Люди переносять сайти до інших хостерів з різних причин: погано працює служба підтримки, надто високі ціни, сайт друга знаходиться у конкретного хостинг-провайдера і хочеться розмістити свій сайт там само. Щоб перенесення сайту на інший хостинг пройшло добре, потрібно знати нюанси процесу.
Що потрібно зробити до перенесення
До самого перенесення потрібно заповнити анкету: вказати контактні дані та деталі доступу до поточного хостингу. Навіщо це потрібно? Новому хостеру (до якого ви збираєтеся перенести сайт) потрібно потрапити на поточний хостинг (з якого хочете переїхати), щоб проаналізувати роботу сайту.
Аналіз потрібен, щоб зрозуміти:
- який тарифний план підійде сайту;
- чи можливо реалізувати роботу сайту на новому хостингу так, як він працював на попередньому.
Після аналізу обговорюються умови перенесення. Вони залежать від умов хостера. Наприклад, можуть запропонувати не платити за перенесення, але оплатити тарифний план.
Після узгодження умов обговорюється дата та час перенесення. Дата не має ніякого значення з технічної точки зору, тому що сайт продовжить роботу у попереднього хостера. Вона повинна бути зручна вам, тому що для перенесення потрібно виділити свій час.
Стаття з теми:
Що потрібно знати та робити під час перенесення
1️⃣ Як тільки новий хостер повідомив, що почав перенесення, не вносьте в сайт, бази даних і DNS-записи ніяких змін до його закінчення. Якщо ви внесете зміни, вони не потраплять в перенос, так як новий хостер не знатиме про оновлення.
2️⃣ Під час перенесення сайт буде працювати зі старого хостингу.
3️⃣ Коли новий хостер повідомляє, що переніс сайт, це не дорівнює закінченню перенесення. Сайт ще працює зі старого хостингу. Перед перемиканням сайту потрібно перевірити його роботу. Для цього на своєму локальному комп’ютері у файлі hosts додайте один запис виду:
[IP] [domain]
Де:
- IP — це IP-адреса сервера нового хостера, на який перенесли ваш сайт. Його повинен повідомити хостер або його потрібно запитати у хостера;
- domain — це доменне імʼя сайту, який був перенесений.
4️⃣ Після внесення змін до файлу hosts ви побачите сайт, який працює з нового хостингу, але тільки для вас. Для інших користувачів інтернету сайт відкриватиметься зі старого хостингу, так як вони не вносили зміни в файл hosts.
5️⃣ На час перенесення розмістіть на старому хостингу файл (наприклад, transfer.html), який розповість усім користувачам про те, що ви переїжджаєте.
6️⃣ Якщо перенесений сайт працює коректно у нового хостера, можна змінювати DNS-записи домену та направляти його на новий хостинг. Для цього змініть А-записи в zone-файлі домену. А-запис — це зв’язка доменного імені та IP-адреси, на сервері якої знаходиться сайт. Місцезнаходження zone-файлу можна уточнити у реєстратора домену. Зміна А-запису займає близько 4-х годин.
Зареєструйте свій домен з HOSTiQ.ua: це вигідно та зручно 🔥
✔️ Ми фіксуємо вартість доменів у доларах і зберігаємо її для продовження доменів у більшості зон. Ми не міняємо ціну як нам заманеться.
✔️ Ми реєструємо домени більше ніж в 1200 доменних зонах: якщо бажане імʼя зайнято в поширених зонах на кшталт .com чи .net, ви точно знайдете влучний аналог.
✔️ Разом із реєстрацією домену ви можете отримати безплатний хостинг із конструктором сайтів на місяць.
Якщо ви вже маєте зареєстрований домен, ви можете перенести його до нас. У нас цілодобова розумна служба підтримки та зручне керування DNS-записами. Обіцяємо піклуватися про ваш домен, як про свій 🙂
Врахуйте, що зміна А-запису тягне за собою процес DNS-propagation, який супроводжується оновленням інформації в системі DNS. Даний процес займає від 1 до 72 годин і проходить в автоматичному режимі. У цей час частина користувачів бачитимуть сайт, що відкривається з попереднього хостингу, а частина — з нового.
Стаття з теми:
7️⃣ Щоб керувати і сайтом, і DNS-записами з панелі нового хостера, потрібно змінити DNS-сервери. Врахуйте, що оновлення інформації в системі DNS займає до 72 годин. В цей час сайт буде недоступний. Тому такі зміни краще вносити в період, коли у сайту найменша відвідуваність, наприклад, у вихідні або вночі.
Рекомендуємо зменшити TTL, час життя записів, для А-запису і NS-запису, щоб зменшити час оновлення DNS-інформації.
8️⃣ Коли ви направили сайт на новий хостинг, можете вносити будь-які зміни в його роботу.
9️⃣ Коли ви внесли зміни в А-запис і/або DNS-сервери в Панелі реєстратора та закінчився період DNS-propagation, видаліть запис з файлу hosts (дивіться п.3).
При купівлі на рік — знижка 30%
Порада: як переїхати швидко та просто
Ми описали загальний формат перенесення, він може відрізнятися у різних хостерів. Перед прийняттям рішення поспілкуйтеся з хостером і дізнайтеся, як у нього відбувається перенос. Задайте стільки питань, щоб процес став зрозумілим.
Також у різних хостерів буде відрізнятися ціна переїзду. На HOSTiQ ми перенесемо ваш сайт безплатно, а вам потрібно буде тільки вибрати та сплатити хостинговий пакет.
Безплатно перевеземо ваш сайт 🔥
Хочете переїхати до нас і спробувати швидкий хостинг для інтернет-магазину, блогу, сайту-візитки або форуму? Тисніть на кнопку і заповнюйте форму!
Ми перевозимо проєкти в будь-яку локацію: на український хостинг, американський хостинг або хостинг в Нідерландах.
Корисні статті про хостинг: