1. Спочатку на сервер необхідно скопіювати файли сертифіката за допомогою FTP-клієнта.

2. На другому етапі підлягає редагуванню конфігураційний файл Apache.

Зазвичай цей файл можна знайти за шляхом /etc/httpd/httpd.conf. Тут кожному домену надається окремий блок. Блоки можуть бути розташовані в нижній частині конфігураційного файлу httpd.conf. Однак, у деяких випадках вони прописуються в субдиректоріях, таких як /etc/httpd/vhosts.d/ або /etc/httpd/sites/, а також у файлі ssl.conf. Перед тим, як розпочати редагування файлу, будь ласка, переконайтеся, що дані блоки є в наявності.

Щоб уникнути втрати даних і зробити можливим повернення до початкових налаштувань, ми рекомендуємо зробити копію конфігураційного файлу і перейменувати його, наприклад, httpd.conf_old.

Переходимо безпосередньо до редагування. Налаштування SSL на Apache для того, щоб віртуальний хост міг працювати по захищеному з’єднанню, вимагає додавання до файлу httpd.conf наступних рядків (додаються 4 нижні рядки під записом ServerName з вашим доменом):

DocumentRoot /var/www/html2
ServerName www.yourdomain.com
SSLEngine on
SSLCertificateFile /path/to/your_domain_name.crt
SSLCertificateKeyFile /path/to/your_private.key
SSLCertificateChainFile /path/to/.сa-bundle

Потрібно, щоб назви файлів та шляхи до них збігалися з назвами та шляхами до файлів сертифікатів.

SSLCertificateFile — вміст вашого SSL-сертифіката, має вигляд your_domain_name.crt

SSLCertificateKeyFile — RSA-ключ, який генерується одночасно із CSR-запитом.

SSLCertificateChainFile — ланцюжок сертифікатів, який включає кореневий і проміжний сертифікати.

3. Перевірте поточні установки Apache.

Щоб Apache почав працювати з новими налаштуваннями, необхідно його перезапустити, однак це вам зробити не вдасться за наявності помилок у конфігураційному файлі. Для того, щоб спростити dам роботу, ми рекомендуємо виконати наступну команду для перевірки працездатності вебсервера:

apachectl configtest

4. Тепер можна перезапустити Apache за допомогою команди:

Debian, Ubuntu:

service apache2 restart

CentOS, Fedora:

service httpd restart

або

apachectl restart

На цьому процес встановлення закінчено — ваш SSL-сертифікат встановлений. Якщо ж налаштування https на Apache все ще викликає у вас питання — звертайтесь до нашої підтримки.

Ще не вирішили який купити сертифікат? Ми пропонуємо сертифікати від Центрів сертифікації Comodo, Symantec та GeoTrust. У нас ви можете купити хостинг недорого. Також оренда потужних серверів у Європі та США ще ніколи не була настільки доступною.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!