Уявіть, що у вас є супер-ідея для інтернет-магазину, яка здається вам крутою, але чим ближчий запуск, тим більше хочеться все кинути. Тому що потрібно замовити хостинг, зробити сайт, налаштувати те, як все це буде продавати. Але використання CMS полегшить задачу створення онлайн-магазину будь-якого розміру і тематики.
Відкриття інтернет-магазину підводить до вибору — який движок інтернет-магазину краще використовувати. Існує безліч CMS для різних цілей і потреб, включаючи онлайн-продажі. Навіть до популярної платформі WordPress можна прикрутити плагіни, щоб вийшов непоганий інтернет-магазин.
Але можна не прикручувати плагіни і розширення, а вибрати вже готову CMS під онлайн-комерцію.
У статті розповімо вам про те, який движок для інтернет-магазину найкращий, які переваги і недоліки у різних CMS.
Корисні статті зі створення інтернет-магазину:
➔
Як створити і відкрити свій інтернет-магазин
Критерії вибору CMS для інтернет-магазину
Наш віртуальний хостинг включає в себе автовстановлювач скриптів Softaculous. Він допоможе вам поставити безкоштовний движок магазину за пару кліків.
Існують також платні платформи для створення інтернет-магазинів, доступні на сайті розробника. Їх потрібно завантажувати окремо і встановлювати на хостингу.
Вибираємо CMS для інтернет-магазину, з огляду на певні параметри:
Безкоштовна платформа для створення інтернет-магазину не гірше платної, які б чутки не поширювали продавці комерційних платформ.
Програми з відкритим вихідним кодом — це праця багатьох людей, яка допомагає своєчасно усувати загрози і атаки на CMS. Але не можна сказати, що безпечніше: платний або безкоштовний движок. Один з факторів: чим більше людей тестують CMS, тим більша ймовірність виявити дірки в ній. Це не завжди означає, що розробники швидко усунуть проблеми. Тому безпека сайту і своєчасне оновлення движка — це турбота власника онлайн-магазину.
Але комерційні конструктори магазинів мають серйозну перевагу — клієнтську підтримку. Після покупки CMS ви завжди зможете звернутися за допомогою і отримати відповідь. З безкоштовними платформами все складніше в цьому питанні. Існують тематичні форуми і сайти, але немає гарантованої підтримки. Велика ймовірність, що вам потрібна допомога фахівця, якому потрібно буде заплатити. Безкоштовна CMS — це відмінний старт для початківців з невеликим бюджетом.
Суб’єктивний параметр і може змінюватися з досвідом. Новачкові може бути легше працювати з WordPress, ніж з OpenCart або Joomla!. Але якщо людина на одному движку вже створила купу сайтів, то перейти на іншу платформу може бути складно.
Популярність розвиває співтовариство користувачів і розробників платформи. Чим більше у движка співтовариство, тим більше готових шаблонів і плагінів / модулів. Це означає, що ви зможете простіше знаходити необхідні розширення, дизайн-шаблони, підрядників і відповіді на питання.
Можливість оптимізації і налаштування під користувача, доступність вбудованих і зовнішніх інструментів електронної комерції, гнучке налаштування інтерфейсу і оформлення, а також інші параметри — це важливі аспекти вибору CMS.
Вагомий пункт для успішного магазину. Оцінити його можна за рядом показників:
- Легкість налаштування ЧПУ.
- Створення канонічних URL.
- Доступ до карти сайту sitemap.xml і файлу robots.txt.
- Робота з метаданими сторінки.
- Гнучкий контроль швидкості завантаження.
Любите продавати?
Тримайте хостинг для інтернет-магазину з гарантованим аптаймом та +30% економії при оплаті на рік
Популярні CMS
Світовий рейтинг cms для інтернет-магазинів 2024 показує, що WordPress в поєднанні з WooCommerce Checkout плагіном — найбільш поширена CMS система для інтернет-магазинів з відкритим вихідним кодом (open source):
Нижче — десятка найпопулярніших у світі движків.
