Партнерська програма для заробітку — це відмінний спосіб пасивного доходу, особливо в часи нестабільності. Створити свій сайт і заробити може абсолютно кожен. У цій статті докладно розглянемо, як можна створити сайт для заробітку спеціально під партнерську програму і які типи сайтів можна для цього використовувати: блог, односторінковий сайт і портал (лістинг).
Перш ніж почати описувати кожен з типів сайтів, хотілося б виділити загальні риси, притаманні всім типам веб-сайтів.
Про що створити сайт для заробітку на партнерській програмі
Перш ніж почати вести блог або сайт, потрібно продумати тему. Так вам легше буде орієнтуватися в майбутньому, а також не виникне проблеми «білого аркуша», коли писати нема про що. Запишіть теми, які були б вам цікаві. Наприклад, ви можете зробити вузькоспеціалізований ресурс — писати тільки про блоги (як створити, де завести блог, ідеї постів та інше) або сайти. Наприклад, блог Mashable.com починав свою кар’єру в далекому 2005 році і орієнтувався тільки на новини соціальних мереж. Зараз же він є одним з найбільших зарубіжних порталів ІТ-індустрії.
Також ви можете звернути увагу на хостингові послуги, домени, заробіток в інтернеті та багато інших тем, які так чи інакше стосуються всесвітньої павутини і всього, що знаходиться там.
Блог Entrepreneur.com — відмінний приклад того, що писати можна не тільки про хостинги і домени, але і в цілому про бізнес в інтернеті і офлайні. Докладні уроки, новини, поради та багато іншого для всіх підприємців і бізнесменів.
Не забудьте подивитися, чим займаються ваші конкуренти. Складіть список сайтів, схожих за тематикою, можливо там ви знайдете якусь ідею або майбутню «фішку» вашого ресурсу. Однак сліпо копіювати теми та ідеї постів не потрібно, так як нікому не цікаво буде читати те, що вже десь було.
Вибираємо правильне доменне ім’я
Загальне правило, яким керуються і до цього дня, це використовувати ключове слово або фразу в домені. Якщо ви вибрали тему хостингів або соціальних мереж, то в домені можна використовувати ці слова або фрази з ними. Коли ви будете підбирати домен, можна скористатися нашим безкоштовним помічником, який покаже, яке ім’я вже зайнято, а яке готове для реєстрації. Читайте докладніше про цю тему: Як вибрати доменне ім’я.
Тепер давайте розглянемо більш докладно, який сайт створити для заробітку. Є кілька типів сайтів, які можуть допомогти нам у просуванні партнерської посилання. І почнемо ми з самого простого способу — створення блогу.
Блог для партнерської програми
Взагалі, блог — це тип веб-сайту, що складається переважно з текстового контенту. Останнім часом записи в блозі можуть містити будь-який мультимедійний контент. Блоги використовуються як в особистих, так і бізнес цілях. Ви можете використовувати цей тип веб-сайту для себе, а саме додаткового доходу не тільки від партнерських посилань, але і від написання замовних статей або встановлення банерів.
Платформа для блогу
Багато людей вибирають для створення блогу безкоштовні платформи або CMS (системи управління вмістом) WordPress або Google Blogger. Це відмінний варіант для людей, які не дуже добре розбираються у веб-дизайні або не хочуть платити за домен чи хостинг для сайту. До речі, 27% сайтів, що знаходяться в мережі, управляються за допомогою системи WordPress.
WordPress
WordPress — це безкоштовна CMS з можливістю гнучких налаштувань. Читайте тут, як встановити WordPress.
Щоб почати роботу з WordPress, вам потрібно визначитися, чи хочете ви мати можливість повністю налаштовувати блог на власний смак або ж вам достатньо буде стандартних функцій.
Якщо ви не збираєтеся поки купувати домен і хостинг, а просто хочете спробувати попрацювати з блогом, то зареєструйтеся на WordPress.com — це сервіс, який вже включає хостинг Вордпресс і можливість вибрати ваше призначене для користувача посилання на сайт.
Всього за чотири простих кроки у вас буде свій блог, в якому вже можна починати роботу. Варто відзначити, що в безкоштовній версії сайту ви обмежені у виборі дизайну, у вас не вийде завантажити якісні відеофайли і ви не зможете додати плагіни.
Якщо ви готові зареєструвати домен і купити хостинг, тоді вам потрібно лише завантажити WordPress і перенести його на хостинг. Не лякайтеся, все не так страшно, особливо, якщо скористатися автовстановлювачем. Все, що вам потрібно зробити, це заповнити порожні поля і трохи почекати, він все зробить автоматично за вас.
