до серверу MySQL експорт бази даних можна зробити за допомогою такої команди:

mysqldump -u username -p database_name > database_dump.sql

Щоби потім зробити імпорт бази даних, створіть базу даних (якщо вона ще не існує):

mysql -u username -p -e "CREATE DATABASE database_name;"

Відновіть базу даних з дампа:

mysql -u username -p database_name < database_dump.sql

В цих командах:

  • username — юзернейм адміністратора бази;
  • database_name — назва бази даних, яку ви хочете скачати;
  • database_dump.sql — назва файлу, в якому збережеться дамп.

Спосіб №2 — В додатку phpMyAdmin

Це стандартний додаток для керування базами даних MySQL, який зазвичай є на будь-якому хостингу. Як потрапити у нього — залежить від панелі керування на вашому хостингу. У нас на хостингу використовується панель керування cPanel. Потрапити до неї можна з особистого акаунта чи з листа про активацію хостинга.

В cPanel додаток phpMyAdmin знаходиться в секції «Бази даних». Зайдіть у нього та оберіть збоку базу даних, яку хочете скачати. Потім перейдіть у верхньому меню на вкладку «Export» и на наступній сторінці натисніть «Go». Після цього автоматично почнеться експорт бази даних.

Як експортувати базу даних MySQL з phpMyAdmin

Щоб відновити базу даних MySQL з дампу, оберіть потрібну базу на бічній панелі phpMyAdmin та перейдіть у верхньому меню на вкладку «Import». Далі натисніть «Огляд», оберіть файл з копією бази даних у себе на комп’ютері і натисніть «Go» внизу сторінки.

Скільки часу займе імпорт бази — залежить від її розміру. Коли все закінчиться, ви побачите зелену плашку з повідомленням про завершення процесу.

Як імпортувати базу даних MySQL у phpMyAdmin

Якщо мета створення дампа — перенесення бази даних MySQL на інший сервер, знадобиться створити там порожню базу та користувача, який буде її адміністратором. Ось як це робиться в панелі керування хостингом cPanel.

На головній сторінці панелі знайдіть розділ «Бази даних» та відкрийте програму «Помічник баз даних MySQL». У ньому вам потрібно пройти три кроки: 1) придумати назву бази даних; 2) придумати ім’я та пароль для її адміністратора; 3) позначити галочкою пункт «Усі права».

MySQL перенесення бази даних на інший сервер — Створення пустої бази

Назву бази, ім’я її адміністратора та пароль для зручності можна зробити такими ж, як і на старому сервері. Переглянути ці дані можна у конфігураційному файлі сайту. Він зазвичай знаходиться в кореневій папці сайту і має слово config у назві.

Наприклад, у сайтів на WordPress цей файл називається wp-config.php, у сайтів на OpenCart — config.php, а у сайтів на Joomla — configuration.php.

Відкрийте конфігураційний файл у текстовому редакторі і пошукайте слова «database name», «database username» і «database password». Якщо у вас сайт на WordPress, вам знадобляться рядки, які починаються з таких слів:

  • define( ‘DB_NAME’ — назва бази даних;
  • define( ‘DB_USER’ — ім’я адміністратора бази;
  • define( ‘DB_PASSWORD’ — пароль адміністратора бази).

Якщо ви придумаєте назву бази та деталі користувача з нуля, після перенесення бази даних на інший хостинг сайт не працюватиме. Щоб він запрацював, потрібно буде вказати нові дані у конфігураційному файлі.

Перенесення бази даних MySQL на інший сервер — Конфігураційний файл WordPress

Що далі

Тепер ви знаєте, як скопіювати базу даних MySQL та відновити її з копії. Якщо щось не вийшло або у вас є додаткові питання, залиште, будь ласка, коментар. Спробуймо розібратися разом.

Переїжджайте до нас на хостинг

У нас ваші бази даних будуть у безпеці, і кожні три дні будуть автоматично створюватися їх резервні копії. Цілодобова підтримка завжди готова допомогти, якщо виникнуть питання. Відповідаємо швидко навіть у вихідні та святкові дні.

Всі роботи з перенесення сайту ми готові взяти на себе: проаналізуємо сайт у поточного провайдера, підберемо відповідний тариф та обговоримо з вами умови перенесення, а коли домовимося про деталі, безкоштовно перенесемо ваш сайт на HOSTiQ і перевіримо, щоб він справно працював.

Умови переїзду      Подивитися тарифи

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!