У цій статті ми розповімо, як додати заплановане завдання або крон в cPanel. За допомогою крона можна автоматизувати запуск скрипта або програми і зробити так, щоб він виконувався у потрібний час та з потрібним інтервалом.

Де створити крон

Щоб додати крон, знайдіть в панель керування віртуальним хостингом cPanel, знайдіть на головній сторінці блок «Розширений» та перейдіть до розділу «Планувальник завдань»:

Планувальник завдань у cPanel

Не в усіх тарифах віртуального хостингу є функція створення крона. Якщо ви не бачите цього розділу на головній сторінці cPanel, у вас тариф, де ця функція недоступна. У такому випадку виконуйте скрипт вручну або змініть тариф на той, де є опція додавання крона. Звертайтеся в підтримку, якщо знадобиться допомога або роз’яснення.

Якщо цей розділ є, перейдіть у нього, щоб розпочати створення та налаштування крона:

Планувальник завдань у cPanel

Як створити крон

Для створення крона задайте час, коли завдання буде виконуватися і команду, яка буде виконуватися.

Налаштуйте час виконання крона

Виберіть один з варіантів зі списку або вкажіть потрібні параметри вручну. Обов’язково заповніть всі поля і вкажіть хвилину, годину, день, місяць і день тижня, коли потрібно виконати крон. Задайте значення вручну або виберіть відповідний варіант зі списку поруч.

Загальні налаштування крону

Завдання буде виконано у той момент, коли всі умови будуть збігатися з тими, які ви налаштували. Якщо якийсь із параметрів не важливий, поставте у цьому полі зірочку — *. Це означає, що завдання буде виконуватися кожен раз, коли настає відповідний момент. Наприклад, якщо поставити * у полі «День», крон буде спрацьовувати кожен день.

Інший приклад якщо у рядку «День» вказано «Кожен день», а у рядку «День тижня» — «Понеділок», завдання буде виконуватися тільки по понеділках. Але якщо у рядку «День» вказати конкретний день, наприклад 21, а у рядку «День тижня» обраний «Понеділок» — завдання буде виконано тільки у понеділок 21 числа.

Додайте адресу виконуваного файлу або команду для виконання

Адреса виконуваного файлу вкажіть в такому форматі:

/usr/bin/php /home/username/public_html/YourScript.php

Замість username вкажіть ім’я користувача вашого облікового запису cPanel, а замість YourScript.php вкажіть повну назву виконуваного файлу.

Не міняйте частину шляху /usr/bin/php/home/. Змініть тільки другу частину, вказавши фактичне місце розташування скрипта, так як він може перебувати в будь-якій папці хостингу.

Коли вказали всі дані, натисніть «Додати нове завдання Cron», щоби створити крон. Якщо виникнуть запитання або складності, поставте їх у коментарях або звертайтеся до служби підтримки, якщо купували хостинг у нас.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!