Ми передивилися звернення в нашу службу підтримки за останні півроку та зібрали 13 найчастіших питань, які нам задають з приводу хостингу. У цій статті ми відповімо на них — розкажемо про тарифи, ціни, безпеку серверів та все, що цікавить при купівлі послуги.
Сідайте зручніше, починаємо наш Q&A 👇
1
Ви маєте на сайті мільйон тарифів хостингу. Чим вони взагалі відрізняються?
Тарифів хостингу і справді багато, тому почнемо з найсуттєвіших відмінностей. Насамперед тарифи відрізняються за типом хостингу: віртуальний хостинг, VPS-хостинг та виділені сервери.
Віртуальний хостинг підходить для новачків: сервери налаштовує та підтримує хостинг-провайдер. Ви займаєтеся лише сайтом. Якщо хочете настроювати сервери самостійно, вибирайте VPS-хостинг. Виділені сервери – це окремі фізичні машини, які також налаштовує та адмініструє покупець хостингу.
Для кожного типу хостингу є кілька лінійок тарифів. Тарифи відрізняються між собою лімітами ресурсів, наприклад, кількістю дискового простору та ОЗУ, і додатковими плюшками: наявністю безкоштовного домену чи SSL-сертифікату у подарунок.
Стаття на тему:
Як вибрати хостинг
2
Щодо відмінностей зрозуміло, але як вибрати найкращий варіант?
Тут відповідь залежить від того, чи у вас вже є сайт, чи ви тільки плануєте його створювати.
Якщо сайт є — напишіть нашим технічним спеціалістам на пошту support@hostiq.ua 📩 і вони підберуть для вас потрібний тариф. У заявці необхідно вказати доступи до поточного хостингу, вони необхідні для аналізу веб-сайтів. Якщо не готові дати доступи або сайт на локальному комп’ютері, завантажте його файли та базу даних на файлообмінник і додайте в заявку посилання для завантаження. Без аналізу тариф підібрати не вийде.
Якщо сайту ще немає, вибирайте універсальний тариф HQ10. У ньому є і конструктор сторінок і автовстановлювач движків — хороший варіант, якщо ви ще не визначилися, на чому робитимете сайт.
3
А можна в HQ10 додати дисковий простір? Чи можна взагалі зробити свій індивідуальний пакет віртуального хостингу?
На жаль, вибірково змінити кількість ресурсів на віртуальному хостингу не можна. Але у нас достатньо тарифів для будь-яких сайтів, переконайтесь самі:
Якщо дуже потрібно підігнати пакет під себе — це можна зробити на VPS-хостингу. Для VPS ви можете окремо збільшити:
- дисковий простір;
- ОЗП;
- кількість ядер CPU;
- швидкість порту.
Але пам’ятайте, що адмініструвати VPS-хостинг складніше.
4
Окей, а я можу спочатку вибрати найдешевший тариф, а потім перейти на дорожчий варіант? До речі, який тариф у вас найдешевший?
Так звичайно. Ви в будь-який момент можете змінити тариф на більш просторий варіант або навпаки на більш бюджетну версію.
Найбюджетніший тариф — Site 1. Site 1 підходить для одного невеликого сайту: лендінгу, візитки, інфосторінки. Тариф не можна купити на місяць чи квартал, мінімум – на рік. Це коштуватиме $36.
Якщо вам важливо оплачувати хостинг щомісяця, подивіться на інший бюджетний варіант – тариф WordPressS. Тариф коштує $4,45 на місяць і підходить для двох сайтів на движку WordPress.
А ще наш хостинг можна цілий місяць тестувати безплатно. Так ви зрозумієте, чи він підходить вам, і не витратите гроші.
5
А у тестовому режимі сайт працюватиме повноцінно?
Так, ми не обмежуємо ресурси під час тестового періоду. Єдине — якщо в тарифі є подарунковий домен або SSL-сертифікат, їх видамо вже після покупки хостингу.
6
Бачу на формі замовлення вибір датацентру. Що це означає і що вибирати?