Також ви можете звернутися за допомогою до нас, написавши в технічну підтримку на сайті.
Google Blogger
Хорошою альтернативою WordPress стане Google Blogger.
Для того щоб почати роботу з Blogger, потрібно завести поштову скриньку на Gmail. Тільки після цього ви зможете створити свій блог, заповнивши відповідні поля.
Дана платформа має дуже гнучкі налаштування, а також безліч плагінів, які не тільки поліпшать роботу блогу, але і допоможуть в просуванні. Наприклад, ви можете завантажити плагін «All In One SEO Pack» і оптимізувати пости так, як потрібно для пошукових роботів. Також ви можете придбати за додаткову плату шаблони дизайну.
Ще одним плюсом роботи з цією системою стане те, що на відміну від WordPress вона не вимагає покупки окремого хостингу.
Після реєстрації блогу можна приступати до написання першого повідомлення.
Пишемо захоплюючий контент
Ми підійшли до найцікавішої частини — контент для блогу. Незважаючи на те, що цей блог створюється виключно для заробітку на партнерському посиланні, не потрібно нехтувати якістю контенту. Ось кілька правил і лайфхаків, дотримуючись яких ви зможете написати хороший текст:
- Унікальність — стежте за унікальністю статей. Ніколи не копіюйте вже написаний десь раніше текст. Нікому не цікаво це читати, а пошукові роботи можуть ще й «покарати» ваш сайт.
- Знайдіть декілька тем і запишіть їх. Продумайте теми на кілька днів вперед, щоб у вас виходило писати, як мінімум одну статтю в день. Чим більше у вас нового контенту на сайті, тим більше читачів прийде до вас.
- Навіть якщо ви не зможете відразу знайти теми для повідомлень в блозі, не хвилюйтеся. Напевно протягом дня вам прийдуть до голову якісь ідеї. Відразу запишіть їх в телефон або на листочок. Ви також можете скористатися допомогою генератора постів і знайти незвичайні заголовки, з яких можна скласти велику статтю.
- Коли ви знайшли кілька ідей для постів, подивіться, що пишуть про це ваші конкуренти. Можливо, ви захочете спростувати якусь тезу або на основі цієї статті написати свою.
- Слідкуйте за помилками в тексті. Виправити їх можна в звичайному текстовому редакторі або за допомогою різноманітних онлайн-сервісів на кшталт LanguageTool.
- Будьте експертом в тому, про що пишете. Прочитайте більше по темі, яку ви вибрали, приділіть їй трохи часу на вивчення, протестуйте самі.
- Залишайте посилання на партнерську програму ненав’язливо. Не потрібно присвячувати цілий пост рекламі. Краще дайте пораду вашим читачам, як вибрати хостинг, наприклад, або як створити свій власний сайт, поділіться великою кількістю корисної інформації, розміщуючи партнерські посилання.
- Знайдіть зображення на тему вашого матеріалу і розбавте їми текст. На даний момент існує величезна кількість безкоштовних фотостоків з якісними зображеннями і фотографіями. Також в своє повідомлення можна додати відео або гіф-анімацію. Не забувайте, що зображення можна спрямувати на потрібний вам сайт, прописавши це в HTML-коді.
- Якщо ви не готові або не хочете витрачати час на написання постійного, якісного контенту, зверніться за допомогою до професійних авторів. Їх можна знайти на біржах фрілансу, наприклад, на Weblancer чи Freelance.ua.
Односторінковий сайт або Landing Page для партнерської програми
Альтернативним інструментом просування партнерського посилання є односторінковий сайт.
Односторінковий сайт, він же Landing Page, він же цільова сторінка — це сайт, заточений на продаж будь-якого товару, в нашому випадку партнерського посилання. Такий сайт має одну повноцінну сторінку з контентом, який робить зі звичайного читача покупця. Плюси такого сайту полягають у тому, що його можна відносно швидко зробити і заповнити. Ви можете використовувати безкоштовний конструктор сайтів.
Робимо Landing Page
Для того, щоб створити лише одну сторінку сайту, можна скористатися допомогою WordPress, про який ми вже писали вище. Ця CMS, завдяки своїм гнучким налаштувань і безлічі спеціальних можливостей, допоможе вам зробити сайт для заробітку буквально за лічені хвилини. До речі, про те, які плагіни підходять для цієї мети, а які краще використовувати для блогу ми розповідаємо в своєму відео на нашому YouTube-каналі.