Статистика по Україні показує трохи інший розподіл топ cms інтернет-магазинів з відкритим вихідним кодом:
Перша десятка движків теж хоч і несуттєво, але відрізняється.
Давайте поговоримо детальніше про найкращі платформи для створення інтернет-магазину згідно вибору користувачів.
WordPress
Найпопулярніша CMS в світі для будь-яких типів сайтів. Це так тому, що WordPress легко встановлювати і керувати ним.
Базовий функціонал платформи мало підходить для створення онлайн-магазину. Але плагін WooCommerce або схожий плагін для ecommerce допоможе зробити інтернет-магазин на WordPress. За вибором користувачів можна сказати, що це найкращий безкоштовний движок для інтернет-магазину. WordPress в комбінації з плагіном WooCommerce є лідером в світі за кількістю ресурсів онлайн-комерції. Це хороший варіант для невеликих ресурсів, але інтернет-магазин з більш 10000 товарів він не потягне через особливості бази даних.
Движок і плагін можна завантажити безкоштовно. Завдяки популярності платформи плагіни, дизайн-теми і тематичні онлайн-ресурси постійно розвиваються. Крім того, існують платні теми і плагіни, які дозволяють зробити сайт більш унікальним. Ви також можете знайти людину, яка розбирається в платформі і допоможе вам налаштувати движок.
Використання WordPress для сайту позитивно впливає на видачу в пошукових результатах Google. Але над SEO-оптимізацією движка потрібно попрацювати додатково, наприклад, за допомогою плагінів типу All in One SEO Pack.
Переваги:
- відкритий код;
- велика кількість розробників;
- безліч тем і плагінів для розширення функціоналу;
- багато тематичних сайтів і форумів з питань адміністрування сайту і проблем, пов’язаних з движком;
- легко управляти.
Недоліки:
- немає офіційної техпідтримки;
- спочатку CMS створена не під інтернет-магазин, тому потрібно попрацювати над функціоналом сайту;
- велика частина функціоналу плагіна WooCommerce і допомога його техпідтримки коштує грошей;
- висока вразливість, але це вирішується додатковими налаштуваннями сайту програмістом.
Відео З теми:
Прочитати статтю — добре, а прочитати статтю та подивитися відео — ще краще!
Дивіться наше відео, як створити інтернет-магазин на WordPress
При купівлі на рік — знижка 20%
Joomla!
Популярна і безкоштовна платформа для створення інтернет-магазинів, яка дозволяє легко знайти шаблонні теми та різні розширення для сайту. Наприклад, модулі VirtueMart, Eshop або J2Store вирішують багато завдань електронної комерції. Для україномовної аудиторії потрібна додаткова адаптація до наших реалій: наприклад, встановлення платіжних модулів, інтеграція зі службами доставки.
Для SEO-адаптації онлайн-ресурсу використовуйте безкоштовні SEO-модулі з широким функціоналом: наприклад, SEO Boss.
Порівнюючи цю CMS c WordPress, можна сказати, що Joomla! не настільки дружелюбна. Якщо у вас небагато досвіду і бракує технічних навичок, але ви готові повозитися, ви встановите движок онлайн-магазину і налаштуєте все самостійно. Але якщо ви новачок, то краще звернутися за допомогою до фахівця.
Ця СMS під інтернет-магазин підійде для невеликих електронних ресурсів з асортиментом в кілька сотень товарів. Щоб створити великий магазин, потрібно використовувати платні плагіни, наприклад, RedSHOP.
Переваги:
- безкоштовність і відкритий код;
- широкий вибір модулів і тем;
- простота використання адмін-панелі.
Недоліки:
- зайвий код, який уповільнює сайти, навантажує процесор і базу даних — потрібний потужний хостинг;
- відсутність офіційної технічної підтримки;
- складність налаштування SEO;
- налаштування вимагає технічних знань.
Приклади інтернет-магазинів на Joomla!
Робіть інтернет-магазин
на хостингу з попередньо встановленою Joomla!
