Зайдите в cPanel, знайдіть на головній сторінці розділ «Показники» та відкрийте додаток «Статистика Awstats».

Додаток «Статистика AWStats» на головній сторінці cPanel

На наступній сторінці натисніть «Вигляд» у рядку з потрібним доменом. Обирайте варіант, поруч з яким стоїть «(SSL)», якщо на сайті встановлений SSL-сертифікат.

Вибір домену в додатку «AWStats»

В новій вкладці відкриється статистика по обраному сайту. У неї доволі застарілий вигляд, але нічого не поробиш. Такий от стандартний інструмент cPanel вбудували в свою панель. Коротко розглянемо, що тут є.

Статистика відвідувань сайту від AWStat

У самому верху можна обрати період, за який ви хочете побачити статистику. Правіше, де розміщені флаги, можна змінити мову. Щоправда української сере вариантів, на жаль, немає.

Трохи нижче відображається загальна статистика за обраний період, а під нею — детальна. Ліворуч на боковій панелі можна швидко перейти одразу до блоку з потрібною інформацією. 

Тепер коротко розглянемо, які конкретно метрики є в секції з детальною інформацією. Для тих, хто не знає англійську.

Схематичне уявлення робочіх областей в AWStat

Кількість відвідувань

Детальна інформація по сайту починається з графіка відвідувань по місяцям (Monthly history). Одразу за ним будуть такі ж графіки по дням (Days of month), тижням (Days of week) и по годинам (Hours). Ось що означають показники:

  • Unique visitors — унікальні відвідувачі;
  • Number of visits — загальна кількість відвідувань;
  • Pages — переглянуті сторінки;
  • Hits — запити до файлів (включно з картинками, скриптами, системними файлами);
  • Bandwidth — загальний обсяг даних, які передав сервер.
Статистика посещений сайта за последний месяц

Країни

Таблиця «Locales». В ній відображається інформація про те, з якої країни були відвідувачі вашого сайту. Можливо, це допоможе зрозуміти, для якої аудиторії можна додатково розвивати ваш бізнес.

Статистика посещений сайта по странам

IP-адреси

Таблиця «Hosts». В ній ви побачите, з яких IP-адрес люди частіше за все заходили на ваш сайт. Якщо сайт працює повільно і ви думаєте, що від потрапив під DDoS-атаку, тут ви зможете знайти адреси, з яких надходить більше усього запитів.

Статистика посещений сайта по IP-адресам

Боти

Таблиця «Robots/Spiders visitors». В ній ви можете побачити, які боти заходили на сайт, як часто його сканують пошукові боти. Якщо якийсь бот вам не подобається, можете спробувати заблокувати його в .htaccess.

Як заблокувати ботів у .htaccess

Статистика посещения сайта ботами

Довжина візиту

Таблиця «Visits duration». В ній ви зможете дізнатися, скільки часу відвідувачі проводять у вас на сайті. Для аналізу є декілька фіксованих відрізків часу.

Статистика посещений сайта по времени

Сторінки

Таблиця «Pages-URL». Тут буде видно, які сторінки на вашому сайті найбільш популярні. Це допоможе оцінити, які продукти продаються краще або які статті більше читають. Ось що означають параметри в цій таблиці:

  • Viewed — усього переглядів;
  • Average size — середній розмір сторінки;
  • Entry — скільки разів ця сторінка була першою в ланцюжку;
  • Exit — скільки разів ця сторінка була останньою в ланцюжку.
Статистика посещений конкретных страниц сайта

Браузер та операційна система

Таблиці «Operating Systems» та «Browsers». Якщо цікаво, якими браузерами та ОС користуються ваші відвідувачі, це можна побачити в цих двох таблицях. Запевніться, що сайт однаково виглядає в разних браузерах.

Статистика посещений сайта по браузерам и операционным системам

Зовнішні джерела

Таблиця «Connect to site from». В цій таблиці ви побачите, на яких інших сайтах є посилання на ваш сайт і скільки разів по ним перейшли. На скриншоті нижче видно, що частина відвідувачів прийшла з YouTube. На відвідувачів з цього сайту прийшлося 9% всіх переглянутих сторінок.

Показник «Direct address / Bookmark / Link in email» означає «Прямий перехід / Закладки / Посилання в листі». Прямий перехід це коли відвідувач вручну ввів адресу сайта в браузері.

Статистика привлечения трафика на сайт из внешних источников

Помилки сервера

Таблиця «HTTP Status codes». Тут ви побачите, з якими помилками стикалися відвідувачі. Це допоможе ідентифікувати проблеми зі сторінками, якщо вони будуть.

Коди помилок HTTP

Общая статистика ошибок сервера

Клацніть по номеру помилки, щоб відкрити звіт по тому, на яких саме сторінках вона виникла. Якщо сторінка викликала помилку один раз — ще нічого страшного. Але якщо помилка виникає стабільно, краще перевірити сторінку. Можливо, в посиланні одруківка чи просто щось зламалося. Ось як розуміти стовпчики в цій таблиці:

  • URL — яка сторінка викликала помилку;
  • Error Hits — скільки разів виникала помилка;
  • Referrers — з якої сторінки перейшли.
Подробная статистика ошибок сервера

Якщо хочете більш продвинутий інструмент для аналізу трафіку, поведінки користувачів та проблем на сайті, додайте сайт в Google Search Console та підключіть Google Аналітику. У нас в блогу є інструкції, які допоможуть це зробити:

Як додати сайт у Google Search Console
Як підключити Google Аналітику

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!