Доменне ім’я не можна купити назавжди — лише зареєструвати на певний час, а потім продовжити реєстрацію, коли вона добігатиме кінця. Продовжувати реєстрацію можна безкінечно, але найцікавіше починається, якщо цього не зробити.
Коли закінчується термін реєстрації, домен не стає доступним для повторної реєстрації одразу. Як правило, попередній власник може ще відновити його протягом обмеженого часу. Кількість днів та умови відновлення залежать від конкретної доменної зони.
Як зразок розглянемо життєвий цикл більшості загальних доменних зон (gTLD): .com, .net, .biz, .org, .info, .top, .pro, .site. Взагалі, цикл застосовний для набагато більшої кількості зон, це просто найпопулярніші.
- Доступний для реєстрації. Домен ще ніким не зайнятий, кожен може спробувати його зареєструвати.
- Зареєстровано. Домен закріплюється за людиною чи організацією, яка його зареєструвала.
Тривалість: 1-10 років
Статус у WHOIS: ok або ACTIVE
Продовження: Доступне
- Пільговий період продовження. Термін реєстрації домену минув, ім’я перестало працювати, але його ще можна реактивувати за стандартною ціною. Як правило, ви можете це зробити у себе в обліковому записі.
Тривалість: 40 днів
Статус у WHOIS: autoRenewPeriod
Реактивація: Доступна за ціною продовження
- Період викупу. Домен готується до вилучення з облікового запису. Інформація про власника реєстрації видаляється з реєстру. Найчастіше ім’я ще можна відновити, але з оплатою пені. Для вирішення питання необхідно звернутися до служби підтримки.
Буває так, що домен стає недоступним для реактивації на цьому етапі, тому що його встигли вилучити у реєстратора. Після цього прогнозувати подальшу долю домену вже неможливо. Якщо пощастить, через час він стане доступним для повторної реєстрації, але також його можуть і перепродати на аукціоні без випуску в публічний обіг.
Тривалість: 30 днів
Статус у WHOIS: redemptionPeriod
Реактивація: Доступна за ціною продовження + Штраф
- Період видалення. Домен знаходиться в черзі на видалення і незабаром має стати знову доступним для реєстрації.
Тривалість: 5 днів
Статус у WHOIS: pendingDelete
Реактивація: Недоступна
У більшості національних доменних зон (ccTLD) та окремих загальних зон будуть свої правила реактивації, унікальні для окремо взятої зони. Їх встановлює реєстр зони, а реєстратори просто виконують.
Наприклад, для більшості національних доменів України (.ua, .com.ua, .org.ua, .in.ua тощо) пільговий період продовження триває не 40 днів, а 28. Тобто у попереднього власника буде менше часу щоб реактивувати домен за стандартною ціною.
Інший приклад — національні домени Німеччини (.de) взагалі не мають пільгового періоду продовження, а період викупу триває 28 днів. Тобто, після закінчення терміну дії домену у його власника буде набагато менше часу, щоб повернути ім’я. Плюс реактивувати за старою ціною не вийде лише з оплатою пені.
Якщо ви не знайшли зону свого домену в цій статті, про всяк випадок краще напишіть у нашу службу підтримки та уточніть правила продовження/реактивації для неї. Ми працюємо цілодобово та без вихідних.
Реєструємо домени у 1200 зонах
Всі популярні зони на кшталт .com, .net, .biz, .org та сотні тематичних зон на кшталт .agency, .school чи .shop.
Більшість національних зон: від областей України на кшталт .kiev.ua чи .kh.ua, до інших держав — .pl, .de чи .us.
Обрати домен