Дисковий простір — це обсяг інформації, доступний для розміщення на сервері чи комп’ютері. Часто використовувані одиниці виміру — гігабайт (ГБ), мегабайт (МБ). Важливо розуміти, що будь-які дані займають певний обсяг дискового простору.

Зміст

  1. Віртуальний хостинг
  2. VPS
  3. Виділений сервер
  4. Оцінка зайнятого дискового простору

Віртуальний хостинг

Дисковий простір, що виділяється хостинговим провайдером, використовується для розміщення вмісту сайту, баз даних (якщо вони потрібні для функціонування сайту), email-повідомлень (вхідних та вихідних), журналів (помилок, споживання ресурсів і т.д.). Хостингова компанія може надавати обмежений об’єм диска або необмежений, але з лімітами щодо його використання (наприклад, обмеженням щодо обсягу мультимедійних файлів або максимального розміру файлу), щоб уникнути підвищеного навантаження на сервер і забезпечити рівноцінну роботу всіх сайтів.

VPS

Оскільки VPS — це вже окремий віртуальний сервер, крім вмісту сайту, баз даних, email-повідомлень і логів, певний дисковий простір відводиться для функціонування операційної системи та сервісів (сервер баз даних, веб-сервер тощо), а також для роботи встановленого програмного забезпечення. Дисковий простір фіксований та зумовлений умовами тарифного плану, зазвичай орендарю сервера надається можливість придбання додаткового дискового простору за потреби.

Виділений сервер

Для виділеного сервера використання дискового простору за своїм принципом є аналогічним до VPS. Оскільки виділений сервер має на увазі окремий фізичний носій повністю у вашому розпорядженні, обсяг доступного дискового простору значно більший і обчислюється сотнями гігабайт, і навіть терабайтами. Опція збільшення об’єму диска доступна не у всіх хостингових провайдерів, тому в деяких випадках за потреби отримання більшої кількості ресурсів рішенням буде переїзд на інший виділений сервер.

Оцінка зайнятого дискового простору

Віртуальний хостинг

Інформація про використання дискового простору зазвичай міститься в панелі керування хостингом, часто в розділі статистики. Дізнатися про обсяг простору, який займають ті чи інші папки та файли, можна за допомогою підключення FTP або диспетчера файлів у панелі.

VPS/виділений сервер

Linux

  • за допомогою консольних команд: du — виведе інформацію про зайнятий дисковий простір, df — про вільний простір. До команд можна додавати різні ключі для представлення інформації у відповідному вигляді (наприклад, df -h виведе дані у зручному для читання вигляді за рахунок використання суфіксів B (байт), K (кілобайт), M (мегабайт), G (гігабайт) тощо дозволить скоротити кількість цифр у результаті);
  • за допомогою перегляду статистики у панелі керування хостингом.

Windows

при підключенні до RDP у властивостях диска (опція доступна при виклику контекстного меню правим клацанням миші по потрібному диску в провіднику). Для аналізу вмісту диска можна використовувати спеціальні утиліти, наприклад TreeSize Free.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!