Трафік — це обсяг інформації, що проходить через мережу за певний проміжок часу. Основна одиниця виміру — біт, але найчастіше для підрахунків використовується байт і похідні: мегабайт (МБ), гігабайт (ГБ) та терабайт (ТБ).

Види трафіку

Інтернет трафік можна розділити на:

  • вхідний (у напрямку до вашого сайту/серверу, наприклад, завантаження контенту на сервер, розміщення картинок на сайті);
  • вихідний (у напрямку від вашого сайту/сервера до інтернету, наприклад перегляд сторінок, скачування файлів з сайту).

Для більшості сайтів переважає вихідний трафік. Місячний трафік — це сукупність вхідного та вихідного трафіку за місяць.

Як порахувати трафік сайту

Для розрахування обсягу трафіку необхідно спочатку визначити середній розмір сторінки сайту. Для цього можна скористатися онлайн-ресурсами, наприклад http://tools.pingdom.com/

Щоб підрахувати місячний обсяг трафіку сайту, розмір сторінки, що завантажується, необхідно помножити на кількість відвідувачів на день, а потім на кількість днів на місяць. Відповідно, якщо на сайті кілька сторінок, потрібно також враховувати кількість переглядів.

Якщо розглядати на прикладі, підрахунки будуть такими. Візьмемо за основу, що розмір сторінки становить 150 КБ (що може бути характерним для не навантажених мультимедійним контентом сторінок). Відвідуваність можна визначити в статистиці лічильника відвідувачів, в панелі хостингів, в журналі веб-сервера. Припустимо, що на день на сайт зайшли 1000 відвідувачів. При цьому середня кількість переглядів становила 2,5 (зазвичай визначається лічильником відвідувань). Тоді розрахунок трафіку за місяць виглядатиме таким чином:

30 днів * 1000 відвідувачів * 2,5 * 150 КБ = приблизно 11000 МБ = приблизно 10,7 ГБ.

При цьому варто враховувати, що розміри різних сторінок сайту можуть значно відрізнятися, і якщо більш навантажена сторінка матиме високу відвідуваність, обсяг споживаного трафіку буде значно більшим. Вхідний трафік, як правило, має менше значення і залежить від обсягу контенту, що завантажується на сайт.

Якщо ж мета спрогнозувати споживання трафіку на наступний місяць, для цього можна керуватися вищенаведеною формулою, причому фактичну кількість відвідувачів варто замінити на очікувану кількість переглядів сторінки.

Незалежно від того, чи ви вирішили замовити віртуальний хостинг, купити віртуальний сервер або купити dedicated server від HOSTiQ, ви отримаєте необмежений трафік. Наші пакети віртуального хостингу S4 та VPS xVPS40 включають хостинг та домен у подарунок, а також безкоштовний SSL Comodo сертифікат.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!