Ми вже писали про те, як обрати домен для блогу, та для кожного типу діяльності в інтернеті, аби збільшити трафік і залучити потрібну цільову авдиторію, потрібен індивідуальний підхід. Тому розказуємо, як підібрати домен для інтернет-магазину.
Коротко про домени та з чого вони складаються
Перш ніж вигадувати домен для інтернет-магазину, розберемося у складових доменного імені. Воно складається з трьох частин.
Перший рівень домену або верхній — частина після крапки справа. Цей рівень ви обираєте з наявних у доменного реєстратора, придумати самостійно його не можна. Для інтернет-магазину підійдуть як розповсюджені .com, .ua, так і спеціалізовані .shop, .store тощо. Детальніше про це ми поговоримо в наступному розділі.
Другий рівень домену — основний. Його ви придумуєте самі. Головна умова — імʼя другого рівня у поєднанні з верхнім доменом має бути вільним для придбання.
Третій рівень — субдомен. Він не є обов’язковим, але великі компанії часто використовують його для того, щоб відокремити від наявного основного сайту блог чи онлайн-магазин.
Розібравшись з поняттям домену, переходьте до реєстрації власного імені.
Крок 1. Як вибрати доменне ім’я для інтернет-магазину
Перш за все, якщо ви цього ще не зробили — визначтеся з назвою магазину. На цьому етапі вигадайте зручне доменне ім’я для інтернет-магазину.
Ось декілька загальних порад, як придумати домен для інтернет-магазину:
✅ Оберіть коротку назву. Так клієнтам буде простіше вводити імʼя сайту, якщо вони його почують від знайомих або побачать на бігбордах.
✅ Ім’я має привертати увагу. Бажано, аби воно було дотичне товарам, які ви пропонуєте.
✅ Використовуйте лише одне ключове слово — не перевантажуйте ім’я.
✅ Уникайте цифр, абревіатур і спеціальних символів у доменному імені. Виключенням є випадки, коли вони наявні в назві вашого магазину та для вас принципово використати їх у доменному імені.
✅ Використовуйте латиницю замість кирилиці. Можете прочитати детальніше про недоліки кириличних доменів.
✅ Якщо назва домену для інтернет-магазину міститиме гру слів, переконайтеся, що її сенс зрозумілий і не може трактуватися як образливий.
Після того як вибрали домен для інтернет-магазину, оберіть доменну зону.
Введіть бажане ім’я вашого сайту та перевірте, в якій зоні домен вільний для реєстрації 👇
Крок 2. Як вибрати доменну зону для онлайн-магазину
Доменна зона для інтернет-магазину може бути будь-яка. Великі бізнеси обирають найрозповсюдженіші та просто відомі доменні зони. Для України це .com, .com.ua та .ua. Їх найпростіше запам’ятати користувачу, однак багато доменних імен у цих зонах вже зайняті.
Стаття з теми:
Якщо у вас локальний бізнес і ви працюєте лише у межах свого міста, ви можете вибрати потрібну доменну зону серед регіональних. Таким чином при пошуку в Google користувач, якому важливе розташування магазину, ще на сторінці результатів зверне увагу саме на вас.
Аби клієнти одразу розуміли, що ваша сторінка — це інтернет-магазин, ваш домен може закінчуватися на .store або .shop. Це відносно нові доменні зони, які мають багато вільних імен. Цими доменними зонами також користуються великі бізнеси, аби відокремити свій інтернет-магазин від основного напряму діяльності.
При купівлі на рік — знижка 30%
Якщо ви хочете тематичну доменну зону, але не знаєте, який домен вибрати для інтернет-магазину з попередніх двох, у нас є ще варіанти. Зверніть увагу на такі доменні зони як .shopping, .trade або .boutique. Вони допоможуть підкреслити тип вашого онлайн-магазину: «trade» у бізнес-колах асоціюється з оптовими продажами, а «boutique» відповідає люксовому сегменту.
Крок 3. Купити домен і хостинг для інтернет-магазину
Після того, як ви визначилися, який домен краще для інтернет-магазину — оберіть доменного реєстратора та хостингову компанію. Подивіться на відгуки про компанії, порівняйте ціни, поспілкуйтеся з підтримкою.
В іншій статті ми порівнювали популярних хостинг-провайдерів, більшість з яких також реєструють домени, тому це порівняння може стати вам в пригоді.
Стаття з теми:
Ми в HOSTiQ.ua теж можемо запропонувати вам одразу обидві послуги: і реєстрацію домена, і оренду хостинга.
У нас ви зможете:
✅ вибрати доменне ім’я для інтернет-магазину в одній з понад 1200 доступних зон;
✅ замовити швидкий хостинг для сайту на чистих SSD-дисках;
✅ зробити сайт на зручному конструкторі чи за допомогою CMS, яку можна встановити за пару кліків.
Розпочати свій бізнес набагато простіше, коли маєш перед собою чіткі кроки реалізації. Один з перших кроків — це купити домен для інтернет-магазину. Діліться у коментарях — яку доменну зону ви обрали б для свого магазину? 💬