У цій статті мова піде про розширення (модулі) PHP. Їх можна знайти у cPanel в розділі «Select PHP Version», що знаходиться у блоку «Програмне забезпечення та служби» на головній сторінці панелі.

Налаштування розширень PHP в cPanel

Розширення PHP потрібні для того, щоб максимально оптимізувати роботу сервера і сам PHP. Ця гнучка настройка розширень дозволяє увімкнути або вимкнути те чи інше розширення, що дозволить знизити навантаження на сервер і створить умови для стабільної роботи в цілому. Терміни, які зустрічаються в статті:

Серіалізація — це спосіб представлення структури даних у вигляді рядка, придатного для зберігання, передачі і подальшої конвертації назад у початкову структуру.

Розширення PHP

apcАльтернативний Кеш PHP — платформа, яка оптимізує проміжний код PHP і кеширує дані і скомпільований код. На даний момент підтримує PHP 4, PHP 5 та PHP 5.3. Імовірно буде включений в стандартне ядро PHP шостої версії.
geoipЦе розширення PHP дозволяє знаходити розташування IP-адреси — Місто, Область, Країнe, Довготe, Широтe. Також може бути вказана інша інформація, така як ISP (інтернет-провайдер) і тип підключення.
memcachedMemcache розроблений для кешування даних, генерація яких вимагає великої кількості ресурсів. Такого роду дані можуть містити що завгодно, починаючи з результатів запиту до бази даних і закінчуючи великоваговим шматком шаблону. Memcached не входить до базового набору модулів, що поставляються з PHP, проте він доступний у репозиторії pecl.
quickhashquickhash розширення, яке містить ряд строго визначених класів, щоб працювати з певним набором хешів та їх реалізаціями.
traderБібліотека даних з відкритим кодом на основі Lib TA. Розширення присвячене розробникам, які торгують програмним забезпеченням, яким потрібно виконати технічний аналіз даних фінансового ринку. У даній бібліотеку присутні такі функції як: ADX, MACD, RSI, TRIX і кілька векторних арифметичних і алгебраїчних функцій.
bcmathРозширення для обчислень з довільною точністю. PHP надає бінарний калькулятор, який підтримує числа будь-якого розміру і точності, представлені у вигляді рядків.
haruРозширення для створення PDF-файлів, працює навколо libharu. На відміну від pdflib, не вимагає ніяких ліцензій.
mongoПідключення між PHP і MongoDB. Даний клас розширює MongoClient і забезпечує доступ до декількох застарілих методів. З метою забезпечення сумісності цей клас встановлює значенням за замовчуванням 0 для параметра конструктора “w”, що скасовує необхідність підтвердження операцій запису від сервера.
radiusРозширення дозволяє взаємодіяти з radius сервером.
translitЦе розширення дозволяє транслітерувати текст, який складається з нелатинських символів (таких як китайська мова, кирилиця чи грецька), на латинські символи. Крім транслітерації, розширення також містить фільтри на великі та малі символи латинської, грецької мов і кирилицю, і можна виконати спеціальні форми транслітерації, такі як перетворення лігатур і нормалізація пунктуації та інтервалу.
big_intРозширення, яке забезпечує ряд функцій для обчислень з цілими числами довільної довжини і різними «бітсетамі» (bit_set).
hidefРозширення дозволяє певним користувачам зберігати константи в простих ini файлах, які обробляються як внутрішні константи без будь-якої втрати продуктивності.
msgpackРозширення MessagePack — ефективний бінарний формат серіалізації. Це дозволяє обмінюватися даними серед багатьох мов як JSON, але швидше, ніж будь-який інший метод обміну даними. Наприклад, маленькі цілі числа (як php прапори або коди помилок) закодовані в єдиний байт, і типові короткі строки тільки вимагають додаткового байта на додаток до самих рядків. Якщо коли-небудь потрібно було використовувати JSON для зручності (зберігати зображення з метаданими), то раніше це було неможливо з технічних причин (кодування, розмір, швидкість …), то тепер це стало можливо. MessagePack — досконала заміна.
recodeРозширення містить інтерфейс для бібліотеки GNU Recode. Бібліотека GNU Recode перетворює файли між різними кодованими наборами символів і поверхневими кодуваннями. Якщо це не може бути досягнуто точно, даний модуль може позбутися «поганих» символів або замінити на відповідні.
