Панель керування (контрольна/хостингова панель) — це програмне забезпечення, що дозволяє за допомогою графічного інтерфейсу здійснювати керування сервером та розміщеними на ньому сайтами. Панель керування хостингом дозволяє працювати з поштою, FTP-акаунтами, базами даних, доменами і піддоменами, файлами, резервними копіями.

З панеллю на сервері відбувається встановлення основного програмного забезпечення, необхідного для розміщення сайтів — веб-сервера, сервера баз даних, PHP-обробника, системи керування базами даних (СКБД), FTP-сервера, DNS-сервера, поштового сервера, а також додаткового функціоналу, набір якого залежить від розробників панелі — наприклад, брандмауера, зручного інтерфейсу керування параметрами PHP або файлами веб-сервера. У цьому очевидна перевага сервера з панеллю керування в порівнянні з «чистою» віртуальною машиною, на якій навіть базове програмне забезпечення необхідно буде встановлювати самостійно «з нуля».

Зміст

  1. Безкоштовні панелі керування
  2. Платні панелі керування

Безкоштовні панелі управління

Безкоштовні хостинг-панелі зазвичай мають відкритий вихідний код, що дозволяє користувачеві вивчити логіку функціонування панелі і здійснювати її зміни на свій розсуд. Але у них є і недоліки:

  • функціонал не завжди орієнтований на рядового користувача;
  • немає гарантії підтримки від розробників;
  • відсутність фінансування користувачами не сприяє розвитку і поліпшенню панелі.

Vesta CP

Vesta — панель керування з простим лаконічним інтерфейсом, низьким рівнем споживання ресурсів сервера, орієнтована в першу чергу на системних адміністраторів. Розробник — Vesta, офіційний сайт: http://vestacp.com/

Webmin

Webmin — безкоштовна панель управління хостингом, яка розрахована переважно на системне адміністрування сервера, дозволяє за допомогою веб-інтерфейсу виконувати аналог дій у консолі. Розробник — Webmin, офіційний сайт: http://www.webmin.com/

Платні панелі керування

Зважаючи на розвиток конкуренції на ринку хостингових послуг платні панелі керування стають все більш доступними для користувачів. Їх основні переваги:

  • широкий і орієнтований на потреби користувача функціонал;
  • підтримка користувачів з боку розробників;
  • оновлення та удосконалення панелі розробниками.

DirectAdmin

Панель з відкритим API (інтерфейс програмування додатків), багаторівневим доступом, розрахована на просунутих користувачів. Розробник — JBMC Software, Канада. Офіційний сайт: http://www.directadmin.com/

Webuzo

Орієнтована на керування хостингом і середньостатистичного користувача. Містить базовий функціонал для розміщення сайтів і управління основними службами сервера.

Розробник — Softaculous Ltd., Індія. Офіційний сайт: http://www.webuzo.com/

WHM/cPanel

Панель з логічним інтерфейсом і широким набором можливостей. Має у своєму розпорядженні розширеним функціоналом для перепродажу хостингу. Розробник — cPanel Inc., США. Офіційний сайт: http://www.cpanel.com/

На наших віртуальних серверах ми використовуємо cPanel. Ви можете протестувати її протягом 30 днів на будь-якому з наших хостингових пакетів, а також отримати у подарунок домен і SSL-сертифікат. Для використання будь-яких інших панелей управління вам необхідно замовити VPS або купити сервер для хостингу. Якщо ви хочете купити dedicated server на Windows, встановленням OS та панелі керування вам потрібно буде зайнятися самостійно.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!