Наша тепла підтримка на зв’язку 24/7
OpenCart
Це найкраща готова безкоштовна платформа для інтернет-магазину. Встановивши OpenCart, ви отримаєте доступ до головних функцій онлайн-магазину: каталогу, кошику, сторінки оплати.
Ви можете завантажити движок інтернет-магазину безкоштовно. І хоча у OpenCart менше безкоштовних модулів і шаблонів дизайну, ніж у WordPress, ви знайдете багато розширень функціонала для сайту на офіційному маркетплейсі.
Встановлення, налаштування і управління OpenCart — трудомісткий процес. Якщо у вас є час, то пошукайте необхідну інформацію про движок на офіційному ресурсі і в неофіційних джерелах. Якщо часу немає, то ви знайдете багато розробників, які допоможуть з налаштуванням CMS.
Щоб домогтися SEO-friendly сайту на OpenCart, потрібно попрацювати. Налаштування ЧПУ і канонічних URL, а також створення карти сайту — це ваші основні завдання. Спільно ці завдання можна вирішити, використовуючи платні SEO-модулі або звернувшись до програміста. Серед безкоштовних розширень ви знайдете ті, які вирішать кожну задачу окремо. А це не дуже зручно і потребує часу для налаштування.
Цей движок для інтернет-магазинів допоможе створити магазин будь-якого розміру.
Переваги:
- немає обмежень по кількості продуктів і категорій;
- SEO-адаптація: читайте, як зробити технічний аудит сайту;
- зручність адмінпанелі;
- customer-friendly функції, додані в движок: огляди і рейтинги, купони і промокоди;
- простий запуск;
- більше 2200 платних і безкоштовних тем.
Недоліки:
- може бути складно налаштувати користувацькі сторінки: наприклад, контактні форми;
- створення дублів сторінок, які погано впливають на SEO.
- трудомісткий процес оновлення платформи;
- підтримка практично відсутня навіть по платним розширенням.
Приклади інтернет-магазинів на OpenCart
Любите продавати?
Тримайте хостинг для інтернет-магазину з гарантованим аптаймом та +30% економії при оплаті на рік
Drupal
Безкоштовний движок інтернет-магазину для великих електронних ресурсів, які потребують особливої гнучкості. Щоб створити інтернет-магазин на Drupal, досить встановити розширення Drupal Commerce. Його користувачі вважають Drupal одним з найбільш якісних безкоштовних варіантів для онлайн-комерції.
Крім того, існує багато інших модулів, які дозволять налаштувати функціонал сайту. А дизайн можна легко коригувати за допомогою кастомізації шаблонних тем.
Що стосується установки, налаштування і адміністрування платформи, тут потрібні особливі знання. Радимо довіритися фахівцеві, щоб не витрачати нерви і час. Ви також можете самостійно розібратися з движком і знайти відповіді на питання в співтоваристві Drupal.
Drupal — SEO-дружня платформа: вона підтримує ЧПУ і канонічні URL, генерує карти сайту з автозаповненням, налаштовує метадані сторінок. Також движок підтримує кешування сторінок, що покращує швидкість завантаження онлайн-магазину.
Переваги:
- проста інтеграція;
- стабільно працює з будь-яким вебсервером;
- велика кількість безкоштовних шаблонів і тем;
- зручно користуватися плюс платформа часто оновлюється;
- більш захищений код в порівнянні з іншими безкоштовними CMS.
Недоліки:
- потрібен ресурсномісткий хостинг;
- непроста панель адміністрування;
- невеликий вибір безкоштовних якісних тем дизайну;
- установка і оновлення модулів вимагає навичок роботи з FTP;
- складність в освоєнні, так як движок орієнтований на професіоналів в сайтобудуванні.
Приклади інтернет-магазинів на Drupal
Робіть інтернет-магазин
на хостингу з попередньо встановленим Drupal!