uploadprogressРозширення працює з Apache і з mod_php, але з роботою SAPI реалізації, на жаль, все ще є проблеми. Принаймні необхідний PHP не нижче версії 5.2.
bitsetРозширення для роботи з «біт_сетами» (bit_sets).
htscannerРозширення дозволяє використовувати файл, подібний до .htaccess, щоб конфігурувати PHP для певного каталогу, так само, як .htaccess для Apache. Це особливо корисно з fastcgi (ISS5,6,7, lighttpd, і т.д.)
mssqlРозширення для роботи з MS SQL Server.
redisРозширення PHP для взаємодії з Redis у графічному інтерфейсі.
uri_templateРозширення дозволяє залишати частини шаблонів URI, щоб вони були заповнені клієнтом, перш ніж вони будуть використовуватися.
bloomyРозширення для реалізації фільтра Bloomy, який є економічно-ефективним для структурування даних. Використовується, щоб протестувати, чи є елемент частиною якогось набору (сета).
huffmanСтиснення Хаффмана належить до родини алгоритмів зі змінною довжиною кодової комбінації. Це означає, що окремі символи (символи в текстовому файлі, наприклад) замінені послідовностями бітів, у яких є певна довжина. Таким чином, символам, яких багато в файлі, дають коротку послідовність, в той час як іншим символи, які використовується рідко, отримують більш тривалу послідовність бітів.
mysqlРозширення дозволяє працювати з MySQL. Не використовується для нового коду, замість цього використовується mysqli або pdo_mysql
rsyncІнтерфейс до librsync бібліотеки, яка дозволяє ефективно синхронізувати локальні і видалені файли і каталоги.
uuidОбгортка для libuuid з проекту ext2utils
bz2_filterСтиснення BZIP2 і розпакування — це функція, яка виконує вбудоване стиснення і розпаковування, використовуючи bzip2 алгоритм в будь-якому PHP.
idnПеретворення в punycode і назад IDN доменів.
mysqliЦе розширення надає користувачам доступ до функціоналу MySQL Server версії 4.1 та пізніше.
snmpРозширення SNMP забезпечує дуже простий і легкий у застосуванні комплект інструментальних засобів для керування віддаленими пристроями через «Простий протокол керування мережею» (Simple Network Management Protocol).
wddxРозширення для роботи з WDDX, веб-розподіленним обміном даних (Web Distributed Data Exchange), з вільними, відкритими технологіями на базі XML, які дозволяють веб-додаткам, створеним на будь-якій платформі, легко обмінюватися даними один з одним по мережі.
coin_acceptorРозширення дозволяє керувати своїм локальним «coin_acceptor», використовуючи послідовне з’єднання і простий протокол керування, підтримує 4 слота для «coin_acceptor» використовуючи метод ABCD, щоб керувати ними.
igbinaryРозширення призначене для заміни стандартних механізмів серіалізації. Для подібних дій використовуються функції serialize() і unserialize. Крім того, серіалізація відбувається неявно для поданих сесій, значень в мемкеше та ін. Основний недолік стандартної серіалізації: формат рядка — занадто багатослівний. Саме цю проблему вирішує Igbinary, зберігаючи дані в компактній бінарній послідовності.
ncursesNcurses (new curses) — бібліотека, вільне ПЗ, що імітує curses (System V Release 4.0), і навіть більше. Розширення використовує формат Terminfo, підтримує знакомісця, кольори, множинні підсвічування, використання функціональних клавіш і всі інші можливості SYSV curses.
soapРозширення SOAP може використовуватися, щоб записувати SOAP сервера і клієнтів. Ця функція підтримується в SOAP 1.1, SOAP 1.2 і специфікації WSDL 1.1.
weakrefРозширення WeakRef забезпечує шлюз для об’єктів і запобігає їх видаленню. Також надає спосіб перетворити слабке посилання на сильне.
crackРозширення дозволяє користуватися бібліотекою CrackLib для тестування сили пароля. Сила пароля тестується різними перевірками, в яких використовується елементи верхнього і нижнього регістра, які знаходяться за вказаною словником CrackLib. CrackLib також покаже корисні діагностичні повідомлення, які допоможуть поліпшити безпеку пароля.
