В першу чергу варто відзначити, що ця інструкція призначена для тих, хто хоче змінити IP-адресу для самої панелі керування cPanel. Це можна зробити тільки якщо ви користуєтеся послугою VPS або виділеного сервера. Для послуги віртуального хостингу ця інструкція не застосовується.

1. Зміна IP для сервера

Насамперед необхідно змінити IP на самому сервері. Для цього вам необхідно перейти в SolusVM – Керування сервером на вкладку «Мережа» та натиснути «Призначити як основну IP-адресу» біля нової IP-адреси.

2. Зміна IP для ліцензії

Після зміни IP-адреси сервера, на який придбано ліцензію на панель cPanel, при вході в панель буде видаватися помилка.

Щоб уникнути цього, будь ласка, зв’яжіться з нами. Також хочемо звернути вашу увагу, що у разі будь-яких планових робіт зі зміни IP-адрес з нашого боку, вам не потрібно виконувати цей пункт, якщо ліцензія придбана у нас.

Примітка: Якщо ви встановлювали cPanel самостійно і не купували ліцензію у нас, вам необхідно змінити IP-адресу там, де відбувалася купівля cPanel-ліцензії.

3. Зміна IP для контрольної панелі

3.1. З’єднайтеся з сервером SSH і виконайте наступну команду (дана команда оновить ліцензію):

/usr/local/cpanel/cpkeyclt

3.2. Далі заходимо через браузер у WHM ( https://нова-IP-адреса:2087 ).

3.3. Вибираємо меню Home > Main > Server Configuration > Basic cPanel & WHM Setup > Вкладка All.

3.4. У вікні прописуємо нову IP-адресу в розділі «Basic Config» в полі «The IP address (only one address)». Натискаємо «Save Changes».

3.5. Далі, якщо необхідно, змінюємо IP-адреси для доменів користувачів (для кожного користувача необхідно повторити цей крок). Для цього необхідно перейти в Home – Main – Account Functions – Change Site’s IP Address. Обираємо користувача та натискаємо «Change». У списку New Address вибираємо нову IP адресу та натискаємо «Change».

4. Зміна IP для NS записів

Якщо ви використовуєте приватні сервери імен, спрямовані на колишню IP-адресу, необхідно їх оновити. Для цього переходимо знову в меню Home – Main – Server Configuration > Basic cPanel & WHM Setup – Вкладка «All». Обираємо розділ «Nameservers» і змінюємо IP на новий. Натискаємо «Update».

Також зверніться до панелі реєстратора, в якій ви реєстрували приватні NS і змініть IP на новий.

Якщо ви використовуєте наші публічні ДНС для своїх доменів на сервері зі зміненою IP-адресою, вам необхідно змінити А-записи для доданих доменів на новий IP на панелі керування сервером SolusVM – Вкладка «DNS».

5. Оновлення А-записів DNS зони в cPanel

Переходимо в Home – Main – DNS Functions – Edit DNS Zone, обираємо домен і натискаємо «Edit».

На сторінці оновлюємо А-записи, змінюючи старий IP на новий. Повторюємо для всіх доменів.

Примітка: Зміна записів DNS може тривати до 72 годин. Протягом цього часу сайти зміненого домену можуть відображатися некоректно.

Важливо: панель керування сайтом на хостингу cPanel надається за замовчуванням, якщо ви використовуєте shared-хостинг. Якщо ви хочете купити VDS або орендувати виділений сервер, вам необхідно буде доплатити за ліцензію cPanel за необхідності. Зверніть увагу, що наші пакети S4 або VPS xVPS40 включають хостинг та домен у подарунок, а також SSL-сертифікат Comodo. У нас також доступна дешева реєстрація доменів, якщо ви хочете розмістити на хостингу більше веб-сайтів.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!