Наша тепла підтримка на зв’язку 24/7
Solomono
Solomono — українська платформа для створення швидких інтернет-магазинів. З нею ви зможете зробити власний сайт буквально за хвилину. Водночас 1 000 товарів у такому інтернет-магазині завантажується протягом 2,3 секунди.
З Solomono ви зможете:
- зібрати сайт у конструкторі та підлаштувати його під себе, змінюючи кольори, кількість та послідовність блоків;
- перенести сайт з іншої платформи;
- замовити кастомізацію сайту під свої вимоги.
Що важливо, тарифи підходять не лише підприємцям, які вже мають прибутковий бізнес, а й новачкам. Для тих, хто хоче створити свій перший магазин, є безоплатний тариф Free. Підключивши його, можна:
- завантажувати до 1 000 товарів;
- використовувати 78 модулів для різних задач, наприклад, для створення каталогу товарів, пошуку, кошика, звітів, груп користувачів тощо.
Ціни на платні тарифи стартують від 390 гривень на місяць, детальніше за посиланням. Також ви можете придбати готовий інтернет-магазин.
Всі користувачі Solomono мають доступ до зручної адмінпанелі: вона інтуїтивно зрозуміла, тож як новачок, так і досвідчений користувач зможуть швидко налаштувати магазин і почати приймати замовлення. Приємний бонус: розробники інтегрували в панель AI-асистента для генерації описів товарів — тепер вам не доведеться вигадувати їх самостійно.
На платформі Solomono ви знайдете всі інструменти, які потрібні, щоб продавати вже сьогодні. Є готові інтеграції з усіма важливими для інтернет-магазину сервісами:
- популярними платіжними агрегаторами на кшталт Portmone, Liqpay, Wayforpay;
- службами доставки Нова Пошта та Укрпошта;
- маркетплейсами Prom.ua, ROZETKA та іншими:
- месенджерами та соціальними мережами;
- CRM.
Переваги:
- можливість запустити інтернет-магазин безоплатно;
- адаптивна верстка: сайт працюватиме коректно як на десктопі, так і на мобільному пристрої;
- понад 100 модулів для розв’язання задач торгівлі та маркетингу;
- інструменти для SEO-просування;
- експорт та імпорт товарів у CSV, XML;
- відкритий код сайту, що дозволяє вносити в нього зміни без залучення розробників Solomono.
Недоліки:
- відсутність автоматичних оновлень при купівлі інтернет-магазина через можливі зміни в коді, які власник вноситиме самостійно;
- обмежена кількість товарів на мінімальних тарифах;
- всього 6 варіантів дизайнів сайту;
- безплатне виправлення помилок у роботі сайту доступне лише 6 місяців.
PrestaShop
Ця платформа заточена під інтернет-магазини. Весь функціонал для онлайн-магазину доступний відразу після установки. Існує багато додаткових модулів, але всі функції для старту включені в саму CMS.
Движок можна скачати безкоштовно, але SaaS-платформа доступна за додаткову вартість. SaaS означає «програмне забезпечення як послуга», тобто включає в себе надання хостингу разом з движком. Що стосується допомоги в адмініструванні, то можуть виникнути проблеми. Цей движок сайту магазину досить примхливий, за що розробники не дуже його люблять. Користувачі відзначають складності з налаштуванням https-з’єднання на сторінках сайту, помилки при роботі з базами даних, проблеми з локалізацією, неправильно відображаються сторінки замовлень, застарілі модулі та інші баги. Є ймовірність, що ви не зможете знайти хорошого фахівця, який буде працювати над вашим сайтом.
За SEO-розширення для PrestaShop з великим функціоналом потрібно платити. Але з вбудованим функціоналом ви зможете зробити основну SEO-оптимізацію.
Переваги:
- україномовна версія платформи і співтовариство для україномовних користувачів;
- русифікована документація;
- багато розширень для роботи з товарами;
- піддається користувальницькому налаштуванню: ви легко адаптуєте платформу під свої вимоги;
- SEO-оптимізація, функціонал для партнерської програми, віджети для соціальних мереж, налаштування поштової розсилки.