imagickImagick — власне PHP розширення. Потрібне, щоб створити і змінити зображення, використовуючи ImageMagick API.
oauthРозширення OAuth — популярний протокол, який дозволяє різним сервісам інтегруватися між собою і дає безпечний спосіб обміну персональними даними. OAuth може зв’язати між собою 2 сервіси, кожен з яких має свою призначену для користувача базу.
socketsРозширення сокета реалізує низькорівневий інтерфейс до комунікаційних функцій сокета на основі популярних сокетів типу BSD, забезпечуючи можливість діяти як сокет сервера або клієнта.
xcacheШвидкий, стабільний код PHP cacher, який був протестований і тепер працює на робочих серверах при високому завантаженні. Він тестувався на Linux і FreeBSD та підтримується Windows для цілей, як орієнтованих, так і неорієнтованих на багатопотокове виконання версій PHP.
dbaРозширення створює основу для доступу до баз даних типу DB Берклі. Це функції абстрактного шару баз даних. Також функціональність обмежена і не підтримує загальні підфункції, які підтримуються сучасними базами даних, такими як база даних Oracle Берклі.
imapРозширення дозволяє працювати з протоколом IMAP, а також NNTP, POP3 і локальними методами доступу до поштової скриньки.
odbcКрім нормальної підтримки ODBC, уніфіковані функції ODBC в PHP дають доступ до різних БД, який запозичують семантику ODBC API для реалізації свого власного API. Замість роботи з декількома драйверами БД, які майже ідентичні, ці драйвери були об’єднані в окремий набір ODBC-функцій.
sourceguardianРозширення SourceGuardian — комерційне програмне забезпечення, яке дозволяє вам надійно кодувати, компілювати і шифрувати сценарії PHP. Таким чином ви захистите свій код від перегляду і редагування. Ви можете заблокувати свої файли для IP сервера, де вони будуть відкриті, для доменного імені, MAC-адреси або для певного періоду часу. Таким чином файли не можуть використовуватися на різних комп’ютерах, на різних доменах або за межами певного інтервалу часу.
xcache_3Розширення XCache — акселератор PHP — програма, яка прискорює виконання сценаріїв PHP інтерпретатором шляхом кешування їх байткоду.
dbaseРозширення дозволяє отримати доступ до записів, збережених в dBase-форматі (dbf) бази даних. Файли dBase — прості послідовні файли записів фіксованої довжини.
opcacheРозширення OPcache покращує продуктивність PHP, зберігаючи попередньо скомпільований байт-код сценарію в «шаред» пам’яті, таким чином усуваючи необхідність PHP завантажувати і аналізувати сценарії по кожному запиту.
spl_typesЦе розширення прагне допомогти людям, які займаються PHP. Функція може зробити сильнішу типізовану (надруковану) мову, і може бути гарною альтернативою до скалярної друкованої модифікації. Забезпечує різні підходи до обробки символів, наприклад: по цілим числам, по швидкості, по виразам (логічним), по списках і рядках
xdebugРозширення xdebug це корисний інструмент для розробника PHP. Він покращує відображення помилок в PHP автоматично відображаючи стек викликів поруч з кожним повідомленням про помилку або попередженням. Цей список викликів відображає історію виклику функцій до моменту виникнення повідомлення про помилку. Список викликів дозволяє швидко знайти ту частину коду, в якому сталася помилка, і звідки ця частина була викликана.
dbxРозширення dbx — рівень абстракції бази даних. Функції dbx дозволяють отримувати доступ до всіх підтримуваних баз даних, використовуючи єдине правило про виклики. Самі dbx-функції не взаємодіють через інтерфейс безпосередньо з базами даних, але взаємодіють через інтерфейс з модулями, які використовуються, щоб підтримувати ці бази даних. В даний час підтримуються бази даних — MySQL, ODBC, Oracle (oci8), SQL Server MS, PostgreSQL, FrontBase, Sybase-CT і SQLite. Робота модуля залежить тільки від баз даних, які ви хочете використовувати
inotifyРозширення повідомляє про будь-які зміни в файловій системі.
pdfРозширення дозволяє створювати PDF файли, використовуючи бібліотеку PDFlib.
