В інтернеті, як і в будь-якій системі, існує певна ієрархія і, відповідно, правила.

Сферою доменних імен керує організація ICANN. Як вони самі визначають свою роль — некомерційна організація, що відповідає за глобальну координацію системи унікальних елементів інтернету, її стабільну роботу та безпечну організацію.

Кожен зареєстрований домен обслуговується з урахуванням правил, які затверджують ICANN, реєстр доменної зони та реєстратор (тобто ми, HOSTiQ.ua).

З січня 2014 року ICANN ввів нові правила для загальних доменів верхнього рівня (gTLDs), таких як .com, .net, .biz. Згідно з цими правилами, для кожного домену треба пройти перевірку контактної інформації. Це може бути, на розсуд реєстратора, по email чи за номером телефону.

Така перевірка необхідна у двох випадках:

  • після реєстрації домену;
  • після того як змінили контактну інформацію.

Ознайомитися з вимогами ви можете на офіційному сайті ICANN.

Як верифікація відбувається у нас

На email з адміністративного контакту домену надійде лист з адреси billing@hostiq.ua з темою «Ваш домен скоро перестане працювати». Вам необхідно перейти за посиланням у цьому листі, яке розташоване на словах «Click here to verify your request».

Для щойно зареєстрованого домену посилання буде активним 15 діб. За 10, 5 днів і незадовго до призупинення домену ви отримаєте нагадування. Якщо протягом цього часу не підтвердити актуальність даних, роботу домену буде припинено, а DNS-сервери — змінені. Замість сайту домен буде відображати сторінку з інструкцією з підтвердження контактної інформації та відновлення роботи сайту.

У разі зміни контактної інформації домену (імені, прізвища, email або їх комбінації), підтвердити правильність зазначеної інформації буде можливо протягом лише 7 днів. Якщо це не зробити, домен буде функціонувати, однак внесені зміни не будуть застосовані.

Примітка 1: Для клієнтів, чия доменна інформація прихована в базі WHOIS за допомогою нашої послуги «Захист WHOIS-інформації», перевірки після зміни контактної інформації не буде. Якщо ви вимкнете або не продовжите цю послугу, але під час користування нею змінювали контактні дані, доведеться пройти перевірку.

Примітка 2: Згідно з рекомендаціями ICANN, контактна інформація для домену повинна бути у коректному вигляді, що означає:

  • Ім’я та прізвище повинні містити як мінімум 2 літери;
  • Email повинен бути написаний маленькими літерами;
  • Номер телефону повинен містити код країни.

Хочете купити більше доменів? Не забувайте, що у нас ви можете зареєструвати домен дешево або купити хостинг з доменом у подарунок.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!