- синхронізація товарного експорту з каналами просування;
- аналітика та звітність.
Недоліки:
- баги, описані вище;
- потрібен ресурсномісткий хостинг;
- налаштування PrestaShop і її використання вимагають знань і зусиль;
- платформу не можна масштабувати під великі магазини;
- немає офіційної підтримки;
- модулі і теми рідко оновлюють.
Робіть інтернет-магазин
на хостингу з попередньо встановленим PrestaShop!
Наша тепла підтримка на зв’язку 24/7
Magento
Популярна ecommerce-платформа. Є безкоштовний варіант движка для невеликих магазинів, а також платний — для великого бізнесу і корпоративних ресурсів.
Розширення і теми для платформи доступні на офіційному маркетплейсі. Якщо потрібно буде реалізувати незвичний функціонал, варто знайти розробника. Після установки платформу потрібно адаптувати, а для цього потрібні специфічні навички.
Magento підтримує технологію прогресивних вебдодатків. Це означає, що сайт може завантажуватися швидко і коректно відображатися на мобільних пристроях.
Платформа також дозволяє робити тонке SEO-налаштування.
Переваги:
- піддається гнучкому користувальницькому налаштуванню;
- можна адаптувати платформу під бізнес будь-якого розміру;
- велика кількість модулів для розширення функціоналу;
- мобільна інтеграція;
- збереження кошика: пам’ятає клієнтів і зберігає замовлення протягом встановленого терміну;
- купони і акції;
- більше 1000 тем (близько 90 безкоштовних);
- база знань і форум.
Недоліки:
- швидкість сайтів може бути низькою, якщо не постарався програміст;
- налаштування платформи вимагає знань і зусиль;
- відсутність технічної підтримки;
- немає функції управління запасами великої кількості товарів.
Робіть інтернет-магазин
на хостингу з попередньо встановленою Magento!
Наша тепла підтримка на зв’язку 24/7
OsCommerce
Відома CMS для інтернет-магазинів, на якій створені десятки тисяч інтернет-магазинів. Движок існує з 2000 року, тому за цей час кількість доповнень і плагінів на офіційному маркетплейсі зросла. Розробники продовжують адаптувати платформу до нових вимог ринку електронної комерції.
Платформу можна завантажити безкоштовно. За гроші можна стати послом OsCommerce, спеціальної програми спонсорства движка. Ви платите один раз і отримуєте привілеї в підтримці і на офіційному форумі OsCommerce.
Переваги:
- добре піддається користувальницькому налаштуванню;
- версія платформи, підтримка і документація російською мовою;
- є технічна підтримка;
- більше 7000 розширень;
- зручні опції для роботи з товарами: імпорт / експорт, порівняння товарів, фільтрація за характеристиками;
- промокоди;
- SEO-оптимізація, функціонал для партнерської програми, інтеграція з соцмережами, поштові розсилки.
Недоліки:
- труднощі в управління товарами — є підтримка необмеженої кількості продуктів, але робити аудит досить складно;
- недолік документації по розширенням;
- багато потрібно налаштовувати вручну, тому движок складний для звичайного користувача;
- висока вразливість — OsCommerce називають «майданчиком для хакерів». Детальніше про фішинг
- відсутність оновлень для движка.
Приклади магазинів на OsCommerce
Shop-Express
Ще один український продукт.
Shop-Express — це українська CMS для створення брендових інтернет-магазинів з функціями конструктора сайтів. Вагомою відмінністю платформи від інших CMS і конструкторів є можливість розробити абсолютно унікальний дизайн для інтернет-магазину та не використовувати шаблони, якщо вам це не потрібно.
Ця CMS підходить новачкам — не потрібно нічого додатково верстати чи програмувати. З гнучкими темами дизайну ви можете швидко налаштувати зовнішній вигляд сайту магазину власноруч. За потреби їх так само легко змінити, не залучаючи дизайнера.