sqliteРозширення для роботи з SQLite — реляційною базою даних, запити до якої можна здійснювати за допомогою мови запитів SQL. База даних не підтримує всі особливості SQL і поступається у функціональності іншим розвиненим СУБД, але цілком підходить для зберігання та вилучення інформації.
xmlreaderСинтаксичний аналізатор для XML. Діє як курсор, що проходить потік документа і робить паузи в кожному вузлі на шляху.
domРозширення DOM дозволяє працювати з XML-документами через API DOM з PHP 5.x
intlРозширення інтернаціоналізації — обгортка для бібліотеки ICU, дозволяє PHP програмістам виконати UCA-зіставлення дати, часу, числа, форматування валюти в сценаріях.
pdoРозширення PHP Data Objects (PDO) має легкий, простий інтерфейс для доступу до баз даних в PHP. Кожен драйвер бази даних, який реалізує інтерфейс PDO, може представляти специфічні для бази даних функції як звичайне розширення.
ssh2Прив’язка до libssh2 бібліотеки, яка забезпечує доступ до ресурсів (оболонка, віддалене керування, тунелювання, перевання файлів) на віддаленій машині, використовуючи безпечний криптографічний транспорт.
xmlrpcСтандарт/протокол виклику віддалених процедур, що використовує XML для кодування своїх повідомлень і HTTP у якості транспортного механізму. XML-RPC визначає набір стандартних типів даних і команд, які можна використовувати для доступу до функціональності іншої програми, що знаходиться на іншому комп’ютері в мережі.
doublemetaphoneПодвійний алгоритм Метафона дозволяє розкладати слова на фонеми.
ioncube_loaderНадає інструменти, щоб захистити створений сценарій PHP від того, щоб його могли переглянути або змінити, і від роботи на неліцензованих комп’ютерах. Розширення дозволяє запускати php-скрипти, зашифровані Ioncube-encoder’ом.
pdo_dblibРозширення PDO_DBLIB для PHP дозволяє працювати з базами даних від Microsoft SQL Server (MSSQL).
statsРозширення статистики. Містить кілька десятків функцій, корисних для статистичних обчислень.
xmlwriterРозширення PHP, яке є класом-письменником. Воно не кешується. Це односпрямований засіб для генерування потоків або файлів, які містять дані XML.
eacceleratorАкселератор PHP вийшов з розширення MMCache для мови програмування PHP. Забезпечує кешування байт-коду.
jsonДозволяє працювати з текстовим форматом обміну даними з синтаксичним аналізатором, заснований на JSON_checker.
pdo_mysqlДоступ реалізації драйвера PHP до MySQL.
stemРозширення для PHP, яке дає можливість дізнатися морфологію використовуваних мов за допомогою API доктора М.Ф. Портера і його «Сніжки».
xrangeРозширення xrange — скомпільоване розширення, яке забезпечує числові ітеративні примітиви для PHP поверх SPL. Включає простий числовий діапазон, генератор та «ітератор», змодельовані після xrange Python () функцій. Мета — забезпечити альтернативу для всієї числової ітерації та організація циклів.
eioРозширення реалізує підсистему введення-виведення POSIX I/O засобом libeio
ldapРозширення LDAP — це полегшений протокол доступу до каталогів, який використовується для отримання доступу до cервер каталогів. Каталог — спеціальний вид бази даних, яка містить інформацію в структурі дерева.
pdo_odbcРозширення, яке реалізує інтерфейс PHP Data Objects (PDO), щоб увімкнути доступ для PHP до баз даних через драйвери ODBC або через бібліотеку IBM DB2 Call Level Interface (DB2 CLI).
stompЦе розширення дозволяє php додаткам зв’язуватися з будь-яким Stomp compliant Message Brokers через прості об’єктно-орієнтовані та процедурні інтерфейси.
xslXSL розширення реалізує XSL стандарти, поведінку XSLT трансформації при використанні бібліотеки libxslt.
enchantЦе PHP, пов’язаний з бібліотекою Enchant. Enchant працює, щоб забезпечити однорідність і відповідність поверх всіх письмових бібліотек, і щоб реалізувати певні опції, яким може бракувати будь-якої окремої бібліотеки провайдера.
lzfРозширення для реалізації стиснення і розпакування LZF.
