База даних (БД) — це організована структура, призначена для зберігання, зміни й обробки взаємопов’язаної інформації, переважно великих обсягів. Бази даних активно використовують для динамічних сайтів зі значними обсягами даних — часто це інтернет-магазини, портали, корпоративні сайти. Такі сайти зазвичай розроблені за допомогою серверної мови програмування (наприклад, PHP) або на базі CMS (наприклад, WordPress), і не мають готових сторінок з даними за аналогією з HTML-сайтами. Сторінки динамічних сайтів формуються «на льоту» в результаті взаємодії скриптів і баз даних після відповідного запиту клієнта до веб-сервера.

Система керування базами даних

В контексті баз даних варто розглянути поняття СКБД — система керування базами даних. СКБД — це комплекс програмних засобів, необхідних для створення структури нової бази, її наповнення, редагування вмісту і відображення інформації. Найбільш поширеними СКБД є MySQL, PostgreSQL, Oracle, Microsoft SQL Server. Оренда віртуального хостингу від HOSTiQ.ua передбачає використання MariaDB — відгалуження СКБД MySQL, а також PostgreSQL. Якщо ж, наприклад, ви плануєте придбати VPS чи сервер в Європі або США, то ви самі зможете вибрати ПО для ваших баз даних.

Це приклади СКБД типу клієнт-сервер, саме такі СКБД зустрічаються найчастіше у контексті поняття хостингу. Їх особливості:

  • розташування СКБД на сервері з базами даних;
  • безпосередній доступ до БД;
  • централізована обробка клієнтських запитів на обробку даних;
  • високий рівень надійності, доступності та безпеки;
  • підвищене навантаження на сервер.

У свою чергу, для зручності роботи з СКБД використовують спеціальні веб-додатки, які дозволяють за допомогою графічного інтерфейса виконувати адміністрування сервера баз даних, запускати спеціальні команди, а також працювати з контентом таблиць і баз даних — дії, які при відсутності веб-додатка виконують за допомогою консолі. Приклади: phpMyAdmin використовують для адміністрування СКБД MySQL, pgAdmin — для PostgreSQL. Ці програми керування базами даних ви знайдете і в cPanel на нашому віртуальному хостингу.

Шукаєте, де купити домен та хостинг, а також HTTPS-сертифікат? Наші пропозиції вас порадують. При купівлі віртуального хостингу, ви отримаєте домен і SSL-сертифікат у подарунок!

Читайте також:

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!