DNS-менеджмент – це функціонал управління DNS-записами доменів, які зареєстровані з HOSTiQ, в Панелі клієнта. У цій статті розповідаємо, як включити цей функціонал для доменів .ca, .co та .gifts та які DNS-записи в ньому можна створити.

Як увімкнути послугу

Спочатку потрібно змінити DNS-сервери для вашого домену. Для цього зайдіть у Панель клієнта та перейдіть до розділу «Мої домени».

Розділ «Мої домени» у шапці Панелі клієнта

Натисніть «Деталі» у рядку з потрібним доменом.

Розділ «Мої домени» в Панелі клієнта

Знайдіть на сторінці блок «Неймсервери», встановіть перемикач у пункті «Вказати NS іншого сервісу або VPS від HOSTiQ.ua» і впишіть у вільні поля два DNS-сервери: dns1.registrar-servers.com і dns2.registrar-servers.com.

Блок «NS сервери» в деталях домену

Коли зміните DNS-сервери, зверніться до нашої служби підтримки, щоб активувати функцію керування DNS. Після цього на сторінці з деталями домену з’явиться кнопка «Керування DNS».

Послуга «Керування DNS» надає можливість додавання таких DNS-записів:

  • A (Address)
  • AAAA (Address)
  • MX (Mail)
  • CNAME (Alias)
  • TXT

Основні положення щодо додавання записів

Щоб створити DNS-запис для основного домену, наприклад, vashdomen.com, впишіть у поле «Ім’я хосту» символ @.

Щоб створити DNS-запис для піддомену, впишіть у поле «Ім’я хосту» лише піддомен без основного домену. Наприклад, для www.vashdomen.com потрібно вказати лише www.

А Запис (IPv4 адреса)

Цей запис використовується для того, щоб прив’язати домен або піддомен до IP-адреси сервера.

Приклад заповнення A запису в розділі «Керування DNS»

АААА Запис (IPv6 адреса)

Цей тип запису слід використовувати, якщо потрібно прив’язати домен або піддомен до IP-адреси формату v6.

Приклад заповнення запису АААА в розділі «Керування DNS»

Запис CNAME

Цей запис копіює налаштування на іншому домені — вашому чи чужому. Наприклад, CNAME часто налаштовують з піддомену www на основний домен. Тоді для цього піддомену будуть такі ж параметри, що й для домену без піддоменів. Це зручно, тому що при зміні IP-адреси достатньо буде змінити лише один DNS-запис, а не два.

При цьому не рекомендується налаштовувати CNAME для домену без піддоменів, тому що не буде працювати пошта. На основному домені має бути запис A (Address) або URL Redirect.

Приклад заповнення запису CNAME у розділі «Керування DNS»

Запис MX

Запис MX використовується для електронної пошти на вашому домені. Наприклад, ви вказали для домену vashdomen.com запис MX з адресою mail.vashdomen.com . В результаті, всю пошту, адресовану на @vashdomen.com, буде доставлено на сервер за адресою mail.vashdomen.com .

Також для MX-запису необхідно вказати пріоритет. Якщо кілька записів, пріоритет варто вказувати різний. Найвищим пріоритетом вважається 0, а інших як правило вказують пріоритет 10, 20, 30 тощо.

Приклад заповнення MX запису в розділі «Керування DNS»

TXT Запис

ТХТ запис використовується передачі текстової інформації. Наприклад, для підтвердження права власності на домен для Google або вказівки будь-якої іншої додаткової інформації, яку хоче повідомити власник домену. У значення цього запису можна вставити будь-який текст.

Будь-які питання щодо роботи з послугою «Керування DNS» ви можете поставити співробітникам служби підтримки через чат, тикет-систему або іншим контактам, вказаним у нас на сайті в розділі «Контакти» .

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!