pdo_pgsqlДоступ реалізації драйвера PHP для PostgreSQL.
suhosinРозширення Suhosin — вдосконалена система захисту для встановлень PHP. Воно було розроблене, щоб захистити сервери і користувачів від відомих і невідомих дефектів в додатках і ядрі PHP.
yafРозширення Yaf — це PHP мікро-фреймворк, який взяв за основу структуру програми Zend Framework, але написаний на С і є PHP розширенням доступним через PECL.
magickwandЦе розширення вмикає доступ PHP до ImageMagick MagickWand API.
pdo_sqliteДоступ реалізації драйвера PHP для SQLite.
sysvmsgЦе розширення надає оболонки для сімейства функцій System V IPC. Воно вмикає семафори, shared-пам’ять і внутріпроцесні повідомлення (IPC — inter-process messaging).
zend_guard_loaderРозширення надає незалежним постачальникам програмного забезпечення і менеджерам по ІТ можливість безпечно розподілити і керувати розподілом їх додатків PHP при захисті їх вихідного коду.
fileinfoФункції цього розширення намагаються визначити тип контенту файлу і кодування за допомогою аналізу певних послідовностей байтів у певних позиціях файлу.
mailparseMailparse — розширення для парсингу та роботи з електронними листами. Працює з RFC 822 і RFC 2045 (MIME).
pgsqlДоступ реалізації драйвера PHP для PostgreSQL.
sysvsemРозширення аналогічне до sysvmsg, різниця не суттєва.
zipЦе розширення дозволяє працювати з ZIP архівами, читати і записувати в них тепер легко.
functionalФункції даного розширення забезпечують ряд функцій і примітивів для функціонального програмування.
mbstringРозширення забезпечує багатобайтові певні рядкові функції, які допомагають вам мати справу з багатобайтовим кодуванням у PHP. На додаток до цього, mbstring обробляє перетворення кодування символів між можливими парами кодування. mbstring розроблений, щоб обробити засновані на Unicode кодування, такі як UTF-8 і UCS 2 і багато однобайтових кодувань для зручності.
pharРозширення забезпечує спосіб помістити всі програми PHP в єдиний файл, який і називається phar (Архів PHP) для простого розподілу і встановлення. На додаток до надання цієї послуги phar розширення також забезпечує метод абстракції формату файлу для створення і управління tar і файлами zip через клас PharData, дуже просто і зручно, як PDO забезпечує об’єднаний інтерфейс для доступу до різних баз даних.
sysvshmАналогічно sysvmsg, але саме ця функція відповідає за shared memory.
gdРозширення для роботи з зображеннями. Наприклад, потоковим передаванням зображень.
mcryptІнтерфейс до mcrypt бібліотеки, яка підтримує велику різноманітність блокових алгоритмів, таких як DES, TripleDES, Blowfish (default), 3-WAY, SAFER-SK64, SAFER-SK128, TWOFISH, TEA, RC2 and GOST in CBC, OFB, CFB і ECB. Крім того, підтримує RC6 і IDEA, які вважаються платними. CFB і OFB 8-бітні за замовчуванням.
posixРозширення забезпечує доступ до функцій, що визначаються в IEEE 1003.1 (POSIX.1), які не доступні з іншими засобами.
tidyІнтерфейс для того, щоб прибрати і відновити утиліту Tidy HTML, яка крім очищення і відновлення дозволяє маніпулювати документами HTML.
genderРозширення gender створено, щоб можна було визначити стать по імені людини. Фактична база даних містить більше ніж 40000 імен з 54 країн.
memcacheРозширення Memcache розроблене для кешування даних, генерація яких вимагає великої кількості ресурсів. Такого роду дані можуть містити що завгодно, починаючи з результатів запиту до бази даних і закінчуючи великоваговим шматком шаблону. Memcached не входить до базового набору модулів, що поставляються з PHP, проте він доступний в репозиторії pecl.
pspellРозширення дозволяє перевіряти написання пропозицій і слів.
timezonedbЗаміна для вбудованої бази даних часового поясу, яка йде з PHP. Ви повинні тільки встановлювати це розширення в разі, якщо потрібно отримати нову версію бази даних часового поясу, ніж та, яка поставляється з PHP.

Читайте також

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!