Ми підібрали для вас 8 онлайн-сервісів, які скоротять довгі і незрозумілі посилання.
Коротке посилання легше для сприйняття і запам’ятовування. Ним простіше ділитися в соціальних мережах і воно не займе у Твіттері 200 символів з 280 дозволених.
Принцип роботи простий: сервіси обробляють і зберігають у себе в базі даних довге посилання. Довгому посиланню присвоюється ключ, який вписується в скорочену адресу після домену сервісу.
Наприклад, було «http: //www.amazon.com/Kindle-Wireless-Reading-Display-Globally/dp/B003FSUDM4/ref = … = B002Y27P3M», стало «http://tinyurl.com/KindleWireless». Тут tinyurl.com — це домен сервісу, KindleWireless — ключ. При кліці на короткий URL користувач автоматично направляється на звичайне довге посилання.
Бонусом такі сервіси часто пропонують аналітику переходів по посиланнях. Можна відстежити кількість кліків, ранжування по даті і часу, місця розташування і облаштування. Так ви зможете провести, наприклад, аналіз ефективності реклами свого товару без додаткових інструментів.
Також скорочувачі посилань можна використовувати для приховування партнерських URL. Такі URL унікальні, так як в самому кінці посилання розміщується ідентифікатор партнера. Клієнти можуть ставитися до подібних адресами з недовірою або ж просто копіювати тільки частину посилання без вашого ідентифікатора. Тому багато хто воліє ховати партнерські посилання.
Відео З теми:
Прочитати статтю — добре, а прочитати статтю та подивитися відео — ще краще!
Дивіться наше відео, як швидко та просто скоротитити посилання
Основна проблема використання онлайн-сервісів по скороченню посилань — ризик припинення їх діяльності. В такому випадку скорочені посилання перестануть працювати після видалення бази сервісу. Також такі сервіси можуть бути заблоковані деякими країнами або сервісами. Наприклад, vk.cc заблокований в Україні, а tinyurl недоступний в Саудівській Аравії і його не можна використовувати в соціальній мережі MySpace. Вихід один — використовувати надійні сервіси з хорошими відгуками.
До 2018 року найпопулярнішим сервісом для створення коротких посилань був Google URL Shortener. З березня 2018 року можливість скорочувати посилання залишилася тільки у зареєстрованих користувачів сервісу, а 30 березня 2019 року Google URL Shortener був офіційно закритий. Як заміну Google запропонували новий сервіс Firebase, в якому крім коротких посилань можна створювати динамічні URL.
Наведемо 8 альтернативних сервісів для скорочення посилань і розповімо про особливості кожного.
tinyurl.com
Tinyurl існує з 2002 року і здається, що за цей час його дизайн не змінився. Сервіс англомовний, але інтуїтивно зрозумілий. Реєстрація на сайті не потрібна, платних тарифів теж немає. Можна задавати значення ключа, наприклад, « https://tinyurl.com/hostiq2019 ». Також є можливість встановити в свій браузер кнопку, яка буде скорочувати адресу без переходу на сайт tinyurl.com. Недолік сервісу — відсутність інструментів аналітики.
bit.ly
bit.ly використовують Disney, Nike, Amazon і The New York Times. Є безкоштовні і платні тарифні плани. У кожен з них включені інструменти аналітики. У платних тарифах сервіс дозволяє замінити «bit.ly» обраним доменним ім’ям, щоб ви підвищували впізнаваність свого бренду. Є функція автобрендінга, за допомогою якої будь-яке посилання, скорочена в bit.ly третьою стороною, буде автоматично використовувати ваш фірмовий домен.
Стаття з теми:
u.to
u.to — єдиний зі списку сервіс з російськомовним інтерфейсом. Сайт простий і виконаний в мінімалістичному дизайні. Реєстрація на сайті не обов’язкова, але для зареєстрованих користувачів доступна статистика переходів по посиланнях. Сервіс повністю безкоштовний.
bl.ink
У bl.ink можна створювати короткі посилання з фірмовим доменом і власним ключем. Є аналітика кліків по даті, часу, мові, посиланнях, пристроях та розташуванню. Сервіс можна інтегрувати з інструментами веб-аналітики, наприклад, Google Analytics. Реєстрація обов’язкова, але є безкоштовний тарифний план.
bit.do
Сервіс дозволяє скорочувати посилання як в рандомні набори символів після домену сервісу, так і в легко запам’ятовувані слова. У платних тарифах можна використовувати власне доменне ім’я. Після реєстрації на сайті можна відстежувати статистику кліків по посиланнях.
ow.ly
Для використання ow.ly спочатку потрібно зареєструватися на материнській платформі Hootsuite. Hootsuite — сервіс управління соціальними мережами. У ньому можна одночасно публікувати пост в Twitter, Facebook, Instagram і LinkedIn, створювати відкладені записи і використовувати різні інструменти аналітики. Є тарифні плани від $ 0 до $ 600 і більше.
is.gd
is.gd — простий і функціональний сервіс. Для його використання не потрібна реєстрація і він повністю безкоштовний. Можна ставити своє значення адреси після домену сервісу. На сайті є інструменти аналітики переходів за скороченим посиланням. Крім того, сервіс можна інтегрувати зі своїм проектом по API.
Стаття з теми:
bc.vc
bc.vc дозволяє тільки скоротити посилання онлайн, інструментів аналітики немає. Але у сервісу є своя особливість: він не тільки безкоштовний, але і сам дає вам заробити. Користувач клацає на скорочене посилання і перед вашим контентом для нього відображається реклама. За кожен такий клік вам нараховуються бонусні кошти. Вивести їх можна на PayPal, починаючи з $ 10.
Приємний бонус на додаток до 8 популярних сервісів скорочення посилань: деякі соціальні мережі пропонують свої скорочувачі. Зробити гарне посилання на YouTube-ролик можна, замінивши «youtube.com/watch?v=» на «youtu.be/». Наприклад, було « https://www.youtube.com/watch?v=ByPUv05k-os », стало « https://youtu.be/ByPUv05k-os ». Твіттер автоматично скорочує всі URL, що публікуються, використовуючи свій конвертер посилань t.co. А в Телеграма є безліч ботів, які допоможуть зробити посилання коротшим, наприклад, @urlshorten_bot і @YumpBot.
Якщо ви знаєте дуже зручний сервіс для скорочення посилань, про який ми не згадали в статті, напишіть нам в коментарях! Красивих і коротких посилань вам. :)
Спробуйте хостинг з купою принад: автовстановлювачем 330 движків, конструктором сайтів та теплою підтримкою 24/7!

Читайте також:
👉 Топ-12 сервісів для підприємців і малого бізнесу
👉 58 SEO-інструментів, які можуть вам стати в нагоді
👉 10 сервісів для створення онлайн-опитувань на сайті
👉 6 плагінів WordPress для нанесення водяних знаків
👉 Як придумати надійний пароль і де зберігати складний пароль
👉 Підбірка корисних розширень для Google Chrome