Датацентр – місце, де фізично розташовані сервери хостингу. Вибирайте датацентр, який найближче розташований до цільової аудиторії сайту. Чим ближче датацентр до відвідувача сайту, тим менше потрібно часу для передачі даних від сервера з сайтом до пристрою клієнта. Відповідно, тим швидше завантажується вміст.
Тому якщо ваш сайт розрахований на український ринок, орендуйте хостинг в українському датацентрі. Якщо більшість клієнтів в Америці — вибирайте датацентр в США.
7
Зрозуміло, а виділена IP-адреса для чого потрібна?
Виділена IP-адреса — це коли IP-адресою користуєтеся тільки ви. На віртуальному хостингу її можна докупити окремо, а за замовчуванням усі користувачі одного сервера на такому хостингу поділяють між собою загальну IP-адресу.
Виділена IP-адреса потрібна, щоб:
- захиститись від DDoS-атак;
- захиститися від попадання IP-адреси до чорних списків;
- захиститись від потрапляння IP-адреси під фільтри поштових служб.
Докладніше про кожен з пунктів читайте у статті Навіщо потрібна виділена IP-адреса для сайту.
8
Добре, інше питання: в мене два домени, чи можна їх прив’язати до одного хостингу? Чи для кожного доведеться купувати окремий тариф?
Залежить від тарифу, який ви обираєте. Наприклад, у тарифі HQ10 можна розмістити 10 доменів. Всі вони будуть розташовані в одній панелі керування хостингом cPanel.
9
Ага, cPanel. Їй я ще не користувався. Ця панель підходить для новачків?
Так, цілком! Зрозуміло, що якщо ви користувалися іншою панеллю, то спочатку вам може бути незвично. З об’єктивних плюсів — українська версія інтерфейсу, велика офіційна документація та безліч how-to в інтернеті. Тому я завжди раджу саме її для сайтобудівників-початківців.
10
А що з безпеки хостингу та сайтів? Чи є антивірус, резервне копіювання?
Для захисту ваших сайтів у нас є антивірус та фаєрвол Imunify360. Ми використовуємо його на віртуальному хостингу для перевірки файлів та очищення їх від шкідливого коду.
Якщо щось пішло не так, наприклад, вірус таки проник у файли сайту або застарілий плагін поламав сайт, ви можете відновити резервну копію сайту. На віртуальному хостингу ми створюємо копії автоматично кожні три дні.
Ще одна обов’язкова складова безпеки – SSL-сертифікат. Сертифікат SSL шифрує інформацію, яку вводять на сайті, щоб зловмисники не могли її перехопити. Це можуть бути паролі, особиста інформація, дані банківських карток. На нашому хостингу ви можете встановити безкоштовний сертифікат від Let’s Encrypt, а в деяких тарифах є подарункові сертифікати SSL від платних центрів сертифікації.
11
Гуд. А якщо я поки що не хочу переносити до вас домени?
Домени необов’язково переносити до нас, ви можете перенаправити їх на наш хостинг за допомогою DNS-серверів. Так ви будете продовжувати домени у попереднього реєстратора, але по них відкриватиметься контент з наших серверів.
12
Розуміємо, перестраховуватися — нормально, тому ми передбачили такий варіант 🙂
Використовуйте один із трьох способів:
13
Окей, останнє питання: на хостингу можна розмістити чат-бот? І взагалі, що буде і не буде працювати на віртуальному хостингу?
Залежить від того, на чому написаний бот.
Нижче зібрали, що працюватиме і не працюватиме в різних тарифах хостингу:
Що розміщуємо | Віртуальний хостинг | VIP-хостинг | VPS |
PHP | ✅ | ✅ | ✅ |
JavaScript | ✅ | ✅ | ✅ |
Python | ✅ | ✅ | ✅ |
Ruby | ❌ | ✅ | ✅ |
node.js | ❌ | ❌ | ✅ |
Java | ❌ | ❌ | ✅ |
Ще у нас часто окремо запитують, чи можна розміщувати сайти на Laravel та Бітрікс – можна у будь-якому з тарифів.
Сподіваємося, що стаття була для вас корисною! Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання, обовʼязково напишіть нашим хлопцям та дівчатам зі служби підримки. Ось контакти наших турботливих супергероїв. Вони на звʼязку навіть о третій ночі в суботу 😉