Думка про безкоштовне розміщення сайту в інтернеті приваблива. Є компанії, які пропонують безкоштовний хостинг для сайтів різного типу. Але якби все було так чудово, то ніхто б не платив хостерам за платне розміщення. У цій статті розберемо, чим поганий безкоштовний хостинг і з якими обмеженнями можна зіткнутися.
У цій статті під безкоштовним сайтом ми розуміємо можливість користуватися хостингом без оплати. Найчастіше це послуга ще включає в себе простий конструктор сайтів.
Але будь-яка безкоштовна послуга може мати багато прихованих обмежень і витрат, про які далі ми розповімо в статті. Необов’язково у кожного сервісу будуть всі ці недоліки безкоштовного хостингу, але радимо бути готовими:
1. Швидкість сайту може бути дуже низькою.
Провайдери безкоштовного хостингу розміщують величезну кількість сайтів на одному сервері. Такі сервери працюють в режимі сильного перевантаження, тому швидкість сайтів дуже низька. Це негативно впливає і на SEO, і на взаємодію користувачів з сайтом.
2. Не професійна адреса сайту.
Безкоштовні хостинги зазвичай надають користувачам адреси сайтів, які ґрунтуються на домені самого провайдера. Адреса сайту буде виглядати приблизно так: mybusiness.freewebsite.com, де freewebsite — назва провайдера. Відвідувачі та потенційні клієнти вашого сайту навряд чи зможуть серйозно ставитися до такого сайту та тим більше бізнесу, який використовує безкоштовний домен.
Якщо ви захочете використовувати домен без такої приставки, то частіше за все потрібно оплатити преміум-аккаунт і послуга вже перестане бути безкоштовною.
3. Тестовий період не зовсім безкоштовний.
Багато пропозиції безкоштовних сайтів виявляються просто обмеженою тестовою версією платного сервісу. Після такого періоду вас попросять заплатити суму, яка може виявитися більше, ніж при покупці звичайних хостингових послуг і домену. Додавайте дані банківської картки в свій аккаунт обдумано, інакше з неї можуть списати суму, на яку ви зовсім не розраховували.
Протестуйте наш хостинг безплатно протягом 30 днів! Вводити банківську картку не треба 😉
З хостингом в комплекті конструктор сайтів, автовстановлювач движків і розумна цілодобова служба підтримки.
Ціна продовження відома заздалегідь. Якщо хостинг сподобається — сплатите продовження, якщо ні — просто перестанете користуватися.
4. Приховані витрати.
Компанії-провайдери безкоштовних сайтів заробляють на тому, що беруть оплату за додаткові сервіси. Наприклад, хостинг зображень, електронну пошту, FTP-доступ, перенесення сайтів, настройку сайтів і багато іншого. Зазвичай ціни на такі послуги невиправдано високі. На платному хостингу це можна отримати як частина сервісу.
5. Доступ до даних сайту може бути закритий.
Багато з тих, хто робить сайт на безкоштовному сервісі, через час вирішує переїхати на повноцінний платний сервіс. І в цей момент виявляється, що перевезти контент сайту просто неможливо. Провайдери безкоштовного сервісу зазвичай не надають ніяких інструментів для перенесення сайту. І в підсумку, доводиться платити розробникам, щоб вони перевезли контент вручну.
6. Реклама на сайті, що дратує.
«Безкоштовні» хостери роблять гроші на рекламі. Ви створюєте сайт, а вони розміщують на ньому рекламу. Часто така реклама відволікає та виглядає нав’язливо. Найімовірніше, користуючись безкоштовною послугою, ви не зможете керувати розміщенням такої реклами.
7. Ваш сайт можуть закрити.
Якщо уважно читати умови використання сервісу, то можна виявити, що ваш сайт можуть без причини закрити в будь-який момент. Якщо це трапиться, то, швидше за все, контент ви теж більше не побачите.
Стаття з теми:
8. Компанія-провайдер може закритися.
У будь-який момент провайдер безкоштовних сайтів може закрити свій сервіс без жодних зобов’язань перед користувачами. Їх умови використання сервісу дають легальне право це зробити. Якщо компанія-провайдер згорне свій бізнес, ви в першу чергу втратите ім’я вашого сайту, якщо це піддомен, який прив’язаний до назви сервісу. Доступ до контенту сайту також буде безповоротно втрачено.
Введіть бажане ім’я вашого сайту та перевірте, в якій зоні домен вільний для реєстрації 👇
9. Вашу особисту інформацію можуть передати.
Ще одним способом заробітку провайдерів безкоштовних послуг може бути передача особистої інформації користувачів іншим компаніям. Це можуть бути електронні адреси, номери телефонів і інформація про сайт.
Причому, це може бути прописано в умовах користування сервісом, які мало хто читає.
10. Поширення вірусів.
Часто безкоштовні сайти помічаються в поширенні вірусів і шкідливих програм. В основному це пов’язано з поганою безпекою та відсутністю хорошого антивірусу, але також провайдери можуть заробляти на цьому. У будь-якому випадку це зашкодить репутації вашого сайту та вплине на SEO.
11. Ви можете стати частиною ферми посилань.
Причина чому безкоштовні провайдери продовжують зникати та виникати знову — це можливість заробити гроші неетичними методами. Створення ферми посилань — це звичайна практика для таких компаній. Вони продають тисячі посилань своїх користувачів спамерам, сайтам азартних ігор, онлайн-шахраям.
12. Ніякого WordPress.