Додавати товари на сайт досить просто: ви можете робити це вручну, якщо їх небагато, або завантажити файли в форматах csv чи xml. Щоб отримувати оплату від своїх покупців, ви можете скористатися сервісами еквайрингу, які вже інтегровані в платформу. Доставку товарів ви можете налаштувати через популярні служби або підʼєднати власний сервіс.
Якщо ви є гуртовим продавцем, франчайзинговою компанією або хочете продавати онлайн business-to-business, то Shop-Express має для цього розширений функціонал і вбудовану логіку гуртових цін. Ви можете під’єднати свою базу клієнтів і надавати їм доступ до актуальних залишків товарів, рекомендованих саме для них товарів і з їх особистими цінами. Також можна запровадити різну цінову політику по категоріях клієнтів. Якщо у вас є мінімальна ціна або мінімальний обсяг замовлення, ви можете налаштувати ці обмеження через адміністративну панель.
Також Shop-Express дає можливість об’єднувати різні склади в єдину систему та налаштовувати інтеграцію з CRM або ERP-системами. І навіть якщо на платформі поки немає потрібної вам готової інтеграції, техпідтримка допоможе налаштувати її індивідуально.
Щоб випробувати Shop-Express, ви можете взяти 7-денний безплатний тестовий період без обмежень функціональності. Після його завершення вам запропонують вибрати один із п’яти тарифних пакетів.
Вартість Shop-Express за готовий магазин складатиме від 3360 гривень на рік для невеликого за кількістю товарів інтернет-магазину, до 14400 гривень на рік за магазин з 50 000 товарів і функцією B2B. Вартість тарифу залишається фіксованою на весь період оплати.
Переваги:
- вартість не залежить від обсягів продажів;
- серед готових інтеграцій є більшість найпопулярніших сервісів для онлайн-продажів та просування;
- можна автоматично вивантажувати товарні фіди на популярні українські маркетплейси та в товарні реклами;
- мультимовність та мультивалютність;
- адаптація теми дизайну під ваші потреби безплатна в більшості тарифних пакетів;
- якісна та адаптивна мобільна версія сайту;
- є можливість індивідуального дизайну без застосування тем і шаблонів.
Недоліки:
- асортимент товарів в інтернет-магазині обмежений 50 000 найменуваннями;
- немає інтеграцій з іноземними маркетплейсами Etsy, Amazon;
- немає можливості перенести інтернет-магазин на інший хостинг.
Приклади магазинів на Shop-Express
Основне про CMS
- WordPress. Добре підійде для новачків, тому що легко використовувати. Щоб створити інтернет-магазин, потрібно прикручувати плагіни.
- Joomla! Є вбудований функціонал для онлайн-магазину середніх розмірів. Платні плагіни дозволять розширити ресурс.
- OpenCart. Базовий функціонал інтернет-магазину доступний відразу після установки і дозволить створити магазин будь-якого розміру.
- Drupal. Підходить для онлайн-магазинів будь-якого розміру, яким потрібне гнучке налаштування.
- Solomono. Українська платформа, де за хвилину можна зробити швидкий інтернет-магазин. Доступні інтеграції з усіма необхідними для магазину сервісами. Є безплатний тарифний план.
- PrestaShop. Доступна безкоштовно, але є платний варіант з хостингом в пакеті. Бувають складності в налаштуванні.
- Magento. Для великих магазинів потрібен платний пакет. Платформу складно налаштовувати, потрібні специфічні знання та навички.
- OsCommerce. Безкоштовна платформа з розвиненою спільнотою користувачів і розробників.
- Shop-Express. Українська CMS для створення брендових інтернет-магазинів з функціями конструктора сайтів.
Якщо ви хочете, щоб у вас під рукою була не одна CMS, а набір движків на вибір, спробуйте наш віртуальний хостинг з автовстановлювачем Softaculous: в ньому більше 300 движків. Кожен можна поставити в кілька кліків за кілька хвилин.
Діліться своїм досвідом роботи з CMS для інтернет-магазину в коментарях.