Бекап (резервна копія) — це попередньо створена копія даних для відновлення у разі втрати оригінальних даних.

Важливість регулярного копіювання вмісту вашого сайту чи сервера важко переоцінити. Особливо якщо вихідний матеріал з якоїсь причини стає недоступним. Щоб уникнути подібних ситуацій, пропонуємо дотримуватися таких принципів:

  • регулярність (що частіше створюються резервні копії, тим більше актуальних даних вдасться відновити);
  • автоматизованість (дозволить забезпечити постійну наявність копії);
  • ізольованість (копії не повинні зберігатися на тому ж сервері, що й вихідні дані; бажано мати кілька резервних копій на різних носіях);
  • цілісність (після створення бекапу варто перевірити його на можливість відновлення, щоб не зіткнутися з помилкою у процесі відновлення у критичній ситуації).

Зміст

  1. Види бекапів

Види бекапів

FTP-бекапи

Послуга FTP-бекапів передбачає надання певного обсягу дискового простору на окремому сервері FTP. Зазвичай на такому носії реалізовано розподіл у вигляді різних облікових записів користувачів. Кожен із користувачів може завантажувати на сервер дані через протокол передачі файлів — FTP (англ. file transfer protocol). Це можна реалізувати як у ручному режимі, так і засобами хостингової панелі, спеціальних скриптів або планувальника завдань cron.

CDP-бекапи

CDP (Continuous data protection — безперервний захист даних) передбачає створення резервних копій за рахунок автоматичного збереження змінених даних. Схема полягає в тому, що встановлений на сервері CDP-агент для створення першої резервної копії розбиває жорсткий диск на логічні блоки і передає дані по черзі на CDP-сервер — сховище бекапів. При наступних зверненнях будуть передаватися тільки ті блоки даних, в яких відбулися зміни, що дозволяє значно прискорити процес створення копій, а також зменшити кількість дискового простору, що використовується на сервері з бекапами.

HDD-бекапи

HDD-бекапи — це збереження резервної копії даних на окремий жорсткий диск (від англ. HDD — Hard Disk Drive). Можливо здійснювати в ручному режимі або автоматизувати процес за рахунок спеціального програмного забезпечення.

Хмарні бекапи

Хмарні бекапи — це розміщення резервних копій на хмарних сервісах, які є масштабними онлайн-сховищами даних, що складаються з декількох об’єднаних в загальну мережу серверів.

Снапшот (snapshot)

У контексті послуги бекапів варто розглянути таке поняття, як снапшот (снэпшот) — це моментальний знімок файлової системи, миттєва копія даних сервера на певний момент часу. Але це резервна копія даних у сенсі цього терміну.

Необхідно враховувати, що створення цілісного бекапу вимагає або заборони запису даних, які задіяні для створення резервної копії, або зупинки чи блокування програмного забезпечення, яке працює з цими даними. Це можна реалізувати, якщо особливості реалізації системи дозволяють регулярну недоступність (а резервні копії необхідно робити регулярно). Але найчастіше йдеться про систему, яка має працювати цілодобово без перебоїв або з мінімальним даунтаймом (від англ. downtime — недоступність) і не може дозволити собі регулярну недоступність чи зниження продуктивності під час створення бекапу. У такому разі замість здійснення звичайного процесу резервного копіювання спочатку робиться снапшот, копія інформації для читання. Попередньо для його створення особливим чином заморожується робота програмного забезпечення на сервері, щоб забезпечити знімок цілісної файлової системи. Після того, як знімок системи здійснено, з нього вже можна створити бекап у звичному нам розумінні, а програми продовжують свою роботу. Якщо ви використовуєте послугу віртуального хостингу, ви можете самостійно зробити backup у cPanel, в меню «Резервні копії». Тут вам доступна резервна копія всього облікового запису хостингів. Також можна завантажити копію бази даних.

Ми пропонуємо послугу CDP-бекапів для наших віртуальних серверів. Якщо ви орендуєте сервер у Європі чи США, то, на жаль, вам потрібно буде налаштувати систему бекапів самостійно або замовити таку послугу додатково.

Бажаєте свій веб-сайт, але не знаєте, як купити доменне ім’я? Приходьте до нас у чат або пишіть тикет, і ми вам допоможемо. Бажаєте убезпечити ваш веб-сайт? Ми пропонуємо Comodo SSL certificate, GeoTrust SSL certificate та Verisign SSL certificate. Бажаєте комплексне меню з хостингом? Замовте хостинг прямо зараз і отримайте домен та SSL-сертифікат у подарунок.

Чи була ця стаття корисною?

Дякуємо за відгук!