Багато провайдерів не дозволяють встановлювати WordPress на свій безкоштовний хостинг. Ця платформа вимагає більше ресурсів, ніж хостер готовий виділити для безкоштовного клієнта. Навіть якщо ви знайдете провайдера, який дозволяє установку WordPress, нормальна робота сайту може не підтримуватися ресурсами сервера, і ви зіткнетеся з купою помилок і проблем.
При купівлі на рік — знижка 20%
13. Обмежений трафік.
Трафік — це кількість інформації, яке проходить від сервера до браузера користувача. На це потрібні гроші, тому більшість безкоштовних сайтів мають обмежений ресурс трафіку.
14. Маленький дисковий простір.
Безкоштовні хостери розміщують тисячі сайтів на одному сервері. Тому для конкретного користувача виділяється вкрай обмежене місце на диску. Якщо ваш сайт досягає цього ліміту, вас попросять заплатити за додаткове місце.
15. Уразливість при спробах злому.
Провайдери безкоштовних сайтів не надто піклуються про безпеку своїх серверів і сайтів користувачів. Мало того, якщо ваш сайт зламають, відновити його буде непросто, оскільки такі провайдери надають вкрай обмежений доступ до файлів вашого ресурсу.
🔗 Як захистити сайт на WordPress — 17 способів
16. Тільки HTML-сайти з обмеженою кількістю сторінок.
Багато з таких компаній обмежують можливу кількість сторінок для створених сайтів. Якщо хочете великий сайт — доведеться апгрейдити тарифний план.
17. Обмежений дизайн.
Безкоштовні хостингові сервіси пропонують обмежений набір тем для вашого ресурсу. Найімовірніше, ви не зможете використовувати власний дизайн або завантажити тему з інтернету.
18. Відсутність служби підтримки.
Провайдери безкоштовних сайтів не надають підтримку користувачам. У разі виникнення питань по налаштуванню сайту, вам доведеться розбиратися самостійно. У кращому випадку буде якась документація.
19. Ви не зможете додати рекламу на свій сайт.
Незважаючи на те, що провайдери самі заробляють рекламою на сайтах користувачів, вам не дозволять додати свою рекламу або заробити на сайті, наприклад, використовуючи партнерські посилання.
20. Ніякого резервного копіювання.
Сервіс безкоштовних сайтів не передбачає резервне копіювання вашого контенту. Якщо щось трапиться з сайтом, ви не зможете його відновити.
Хороші ж хостинг-провайдери роблять бекапи автоматично, якомога частіше. Наприклад, ми на нашому віртуальному хостингу створюємо резервні копії що три дні. Клієнти мають безперешкодний доступ до копій і можуть відновлювати їх в будь-який потрібний момент.
21. Ніякої статистики та аналітики.
Хороша хостінг-компанія безкоштовно надає інструменти для відстеження статистики відвідувачів вашого сайту. Ви також легко можете додати інструмент аналітики на сайт, наприклад, Google Analytics.
Провайдери безкоштовного сервісу не дозволяють додавати такі інструменти і самі не пропонують статистику для вас.
22. Відсутність адаптивності.
Ви не зможете адаптувати ресурс під мобільні пристрої та різні екрани. Якщо ваш сайт створений тільки під десктопні екрани, велику кількість відвідувачів буде втрачено.
🔗 Що таке адаптивний дизайн сайту та як його зробити
23. Ніякої електронної пошти.
Безкоштовні сервіси не пропонують можливості створити поштову скриньку на вашому домені. Найімовірніше, доведеться використовувати Gmail або інші поштові сервіси, що для бізнесу виглядає непрофесійно.
Також безкоштовний сайт не дасть налаштувати хорошу контактну форму. Якщо провайдери і дозволять використовувати її на сайті, то тільки їх, вбудовану, яка не піддається користувальницьким налаштуванням. Також забудьте про можливість пересилання листів на інші електронні скриньки.
24. Обмежені способи завантаження файлів.
Звичайний хостинг дозволяє завантажувати файли на сайт за допомогою FTP, SSH, через контрольну панель хостингу або адмінську панель CMS. Провайдери безкоштовного хостингу пропонують одну опцію — завантаження через інтерфейс в браузері, що не завжди зручно.
25. Немає можливості перенаправити сайт на іншу адресу.
При використанні безкоштовного хостингу сайтів немає можливості налаштувати редіректи — тобто перенаправлення сайту на іншу адресу.
У цьому списку зібрані найпоширеніші мінуси безкоштовного хостингу. Ми не стверджуємо, що ви обов’язково зіткнетеся з ними при використанні будь-якого безкоштовного сервісу, тому що дослідити їх все просто неможливо. Однак, будьте готові до подібних проблем при використанні сервісів, які пропонують довічно безкоштовний хостинг.
Натомість знайдіть надійного хостинг-провайдера з перевагами, за які ви будете готові платити. Це можуть бути:
- цілодобова та розумна служба підтримки;
- швидкі та стабільні SSD-сервери;
- проста панель управління.
Зовсім чудово, якщо хостер дає можливість безплатно протестувати послуги, а вже потім їх оплачувати. Так ви будете певні, що не купляєте кота в мішку.
До речі, у нас є хороша стаття Який хостинг вибрати в Україні: порівняння хостерів. Там розглядаємо і службу підтримки, і тестовий період, і ціни у 8 найпопулярніших українських хостерів. Ми регулярно оновлюємо цю статтю, тож радимо до прочитання :)
Використано матеріали статті Reasons Why Having a Free Website is a Bad Idea.