Контент для Landing Page
Створюючи односторінковий сайт, є великий вибір тем для контенту, а також багато варіантів в плані заробітку. Ви можете створити лише одну сторінку на сайті з таблицею порівняння хостингових компаній. Тобто ви зможете заробляти не тільки на нашій партнерській програмі, але і за допомогою інших схожих програм. Прикладом такого сайту є англомовний односторінковий сайт — Top 10 Web Hosting. Тут можна знайти рейтинги, залишити оцінку, прочитати всю детальну інформацію про компанію. До речі, при натисканні на кнопку «Visit site» вас автоматично переспрямовують на сайт провайдеру за партнерським посиланням.
Також в основу створення односторінкового сайту може лягти будь покрокове керівництво, наприклад, як зробити свій власний сайт, як продати електронну книгу або онлайн-курс. Одним з пунктів може бути покрокове керівництво про те, як купити домен. Наприклад, Websitesetup.org і сайт startbloggingonline.com про те, як створити свій блог, працюють саме за таким принципом.
Що стосується конкретно контенту на веб-сайті, то текст, який буде знаходитися на односторінковому сайті, називають тим, що продає. Його пишуть за певними правилами. Наприклад, існує така модель написання тексту, як AIDA (Attention — увага, Interest — інтерес, Desire — бажання, Action — дія). За цим принципом написано багато рекламних буклетів і статей. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете застосувати цю формулу, то завдання з написання тексту можна віддати професійному автору, який спеціалізується на написанні текстів для цільових сторінок.
На завершення залишаємо 5 найбільш корисних порад при створенні контенту для Landing Page:
- Виділіть переваги і вигоду, але не сам продукт. Опишіть, чому читач повинен використовувати саме цей хостинг, а не який-небудь інший.
- Використовуйте конкретні графіки або цифри. Чим більше конкретики в тексті, тим більше довіри.
- Не просіть. Пишіть не так, ніби вам потрібно терміново щось комусь віддати, а подайте це як дружню пораду.
- Обов’язково в кінці тексту залиште заклик до дії (call-to-action), також можна скористатися спеціальними сервісами, які допоможуть додати текст або весь ваш сайт в соціальні мережі.
Лістинг для партнерської програми
Ще одним способом просунути партнерське посилання є портал (лістинг). Портал — це дуже великий сайт, з кількома розділами (форум, блог, чат та інші).
Для створення якісного порталу можна звернутися за допомогою до фахівців, які роблять на замовлення будь-який тип сайтів. Це не безкоштовно. В цьому випадку ціновий діапазон почнеться від 500 грн. Також ви можете скористатися допомогою CMS на зразок WordPress, про який ми вже писали вище.
Тема порталу
Отже, ви вже вирішили технічну частину питання і тепер вам потрібно наповнити портал контентом.
Відомі нині лістинг-портали, наприклад, HostAdvice, пропонують дуже великий рейтинг і список провайдерів і послуг, що вони надають. Сайти наповнені великою кількістю відгуків, рейтингів, порівнянь і звітів, які допомагають користувачам визначитися, з ким працювати, а кого краще обійти стороною.
Як бачите, ідей для створення такого типу сайту багато. До речі, саме за допомогою порталу можна отримати максимальний дохід, розміщуючи не тільки партнерські посилання, але і банери або іншу рекламу.
Величезною перевагою перед іншими типами сайтів є те, що завдяки спілкуванню великої кількості людей на сайті, вони самі в подальшому зможуть генерувати новий контент, пропонуючи свої новини, теми для обговорень або іншу інформацію, яку можна використовувати на сторінці.
Що стосується самих постів і статей, то їх можна оформляти за допомогою зображень чи відео, створювати інфографіки самостійно або замовляти їх у професійних дизайнерів. Чим більше візуального та корисного контенту в статті, тим більше довіри до вашого сайту, а значить і переходити за партнерськими посиланнями будуть більш охоче.
Також рекомендуємо при створенні тексту для сайту вписувати туди ключові слова, які допоможуть швидко «просунути» сайт в пошукових системах. Але про те, як саме оптимізувати партнерський сайт, ми поговоримо в наступній статті.
Трохи про те, як заробити на партнерській програмі, читайте тут: Як знайти клієнтів і заробити на партнерській програмі.
Відео З теми:
Прочитати статтю — добре, а прочитати статтю та подивитися відео — ще краще!
Дивіться наше відео, як заробити на сайті з нуля!